Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

01.12.2020 | Redakce

Ohlasy kabíny FK Senica po súboji proti lídrovi súťaže ŠK Slovan Bratislava.

Domáci zápas 15. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava nám síce výsledkovo nevyšiel, z hľadiska predvedenej hry v zápase sa však za svoj nedeľňajší výkon proti favoritovi hanbiť nemusíme.

"Ťažko sa mi to hodnotí, odohrali sme dobrý zápas. Poviem to tak, že dnes sme nemali šancu poraziť Slovan," otvára pozápasový rozhovor sklamane kapitán mužstva Juraj Piroska.

Prvý polčas zápasu priniesol atraktívny futbal vo vysokom tempe, obe mužstvá si postupne v zápase vypracovali viaceré zaujímavé príležitosti. Do tej najväčšej na našej strane sa dostal Tenton Yenne, v 37. minúte si šikovne vymenil loptu s Martinom Košťálom vďaka čomu sa dostal za chrbát brániaceho Vernona, vo veľkej príležitosti ho ale dobrým zákrokom vychytal Greif.

"Mrzí ma moja nepremenená šanca, veril som, že môžem skórovať. Doteraz si tú situáciu prehrávam na videu znova a znova. Budem pracovať na tom, aby som podobnú príležitosť nabudúce premenil. Z našej strany to bol dobrý tímový výkon, na ihrisku sme nechali všetko. Výsledok sme si predstavovali rozhodne iný, chýbalo nám v zápase najmä šťastie," priznáva 20-ročný nigérijský futbalista.

Futbalisti Slovana naše zlyhanie v koncovke takmer okamžite potrestali, po ukážkovej akcii trojice Nono - Pauschek - Strelec zakončoval posledný menovaný pohodlne do našej odkrytej brány.

Zmeniť priebeh stretnutia sa snažili naši futbalisti ihneď po zmene strán, čo sa nám aj teoreticky podarilo. Juraj Piroska našiel dobrým centrom zo štandardky hosťujúceho stopéra Abenu, ktorý v nábehu usmernil prudkú loptu do vlastnej siete - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle nasledovalo niečo, čo je vo futbale iba veľmi zriedkavé.

Asistent hlavného rozhodcu Michal Tomčík najprv signalizoval údajný ofsajd, jeho rozhodnutie vzápätí zmenil hlavný rozhodca Peter Ziemba a gól uznal. Po následných diskusiách a protestoch hostí nakoniec rozhodol hlavný arbiter inak - vyrovnávajúci gól nášho mužstva neuznal.

"Okamžite som sa z gólu tešil, všetci sme jasne videli, že Abena si strelil vlastný gól. Aj napriek tomu som sa snažil ostať pri zemi, očakával som, že by niečo mohlo prísť a nakoniec sa tak aj stalo. Bohužiaľ, nič s tým neurobíme. Treba dať hlavu hore a veriť si. Ideme do Nitry, kde nás čaká dôležitý zápas, verím ale, že sa po zápase budeme radovať my," reaguje na sporný moment včerajšieho zápasu kapitán FK Senica Juraj Piroska.

Kontroverzný okamih nášmu mužstvu nepomohol, Slovan pridal v druhom polčase ďalšie dva presné zásahy a víťazstvo v pomere 3:0 si nakoniec bez problémov ustrážil. 

"Určite to bol ťažký zápas, videli sme však, že v lige môžeme hrať s každým mužstvom vyrovnanú partiu. Čo sa týka situácie zo 49. minúty zápasu, bol to podľa môjho názoru jasný gól, ofsajd to rozhodne nebol. Ak v zápase strelíš gól a vyrovnáš, môže sa to potom vyvíjať hocijako - kto vie, ako by to potom celé dopadlo. Chcel by som ale celému mužstvu poďakovať, odohrali sme veľmi dobrý zápas, musíme takto pokračovať ďalej. Čaká nás nový týždeň, do Nitry pôjdeme s cieľom získať tri body," reaguje na záver chorvátsky stopér FK Senica Antonio Asanović.


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet futbalovej akadémie

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu