PREVIEW: V sobotu privítame ViOn Zlaté Moravce

PREVIEW: V sobotu privítame ViOn Zlaté Moravce

05.11.2021 | FK Senica, foto: Braňo Španka

Futbalisti FK Senica odohrajú zajtra o 15:00 h zápas 14. kola Fortuna ligy proti ViOn-u Zlaté Moravce.

Zverenci trénera Pavla Šustra by radi prelomili šnúru nepriaznivých výsledkov, keď 6 zápasov nespoznali chuť víťazstva (0-2-4) a proti Zlatým Moravciam chcú pred domácim publikom zabodovať naplno. Herná kvalita a túžba hrá v ich prospech, dozaista im pomohlo aj utorkové víťazstvo v 4. kole Slovnaft Cup-u nad Bešeňovou 5:1. Mužstvo má našu plnú podporu a veríme, že výsledkové koleso otočí na svoju stranu.

Predstavujeme súpera - FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn je dlhodobo etablovaným klubom na slovenskej ligovej scéne. V minulej sezóne dosiahol historický úspech, keď sa premiérovo v klubových dejinách prebojoval do jarnej skupiny o titul a obsadil pekné 5. miesto. Mužstvo už druhú sezónu vedie mladý 32- ročný tréner Ľuboš Benkovský, ktorému sa však v aktuálnej sezóne nedarí zbierať želané výsledkové ovocie a mužstvo sa pod jeho vedením trápi. Za následok to má zaiste i letný odchod opôr ako Adrián Chovan, David Hrnčár, či Filip Balaj. ViOn počas jesene zvíťazil iba jednom zápase - doma nad FK Pohronie a aktuálne mu patrí posledná 12. priečka v tabuľke Fortuna ligy s bilanciou 1-4-8, skóre 13:29 a 7 bodmi.

Jednotkou medzi tromi žrďami ViOn-u je už skúsený brankár Matúš Kira. Obrana mužstva hrá najčastejšie v zložení: Čögley - Tóth - Menich - Čonka. V minulej sezóne fungovala na jednotku, v tejto aktuálnej tomu tak nie je. Krajní obrancovia Čögley a Čonka sú známi svojim výborným fyzickým fondom a podporou útoku. Defenzívnymi záložníkmi mužstva sú Anton Sloboda a Martin Bednár. Na pravom krídle hráva v zápasoch aktívny a českou ligou podkutý Karol Mondek. Post tvorcu zastáva Tomáš Ďubek a na ľavom krídle hráva najkreatívnejší hráč mužstva, Grék Alexandros Kyziridis. Na hrote útoku sa proti nám môže predstaviť Kubilay Yilmaz, alternatívou môže byť mladý 17-ročný Marek Švec.

ViOn v 13. kole Fortuna ligy prehral na trávniku MŠK Žilina 1:4. Za domácich sa postupne presadili Paur, Minárik, Jánošík a Jambor. Za ViOn znížil Marek Švec. V prvom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne sa v 3. kole v Zlatých Moravciach zrodila remíza 1:1. Náš gól strelil Petr Pavlík.

Matúš Repa: Jednoznačným cieľom je víťazstvo

Naše Senice si v utorok napravilo výsledkovú chuť, keď na štadióne v Liptovskom Mikuláši zdolalo OŠK Bešeňová 5:1 a postúpilo do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Gólovo sa postupne presadili Elvis Sukisa Mashike, Milan Jurdík, Šimon Šumbera a dvomi premiérovými gólmi v senickom drese sa prezentoval mladý 19-ročný krídelník Matúš Repa. "Mojim hráčskym pohľadom bol prvý polčas ťažší, ako som predpokladal. V druhom polčase sme mali viac síl, kondičnú a technickú prevahu a dotiahli sme zápas do želaného konca. Bešeňová nevyzerala ako mužstvo zo 4. ligy. Cieľom mužstva bol postup, a to sme splnili. Ideme ďalej," hovoril mladík, ktorý prišiel na Záhorie na konci letného prestupového obdobia.

Matúš sa na ihrisko dostal v 61. min, keď vystriedal útočníka Sukisu. Jeho gólové chvíle prišli v 75. a 83. minúte. "Prvý gól som dal po pekne prenesenej hre od Egyho Vikriho, ktorý mi dal prihrávku po výške a mne už len stačilo umiestniť to vedľa súperovho brankára. Druhý gól som dal takisto po peknej prihrávke od Vikriho - prebral som si loptu, prehodil si ju na ľavú nohu a umiestnil povedľa brankára. Na ihrisku som sa cítil super, hlavne som sa tešil z gólov, ale ešte musím veľa popracovať na fyzickej stránke," priznal talentovaný futbalista.

Fanúšikovia FK Senica ešte nemali veľa možností spoznať Matúša Repu priamo na ihrisku. Ide však o zaujímavého hráča, ktorý 3 roky pôsobil v akadémii talianskej Atalanty Bergamo. "Chcel by som vo futbale dosiahnuť niečo väčšie a snažím sa stále preto spraviť niečo viac. V Atalante som sa naučil veľa a páčilo sa mi tam. Podmienky boli super. Škoda, že mládežnícke tímy hrávali na umelej tráve, to bolo podľa mňa mínus môjho pôsobenia tam. Zažil som tam dobré turnaje, kvalitné zápasy a dobrú atmosféru. V lete však prišla ponuka zo Senice a rozhodol som sa ju prijať. Určite aj preto, že som chcel začať hrať mužský futbal, etablovať sa na seniorskej úrovni a postupne sa herne zlepšovať. Verím, že Senica ma posunie v kariére ďalej," vyznal sa z pocitov.

Dvomi pohárovými gólmi by si mohol vyslúžiť viac zápasových minút na ihrisku. V sobotu proti Zlatým Moravciam to však pre nikoho v mužstve nebude žiadna prechádzka ružovým sadom. ViOn je v tabuľke posledný, nedarí sa mu a bude sa snažiť výsledkovo a herne sa chytiť. Bude bojovať, vzdorovať a zápas s ním bude o veľkej  osobnej zodpovednosti. "Príprava na sobotňajší zápas je taká istá, ako na každý iný. Pripravujeme sa takticky a hlavne mentálne na to, aby sme išli do zápasu s cieľom vyhrať. Osobne očakávam od toho duelu kvalitnú hru z našej strany a rozdielové góly. Bude to náročné, ale verím tomu, že vyhráme. Cieľom mužstva je hrať na 120%, takže sa musíme do toho oprieť. Verím, že nám v tom pomôžu aj naši senickí fanúšikovia," zakončil Matúš Repa.

Rozhodcovia zápasu

Zajtrajší zápasu sa uskutoční v režime OTP. Stretnutie 14. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce povedie hlavný rozhodca Ivan Kružliak. Na čiarach mu budú pomáhať Pavel Jánošík a Simeon Vass. Náhradným rozhodcom bude Adam Somoláni. Zápas si budete môcť pozrieť na platforme voyo.sk.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu