Po skupinovej fáze sme prví, Kaplan viac než spokojný

Po skupinovej fáze sme prví, Kaplan viac než spokojný

17.10.2014 | Milan Ondruš

Paráda, chalani. Futbalisti FK Senica U17 vyhrali skupinovú časť turnaja Future Talents Cup v Budapešti a v apríli sa pobijú o medaily. Z piatich zápasov zvládli 100%-ne štyri a v skupine nechali za sebou všetkých protivníkov.

Na mladých Seničanov našiel recept až holandský PSV Eindhoven v poslednom zápase skupiny. A to už bolo jasné, že Záhoráci skupinu vyhrajú. Inak kráčali turnajom absolútne suverénne. V troch zápasoch dokonca neinkasovali. „Asi najlepší zápas bol s belgickým FC Bruggy. Aspoň pre mňa. V prvom polčase bol súper lepším tímom, po zmene strán sme však šliapli na plynový pedál a chlapci sa vyburcovali k fantastickému výkonu. Duel sme vyhrali 1:0,“ hovorí tréner FK Senica U17 Lukáš Kaplan, ktorý zároveň jedným dychom dodáva, že divácky najatraktívnejší duel mohol byť proti NK Maribor. „V zápase padlo šesť gólov. Zvíťazili sme 4:2. Aj tento zápas sa musel ľuďom páčiť.“

Kaplan svojich zverencov po skupinovej fáze turnaja chváli. Vo všetkých zápasoch podali mladí Záhoráci vyrovnané výkony. Každý rozprával o tom, ako sa v Senici robí dobre futbal s mládežou. „S chalanmi som veľmi spokojný. Môžem smelo povedať, že chlapci nechali v každom zápase na tráve všetko. Čelili rôznym futbalovým školám a súperi boli veľmi kvalitní. My sme však hrali našu hru a v takmer všetkých zápasoch sme herne dominovali,“ vyzdvihuje perfektný výkon svojich zverencov ambiciózny mládežnícky tréner FK Senica.

V aprílovom semifinále (14.4.2015) narazia mladí Seničania na jedného z trojice Sturm Graz, Partizán Belehrad, Dinamo Bukurešť. O dva dni je potom na programe duel o tretie miesto a finále. „Veríme, že v semifinále uspejeme. Túžime po finále. Na súperov sa veľmi nepozerám. Je to celkom jedno, s kým budeme hrať. Výzvou by mohol byť Sturm Graz. Výsledkovo si zatiaľ počína vo svojej skupine suverénne,“ dodáva Kaplan.

Future Talents Cup v Budapešti je dlhodobý turnaj najtalentovanejších futbalových akadémii z 11 krajín. Slovensko reprezentuje FK Senica. Skupinová časť prebiehala v septembri a októbri 2014. Semifinále a finále turnaja sú naplánované na apríl 2015.

Zápasy FK Senica v skupine:

FK Senica - Club Bruggy  1:0 (0:0), gól: Miroslav Fako

FK Senica - FK Sarajevo  3:0 (2:0), góly: Martin Svatík, Miroslav Fako,Viktor Jedinák

FK Senica - NK Maribor  4:2 (1:1), góly: Michal Tomič 2, Peter Varga, Miroslav Fako

FK Senica - Ferencváros Budapešť  1:0 (1:0), gól: Miroslav Fako

FK Senica - PSV Eindhoven (15.10.2014 o 9:00)  0:1 (0:0)

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu