”Pomohla zmena systému, zohrali sme sa,” tvrdí Roberto Dias

"Pomohla zmena systému, zohrali sme sa," tvrdí Roberto Dias

11.12.2019 | Igor Tabiš

Kapitán mužstva Roberto Dias zhodnotil posledné tri ligové zápasy jesennej časti Fortuna ligy.

"Posledné tri zápasy boli najlepšie, aké sme na jeseň odohrali. V zápasoch sme sa prezentovali našim štýlom futbalu, ktorým sa mohli naši fanúšikovia baviť. Na druhej strane sú tu výsledky, ktoré sme si nezaslúžili. Vo futbale to ale niekedy nie je o víťazstvách," vrátil sa k posledným trom ligovým vystúpeniam brazílsky kapitán FK Senica Roberto Dias.

"Za predvedené výkony sme si zaslúžili získať viac bodov, futbal ale občas nedáva logiku. Som hrdý na svoj tím a každého môžem ubezpečiť, že na jar vo zvyšných štyroch vystúpeniach spravíme všetko, aby sme boli v prvej šestke," prezrádza smelé plány 31-ročný stopér.

V podobnom duchu ako v zápasoch proti Ružomberku či Zlatým Moravciam sa niesol aj posledný zápas jesene na domácom ihrisku. Proti Žiline sme podali ďalší dobrý výkon, ktorý zdobil najmä kombinačný futbal a rýchle akcie. Favorita sme v prvom polčase futbalovo predčili, napriek tomu sa do kabín na polčasovú prestávku odchádzalo za stavu 1:1. Aj po zmene strán to bol vyrovnaný duel, v ktorom nakoniec rozhodovali detaily. Hostia sa presadili v 89. minúte, vďaka čomu získali tri body.

"Z výsledku som sklamaný, ako som však povedal, za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť. Hrali sme veľmi dobre, je škoda, že sme nezískali body," priznáva sklamane rodák z brazílskeho mesta Sao Paulo.

Kapitán FK Senica patrí aj v tejto sezóne k oporám mužstva. V uplynulej sezóne bol v ofenzíve nadmieru produktívni, vďaka čomu sa stal našim najlepším ligovým strelcom - sieť súperov rozvlnil až v šiestich prípadoch. V aktuálnej sezóne kraľuje inej štatistike. Jeho úspešnosť osobných súbojov je na úrovni 73,8%, vďaka čomu mu patrí vo Fortuna lige 2. miesto. Lepším je v tomto smere už iba kapitán ŠK Slovan Bratislava Vasil Božikov (79,6%).

"Keď nastupujem na ihrisko, snažím sa zo seba odovzdať to najlepšie, nechať tam všetko a pomôcť môjmu tímu. O tejto štatistike som nevedel, keďže to je iba druhé miesto, budem sa snažiť, aby som bol prvý (úsmev)," hovorí hráč s číslom 23.

V úspešnosti súbojov nezaostáva ani Diasov partner z obrany Joss Didiba, 22-ročný futbalista je v spomínanej štatistike na 6. mieste, jeho úspešnosť súbojov predstavuje 70,1%. Ideálne zloženie obrany sme hľadali v priebehu súťaže, pomohla aj zmena rozostavenia na troch obrancov.

Joss Didiba sa prebojoval do základu v 4. kole Fortuna ligy, odvtedy nechýbal v lige ani minútu. Niekoľko zápasov odohral aj Joao Favaro, nakoniec si však miesto v trojčlennej obrane našiel 19-ročný mladík Edmund Addo, ktorý na tejto pozícii nastúpil prvýkrát v 14. kole pri zápase proti Slovanu Bratislava.

"V úvode sezóny sme mali viacero problémov. Myslím si, že nám pomohla zmena rozostavenia na troch obrancov. Po tejto zmene sme začali hrať viac spoľahlivejšie a tímovejšie. Čo sa týka mojich kolegov v obrane, veľmi mi pomohli. Každý z nich má iné futbalové predpoklady, boli však veľmi efektívni, čo sa týka odvedenej práce," objasňuje Roberto Dias.

Druhá polovica jesennej časti a predovšetkým posledné zápasy naznačili futbalový potenciál mladého tímu trénera Michala Ščasného.

"Nepochybujem o tom, že ak zostaneme pokope, ukážeme toho oveľa viac. Tento tím má obrovský potenciál, najmä po technickej stránke. Na ihrisku sme spoznali jeden druhého a zohrali sme sa. V jarnej časti ligy môžeme prekvapiť," dodáva na záver kapitán FK Senica Roberto Dias.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu