PREVIEW: V sobotu privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

PREVIEW: V sobotu privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

03.12.2021 | Redakcia

Futbalisti FK Senica privítajú v 17. kole Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš

V sobotu 4.12.2021 o 15:00 h hostíme v Senici nováčika z Liptovského Mikuláša. Zverenci trénera Pavla Šustra sa v tomto zápase pokúsia prerušiť nelichotivú 9-zápasovú šnúru bez víťazstiev (0-3-6), ktorú vo Fortuna lige ťaháme. Hrať sa bude bez divákov, no všetci na Záhorí veríme, že sa nám v tomto meraní síl konečne podarí odtrhnúť si pre seba trojbodový strapec.

Predstavujeme súpera - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Liptáci sú nováčikom na slovenskej ligovej scéne. V minulej sezóne pomerne senzačne vyhrali druholigovú súťaž, keď vo finiši predbehli Duklu Banská Bystrica. Mužstvo vedené trénerom Marekom Petrušom hralo tímovo, kompaktne, výsledkovo sa chytilo a jeho postup bol zaslúžený. Vo Fortuna lige to v úvode také ružové nebolo, Tatran prehral prvé 3 kolá, no neskôr v Poprade, kde hrá svoje domáce zápasy, zdolal Žilinu 2:1. Od tohto výsledku sa odrazil a v prechodnom azyle stihol zdolať Trenčín aj Dunajskú Stredu. Na domácom trávniku získal už 12 bodov, naopak, na trávnikoch súperov získal iba dva body - za remízy 2:2 v Zlatých Moravciach a v Žiline.

V bránke MFK Tatran sa striedajú českí legionári Sváček a Luksch. Na pravom kraji obrany nastupuje Adam Krčík, ktorý si pripísal už niekoľko gólových asistencií. Vedľa neho na poste stopéra operuje Dávid Krčík. V strede obrany je dominantný ďalší český futbalista, 21 - ročný Robin Hranáč. ktorý v tíme hosťuje z Plzne. Post ľavého obrancu tradične patrí Michalovi Janecovi. Posty defenzívnych záložníkov patria už skúsenejším Tomášovi Gerátovi a Rastislavovi Václavíkovi. Ide o pracovitých a súbojových hráčov, ktorí odvedú veľa čiernej roboty. Pred nimi najčastejšie nastupuje Tomáš Staš. Na krídla má tréner Petruš na výber viacero z možností, do úvahy pripadajú Ľuboslav Laura, Adrián Káčerík či Patrik Pinte - všetci sú rýchlostne nadpriemerne vybavení. Najlepším a najplatnejším hráčom Liptákov je skúsený kapitán Richard Bartoš. Je dušou a hnacím motorom mužstva. Okrem toho, že tvorí hru, tak sa mu podarilo v sezóne streliť už 5 gólov.

V prvom vzájomnom meraní síl s Liptovským Mikulášom sa zrodilo naše víťazstvo, keď sme v Poprade triumfovali 2:1. Na gól Richarda Bartoša odpovedali Elvis Sukisa Mashike a Gabriel Halabrín. Liptáci v poslednom ligovom kole prehrali s MFK Zemplín Michalovce 0:1. V tabuľke Fortuna ligy im patrí 11, miesto s bilanciou 4-2-10. so skóre 19:35 a 14 bodmi.

Dominik Duda: Verím, že v sobotu to zlomíme

Pohľad do senickej kabíny nám ponúkol český záložník Dominik Duda. "Podľa mňa je nálada v tíme dobrá, na zápas s Liptovským Mikulášom sa pripravujeme tak, aby sme ho zvládli. Recept na úspech je taký, že budeme hrať ako jeden tím a bojovať jeden za druhého. Chceme vyhrať! Mrzí nás zápas so Žilinou, zhodnotil by som ho tak, že sme hrali dobre. Bol to vyrovnaný zápas, akurát je škoda toho gólu v poslednej minúte, pretože si myslím, že sme mali vyhrať. Nedarí sa nám, vôbec neviem, čomu to pripísať, proste sa nám teraz nedarí. Ale verím, že to v sobotu zlomíme a vyhráme, aby sme sa dostali do lepšej psychickej pohody a zvládli ďalšie jesenné zápasy, ktoré nás ešte čakajú."

O zhodnotenie zápasu so Žilinou sme požiadali senického hrdinu, dvojgólového Egyho Vikriho. "Z nášho pohľadu to bol náročný zápas, pretože v prvom polčase v piatok sme hrali na snehu, čo nikdy nie je jednoduchá záležitosť. Mám zmiešané pocity, pretože sme boli veľmi blízko k víťazstvu, ale v závere sme inkasovali - ale aj takýto býva futbal. Musíme si zapamätať, že vždy sa hrá až dovtedy, pokiaľ rozhodca poslednýkrát nefúkne do píšťalky. Všetci sme smutní z toho, že sme v závere prišli o víťazstvo. Nezostáva nám iné, len tvrdo na sebe ďalej pracovať. Budeme robiť všetko, čo nám povie tréner, aby sme to zmenili. Z môjho individuálneho hľadiska to bol môj najlepší zápas v slovenskej lige. Verím, že v nasledujúcom zápase proti Liptovskému Mikulášu sa nám už podarí zvíťaziť," zhodnotil duel indonézsky futbalista.

Rozhodcovia zápasu

Hlavným rozhodcom zápasu 16. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a MFK Tatran Liptovský Mikuláš bude Kristián Micheľ. Na čiarach mu budú pomáhať Gabriel Ádám a Patrik Kmec. Náhradným rozhodcom stretnutia je Adam Somoláni. Zápas si budete môcť pozrieť na platforme Voyo.sk.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu