Ohlasy po výhre nad Trenčínom: Musíme pokračovať ďalej, ešte nie je koniec

Ohlasy po výhre nad Trenčínom: Musíme pokračovať ďalej, ešte nie je koniec

28.04.2019 | Igor Tabiš

Po vysokej výhre 4:0 nad Trenčínom sme získali tri body aj vo štvrtom ligovom zápase po sebe.

V 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy na nás čakál súper, proti ktorému sme začiatkom mesiaca vybojovali prvé jarné víťazstvo. Práve po výhre 3:2 na Myjave sme rozbehli našu šnúru víťazných zápasov, v ktorej sme chceli pokračovať aj v sobotu. Trenčín bol ale nepríjemný protivník, od úvodu zápasu sa snažil diktovať tempo držaním lopty. Zásluhou aktívneho Frank-a Castaňedu sa nám podarilo ísť v 12. minúte do vedenia. "Bol to náročný zápas.Vedeli sme, že musíme vyhrať, aby sme zlepšili naše postavenie v tabuľke. Som veľmi šťastný za gól a víťazstvo, musíme takto pokračovať na víťaznej vlne aj naďalej," prezradil Kolumbijčan, pre ktorého to bol proti Trenčínu už piaty ligový gól v tejto sezóne.

Napriek vedeniu sa Trenčania nevzdávali. Naopak, vypracovali si hneď niekoľko vyložených šancí, v ktorých nás ale opäť podržal argentínsky gólman Federico Taborda. Gólman FK Senica sa na konci zápasu mohol tešiť z čistého konta, ktoré bolo v tejto sezóne Fortuna ligy už v poradí šieste. "Myslím si, že to nebol jednoduchý zápas. Vypracovali sme si dve vyložené šance, z čoho sme jednu premenili. Následne sme sa ubránili pred veľkými príležitosťami súpera. Po druhom góle v zápase sme sa úplne uvoľnili a užívali si zápas, pričom sme boli efektívni z protiútokov. Toto víťazstvo nám dodáva veľké povzbudenie, aby sme sa v tabuľke vyhli posledným dvom miestam," vysvetlil 30-ročný gólman.

Práve druhý gól v zápase bol rozhodujúci. Padol po výbornej práci Castaňedu, následnom peknom priťuknutí lopty od Ramireza. Marko Tešija dostal v šestnástke loptu ideálne na strelu, chorvátsky tvorca našej hry si však ešte zasekol jedného z obrancov hostí a následne skóroval. Popri asistencii na náš prvý gól zápasu si tak pripísal už tretí ligový gól v sezóne. "Bol to dobrý zápas, veľmi dôležité víťazstvo. Myslím si ale, že výsledok nie je realistický. Trenčín mal niekoľko dobrých šancí za stavu 1:0, no nevyužil ich. Som veľmi šťastný za víťazstvo," priznal rodák zo Splitu.

Keď sa už zdalo, že dvojgólové víťazstvo si ustrážime, Sacha Petshi naštartoval svoje motory. V nadstavenom čase unikol futbalistom Trenčína a ku gólu vyzval Erica Ramireza. Len o niekoľko sekúnd neskôr zobral všetko do svojich rúk, po prihrávke od Filipa Dangubiča stanovil parádnou strelou konečný výsledok. "Z výsledku a práce na ihrisku mám veľkú radosť. Tento tím si zaslúžil takýto výsledok. Stále však nie je koniec, musíme pokračovať ďalej a zostať sústredení, pokiaľ nezachránime tento klub," priznal francúzsky futbalista, pre ktorého to bol tretí gól vo Fortuna lige.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu