Po Holandsku odchádza senická 17-ka do Talianska na prestížny Shalom Cup

Po Holandsku odchádza senická 17-ka do Talianska na prestížny Shalom Cup

24.08.2015 | Milan Ondruš

Je to len niečo vyše týždňa, čo sa mladí senickí futbalisti do 17 rokov vrátili z turnaja v Holandsku, z ktorého si odniesli bronzové medaily, na Slovensku sa ale dlho neohriali, už tento týždeň cestujú do Talianska, kde sa zúčastnia medzinárodného turnaja Shalom Cup. Na turnaj cestujú Seničania ako obhajcovia zlata z minulého roku.

S Holandskom spokojnosť

Tréner senickej 17-ky Stanislav Macek je s výkonom svojich zverencov v Holandsku spokojný. Teší ho najmä fakt, že chlapci hrali srdcom. „Hrali sme dobrý, poctivý futbal. Stála proti nám holandská, belgická či maďarská futbalová škola. Ani v jednom zápase sme nezaostávali. Hneď v prvom zápase sme ukázali, že vieme hrať futbal. S neskorším finalistom, s Alkmaarom sme remizovali 2:2 a podali sme vyspelý výkon. Na turnaji sme prehrali len raz, a to s maďarským Honvedom Budapešť. Škoda toho. Veľmi sme si túžili zahrať finále proti neskoršiemu víťazovi Feyenoordu Rotterdam,“ hovorí tréner FK Senica U17 Stanislav Macek.

Mrzia zranenia

V medzinárodnej konfrontácii Seničania uspeli nielen výsledkovo, ale najmä herne, a to aj napriek faktu, že družstvu chýbali dvaja kľúčoví hráči, ktorí sa zranili. „Ladislav Almási mal problémy s členkom, Martin Koval si v prvom zápase utrhol krížny väz v kolene. Je to obrovská škoda, toto nás veľmi mrzí všetkých,“ dodáva Macek.

Od stredy na turnaji v Taliansku (Shalom Cup)

Kým so službami Laca Almásiho môže senický kormidelník už rátať, zranenie Martina Kovala si vyžaduje dlhšiu rekonvalescenciu. Preto bude tento rok taliansky Shalom Cup bez jeho účasti. Shalom Cup má v Taliansku veľkú tradíciu a Záhoráci tento turnaj raz vyhrali a raz skončili na druhom mieste. Zlaté medaily získali Záhoráci minulý rok, takže do juhotalianskeho Benevénta cestujú ako obhajcovia najcennejšej trofeje. „S kými ambíciami ideme? Bude to znieť ako klišé, no ideme v prvom rade dobre reprezentovať Slovensko a najmä senickú futbalovú akadémiu. Veríme, že nesklameme a že zaujmeme najmä dobrým futbalom,“ hovorí Stanislav Macek, tréner senickej 17-ky, ktorý rovnakú kategóriu viedol aj v roku 2012, kedy Seničania získali striebro. Vo finále ich vtedy zdolal Lazio Rím.


Seničania cestujú do Talianska už v stredu (26.8.) ráno. Prvý zápas v skupine odohrajú vo štvrtok. Skupina je 4-členná. Seničania sú v skupine A s Frosinone Calcio, US Salernitana 1919 a FC Crotone. V skupine B sú: Sampdoria Janov (aj s Michalom Tomičom), Benevento Calcio, SSC Neapol, US Avellino 1912

Zápasy FK Senica v skupine:

27.8. o 16:30: FK Senica - Frosinone Calcio  0:1 (0:1)

28.8. o 16:30: FK Senica - US Salernitana 1919

29.8. o 11:30: FK Senica - FC Crotone


Úspechy FK Senica na turnaji Shalom Cup v Taliansku:

2014: Víťazstvo, zisk zlatých medailí

2012: Druhé miesto, strieborné medaily

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu