Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.02.2019 | Igor Tabiš

Po dlhej zimnej prestávke sa v 19.kole predstavíme na Myjave, kde vyzveme futbalistov AS Trenčín.

Zmena na trénerskom poste, šesť prípravných zápasov a dlhodobé sústredenie v Turecku. Zimná príprava bola pre našich futbalistov náročná, ešte náročnejšia však bude jarná časť Fortuna ligy. V druhej polovici sezóny je cieľ stanovený jasne - záchrana v najvyššej súťaži, ideálne bez účasti v baráži. "Myslím si, že po príchode nového realizačného tímu sme sa zlepšili v defenzíve. Sme pripravený na túto výzvu. Dúfame, že podobne dobré defenzívne štatistiky prenesieme z prípravy aj do prvých ligových kôl," vysvetlil pred sobotňajším zápasom proti Trenčínu obranca FK Senica Roberto Dias. Brazílsky futbalista je napriek svojim povinnostiam na ihrisku paradoxne najlepším strelcom nášho mužstva - počas jesene skóroval 5-krát. "V prvom rade chcem pomôcť tímu v defenzíve. Ak by som sa dostal do nejakých šancí tak dúfam, že sa mi podarí nadviazať na streleckú formu z jesennej časti a pomôžem svojmu tímu v týchto veľkých zápasoch, ktoré nás v úvode jarnej časti čakajú," uviedol rodák zo Sao Paula.

Počas sústredenia v Turecku sme odohrali štyri prípravné zápasy, ktoré ukázali progres nášho mužstva v defenzíve - v troch zápasoch sme gól neinkasovali. Na túto formu by sme radi nadviazali aj v sobotu proti Trenčínu, na ktorý v tabuľke strácame tri body. "V sobotu chceme vybehnúť na ihrisko a ukázať ľuďom všetko, na čom sme pracovali a čo sme natrénovali počas zimnej prípravy. Chýba mi to chvenie v žalúdku, keď nastupujete na majstrovský zápas, ktorý sa hrá o body. Sme pripravení na nové výzvy," vysvetľuje Roberto Dias.

Futbalisti AS Trenčín odohrali počas zimnej prípravy až deväť duelov, v generálke na ligu remizovali s Austriou Viedeň 2:2. V druhej polovici sezóny sa musia Trenčania zaobísť bez dvojice opôr - Antonio Mance a Aschraf El Mahdioui. Mance, ktorý je najlepším strelcom tímu trénera Vladimíra Cifraniča zamieril na hosťovanie do francúzskeho mužstva FC Nantes. Holandský stredopoliar El Mahdioui pre zmenu podstúpil operáciu kolena, pre ktorú vynechá celú jarnú časť Fortuna ligy. V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sme na Trenčín narazili v 8.kole, na domácom štadióne sme favoritovi podľahli 0:2. Za hostí skórovali Mance a Čatakovič.

"Každý zápas je možný vyhrať, v tomto duchu sme pracovali uplynulých šesť týždňov. Ak si pozriete šesť prípravných zápasov ktoré sme odohrali, zlepšili sme sa v defenzíve. Počas prvej polovici sezóny sme patrili k najhoršie brániacim tímom v lige. V príprave sme boli veľmi silný v defenzíve - počas prípravy sme neprehrali jeden zápas. Snažíme sa túto silnú mentalitu preniesť na každého jedného hráča. Proti Trenčínu nás čaká veľmi náročný zápas, budeme sa ho snažiť vyhrať," uviedol pred zajtrajším zápasom tréner FK Senica Ricardo Chéu.

Výkop zajtrajšieho zápasu je na programe o 14:00 hod., hrá sa na štadióne v Myjave. Zápas povedie trojica rozhodcov Smolák - Kováč, Roszbeck.

Fotogaléria

               
 
 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu