Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

17.02.2020 | Jozef Komorný, foto: dac1904.sk

Po 69 dňoch zimnej prestávky začala počas uplynulého víkendu jarná časť futbalovej Fortuna ligy.

Na mužstvá čakajú štyri súťažné kolá, po ktorých sa tabuľka predelí na dve časti. Prvých šesť mužstiev bude bojovať o titul i o účasť v európskych pohároch, v spodnej časti tabuľky bude poltucet mužstiev bojovať o udržanie si svojej príslušnosti k futbalovej elite.

Po turbulentnej príprave odborná časť (novinári) pasovali FK Senica za jasného outsidera nielen včerajšieho zápasu v Dunajskej Strede, ale aj celého ročníka. Problémy v klube sú, to nemôže poprieť nikto, no Záhoráci sú tvrdá nátura, a to potvrdili v priamom televíznom prenose pred celým Slovenskom.

V Dunajskej Strede, ktorá by chcela ešte potrápiť Slovan Bratislava v boji o majstrovský titul, nechali aj v oklieštenej zostave na trávniku srdce a po výsledku 0:0 aj „neveriaci Tomáši“ museli konštatovať, že Záhoráci bod nezískali, ale dva stratili.

Na ihrisku dominovali, na ich hru sa dalo pozerať, vypracovali si aj viac šancí a častejšie aj ohrozovali bránku domácich, v ktorej stál senický odchovanec Benjamín Száraz. Pomer striel vyznel jednoznačne pre Záhorákov 9:21. Pohnevali sa však s koncovkou, veď také príležitosti, aké mali Baumgartner, Totka, Moses, Akinyoola a v závere aj Didiba, by sa mali premieňať.

Na lavičke FK Senice sedel Eduard Pagáč, ktorý do kabíny prišiel iba deň pred zápasom. Pagáč predtým už dvakrát na senickej lavičke pôsobil, nejde teda o neskúseného trénera. V súčasnosti je trénerom senickej ligovej U 19-ky. V Dunajskej Strede ušil na súpera dobrú taktiku a výsledkom bol výsledok, ktorý je prekvapujúci aj vzhľadom k tomu, že v základe nastúpilo až kvarteto senických odchovancov a piaty Filip Buchel naskočil do rozbehnutého zápasu.

„Pre mňa sú všetci títo hráči hrdinovia. Išla z nich fantastická pozitívna energia, ktorá sa „nalepila“ aj na mňa a veľmi som si ten zápas užíval. Ak si zoberieme aj hráčov z lavičky, vekový priemer mužstva je asi 19 rokov. Výpovednou hodnotou pre mňa boli záverečné štatistiky, podľa ktorých sme domácich prestrieľali, mali sme omnoho viac gólových príležitostí. Veľmi ma potešilo množstvo telefonátov a SMS správ, v ktorých mi gratulovali k výkonu mužstva,“ povedal Pagáč. „O tom, že toto mužstvo v Dunajskej Strede povediem, som sa dozvedel v piatok večer. Koľko budem pôsobiť pri A - mužstve neviem, som tréner U19 a ním aj ostanem," dodal Pagáč.

Senickým hrdinom sa mohol stať Marko Totka, ktorého prudkú strelu v 63. min domáci brankár Száraz vytlačil „očami“ na ľavú žrď.

„Myslím, že zápas sme zvládli výborne. Ako mužstvo sme sa pevne zomkli a tvrdú prácu zo zimnej prípravy sme potvrdili na ihrisku. Sme veľmi radi, že sme to uhrali ako tím. Mali sme viaceré šance, mohli sme ich riešiť s väčším pokojom. Aj ja som mal šancu, no radosť mi prekazila konštrukcia domácej bránu. Určite by mi gól pomohol. Tento výsledok nám pomôže do ďalšej tvrdej práce," povedal Marko Totka.

Lídrom mužstva sa na ihrisku stáva Denis Baumgartner, čo sa napokon od neho po príchode zo Sampdorie Janov aj očakávalo. Limitovalo ho však predchádzajúce zranenie, po ktorom sa do stratenej formy dostával pomalšie. Pre neho bol zápas aj troška špecifický, veď svoju premiéru v najvyššej súťaži na Slovensku si odkrútil práve v drese DAC Dunajská Streda a poznal teda kvalitu tohto mužstva.

„Pred zápasom by sme bod z Dunajskej Stredy brali všetkými desiatimi, no podľa priebehu sa nám teraz máli. Zaslúžili by sme si všetky tri, no sklamala nás koncovka. Som však hrdý na toto mužstvo. Nevedelo sa, či vôbec na zápas vycestujeme, no pred celým Slovenskom sme dokázali, že máme dobré mužstvo. Dúfam, že nás s Trnavou príde podporiť čo najviac fanúšikov, určite ich podporu budeme potrebovať,“ povedal Denis Baumgartner.

Výsledok z Dunajskej Stredy a ďalšie výsledky 19. kola stále živia nádej aj na účasť v prvej šestke, veď od piateho Trenčína delia Záhorákov iba 4 body.

„Nad tým sa vôbec nezamýšľame. Aj na Trnavu sa budeme pripravovať ako na každý iný ligový zápas a uvidí sa, ako to dopadne. Ale určite by sme sa prvej šestke nebránili. V súčasnosti bojujeme na „dvoch frontoch“ a budeme radi, ak sa všetky záležitosti okolo mužstva dajú čím skôr do poriadku,“ uzavrel Denis Baumgartner.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu