Opustil nás Ján Oboril

Opustil nás Ján Oboril

23.01.2021 | Jozef Komorný

Vo štvrtok 21. januára 2021 nás zastihla smutná správa. Vo veku 76 rokov nás opustil bývalý čelný predstaviteľ FK SH Senica.

Keď hovoríme že čelný, jedným dychom treba poznamenať že ten najčelnejší. V roku 1985 bol zvolený do funkcie predsedu Futbalového klubu TJ Slovenský hodváb Senica a túto vykonával k všeobecnej spokojnosti vyše dvanásť rokov. Dnes sa tejto funkcii hovorí honosnejšie - prezident.

Ján Oboril sa narodil 25. apríla 1944 v Sobotišti, no odmalička býval v Senici. Tu ako 10-ročný začal hrať futbal za žiacky výber a tu aj ako 60-ročný funkcionár skončil. Pomerne krátka charakteristika za neuveriteľných 50 rokov vernosti jednému klubu. V tých časoch to však bola akási samozrejmosť, ktorou sa aj v tých časoch napĺňalo heslo Jedno mesto - Jedno srdce - Jeden klub, hoci aj bez medializovania.

„Začínal som ako desaťročný v žiackom výbere u trénera Jozefa Hrčku. To bol futbalu neuveriteľne oddaný človek a pre Senicu vychoval množstvo dobrých futbalistov. Paradoxne s nami na zápasy k súperom jazdil ďalší takýto človek - Martin Vašíček. Chodievali sme linkovými autobusmi, vlakmi a často aj peši. Cez žiakov a dorast sme sa viacerí presadili aj do A - mužstva. Hrávali sme spolu aj s bratom Stanom a základ pre futbal sme získavali v neďalekom parku, kde sme okrem školy trávili pri futbale s mnohými rovesníkmi takmer celý deň. V tom čase boli populárne uličné turnaje, na ktorých si spomínaný J. Hrčka mal možnosť vybrať talenty. Tak som sa k nemu dostal aj ja,“ spomínal na mládežnícke roky a svoje futbalové začiatky Janko Oboril.

Medzi mužmi hrával do roku 1972, kedy ako 28-ročný bol oslovený na funkcionársku prácu, ktorú prijal. Popri funkcionárčení si však ešte zahral aj za B-mužstvo Senice a posledné dva roky aktívnej činnosti vypomáhal Koválovu. Funkcionárom vo FK SH Senica bol do roku 2004, posledné dve sezóny bol pri A-mužstve ako jeho vedúci.

Senický futbal bol jeho srdcovkou. Nevynechal ani jednu príležitosť byť na zápase, pokiaľ mu to zdravotný stav dovoľoval. Aj potom ho však neustále sledoval a mal o ňom dokonalý prehľad. V televízii nevynechá jediný prenos a takisto zostrihy zápasov vo večernej relácii „Odpískané.“

Za jeho dlhoročné hráčske i funkcionárske zásluhy v prospech senického futbalu sa mu vedenie FK Senica osobne poďakovalo v roku 2014 pri príležitosti jeho 70. narodenín pred stretnutí FK Senica - MFK Košice (3:2).

Ján Oboril svojim celoživotným vkladom v prospech senického futbalu sa silne prihlásil na nomináciu do kategórie Srdcom Seničan, ktorú vedenie Mesta Senica pravidelne vyhlasuje pri vyhlasovaní ankety Najlepší športovci Senice. Aj keď v jeho prípade by už bola in Memoriam.

Posledná rozlúčka s Jánom Oborilom bude na senickom cintoríne v stredu 27. januára 2021 o 14.30 hodine.

Česť jeho pamiatke!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu