PREVIEW: Jeseň ukončíme zápasom s AS Trenčín

PREVIEW: Jeseň ukončíme zápasom s AS Trenčín

18.12.2021 | Redakcia

Futbalisti FK Senica privítajú v 19. kole Fortuna ligy AS Trenčín

Nadviazať na posledné dobré výsledky sa posnažíme dnes na Záhorí, kde v zápase s úvodným výkopom o 15:00 h privítame AS Trenčín. Mužstvo trénera Pavla Šustra si na súpera verí, v prvom vzájomnom stretnutí na konci augusta s ním remizovalo 3:3. Posledné zápasy sú už hlavne o bojovnosti a charaktere.

Predstavujeme súpera - AS Trenčín

AS má za sebou úspešné obdobie, ovenčené dvomi titulmi majstra Slovenska (2015, 2016). Klub bol stabilným účastníkom európskych pohároch, v posledných sezónach však zaznamenal mierny ústup z pozícií. Trenčín bol vždy známy dobrou výchovou mládeže a jeho káder bol prešpikovaný talentovanými zahraničnými hráčmi. V aktuálnej sezóne sa mu však nedarí podľa predstáv. Sezónu začal pod vedením Petra Hlinku, no slabší bol hlavne na domácom ihrisku, na ktorom má bilanciu 2-3-4, víťazstvá si pripísal len nad ViOn- om a Michalovcami. Na ihrisku súperov sa mu darí o niečo lepšie, aktuálne je však len na 8. mieste tabuľky Fortuna ligy s bilanciou 5-5-8, skóre 27:30 a 20 bodmi. Najlepším strelcom mužstva je 9-gólový Jakub Kadák.

Brankárskou jednotkou mužstva je 19- ročný Michal Kukučka, ktorý sa nevyhne výkyvom, ale vie podať v bránke kvalitný výkon. Obranná formácia prešla v posledných zápasoch zmenami. Na pravom kraji najčastejšie nastupuje Reuben Yem, stopérske posty si v poslednom zápase so Žilinou podelili legionári Jovičič a Stojsavljevič. Počas jesene pritom na týchto postoch nastupovala najčastejšie dvojica Pires - Pirinen. Fín Pirinen je pritom ľavý obranca. Je predpoklad, že v sobotu uvidíme na ľavom obrancovi Maduho. Defenzívnym štítom mužstva je reprezentant do 21 rokov Samuel Lavrinčík, vedľa ktorého nastupuje 18-ročný Dominik Hollý. Ofenzívnu nadstavbu ponúka kapitán a najlepší strelec Jakub Kadák, konštruktívny a technicky dobre  vybavený hráč s výbornou strelou. Aj na ofenzívnych postoch prichádza k veľkým rotáciám, naposledy hral na pravom krídle rýchlonohý Adam Gaži a na ľavom Philip Azango. Práve na tohto Nigérijčana si musíme dať pozor, pretože je mimoriadne aktívny a nebezpečný. Na hrote proti Žiline nastúpil kanonier Erik Jendrišek, ktorý je na ligových trávnikoch stálou hrozbou. V ofenzíve však môžu nastúpiť taktiež Tučný, Ikoba, či Letenay.

V poslednom ligovom zápase prehral AS Trenčín s MŠK Žilina 1:3. O jeho jediný gól sa v 74. min postaral peknou strelou Jakub Kadák. Pre Trenčín to bola už 4. prehra v poradí. Po abdikácii Petra Hlinku mužstvo dočasne vedie Juraj Ančic.

Petr Pavlík: Odpracovať to ako tím

V posledných 3 zápasoch sme získali 7 bodov a dali tak zabudnúť na šnúru neúspešných výsledkov, ktorú sme ťahali. Mužstvo sa prezentuje bojovným a poctivým futbalom a práve to by mohlo na technických hráčov AS platiť. Ak budeme zodpovedne brániť a neuhýbať v súbojoch, súpera by sme v záverečnom zápase jesene mohli výsledkovo pretlačiť. "Čaká nás posledný zápase jesene a chceme sa s ňou rozlúčiť čo najlepším výkonom a výsledkom. Vieme, že Trenčín je kvalitatívne silné mužstvo, ktoré rado drží loptu vo svojej moci a má veľmi kvalitné individuality. My však chceme nadviazať na posledné ligové výsledky a výkony a v zápase to odpracovať ako tím," vyslovil v mene kabíny kapitán Petr Pavlík

Rozhodcovia stretnutia

Hlavným rozhodcom zápasu 19. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a AS Trenčín bude Peter Kráľovič. Na čiarach mu budú pomáhať Erik Weiss a Dušan Štofik. Náhradným rozhodcom bude Bálint Kišš. Zápas si budete môcť pozrieť na platforme Voyo.sk.

Aj posledný zápas sezóny sa bude hrať bez divákov.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu