Ohlasy po víťazstve nad Nitrou: Výhra nás teší, musíme sa ale sústrediť na sobotu

Ohlasy po víťazstve nad Nitrou: Výhra nás teší, musíme sa ale sústrediť na sobotu

13.03.2019 | Igor Tabiš

Vďaka štyrom gólom Erika Ramireza a jednom presnom zásahu Sachu Petshiho sme si zabezpečili miestenku v semifinále Slovnaft Cupu. Prečítajte si ohlasy z kabíny po zápase proti Nitre.

Po troch dňoch od posledného ligového zápasu na nás v utorok čakal ďalší duel, tentokrát v štvrťfinále Slovnaft Cupu. Ak sme sa chceli prebojovať do semifinále súťaže, museli sme na domácom ihrisku poraziť futbalistov Nitry. Za svojim cieľom sme vykročili rázne už v 13. minúte, keď svoj premiérový gól v senickom drese strelil Eric Ramirez. Venezuelský zakončovateľ ukončil svoj gólový koncert tesne pred polčasovým odchodom do kabín, kedy pridal v zápase svoj štvrtý gól. "Som šťastný, že som strelil štyri góly. Je to super, v sobotu nás čaká ale oveľa dôležitejší zápas," zhodnotil skromne po zápase 20-ročný zakončovateľ.

S polčasovým výsledkom 4:1 rátal azda len málokto. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme však premenili väčšinu šancí, ktoré sme si v zápase vypracovali. "Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali, tak ako na každý jeden. Dnes to bolo menšie zadosťučinenie, v predchádzajúcich zápasoch sme nepremenili viaceré šance. Teraz sa nám to vrátilo," zhodnotil Jakub Krč, ktorý opäť zaujal miesto v zostave na ľavom kraji obrany.

Pri neúčasti kapitána Erik Otrísala a Zezinha v základnej zostave prebral kapitánsku pásku podobne ako v Dunajskej Strede Roberto Dias. "Vedeli sme, ako v zápase diktovať tempo, svoje šance sme premenili na góly. Sme šťastní, tvrdá práca začína pomaly prinášať svoje ovocie. Musíme už ale prepnúť na sobotňajší zápas, ktorý pre nás bude veľmi dôležitý," priznal brazílsky obranca. 

Na stopérskom poste nastúpil po boku Diasa už tradične Kay. V prvom polčase ponúkol dobrou prihrávkou možnosť na skórovanie Castaňedovi. Desať minút pred koncom zápasu musel ihrisko po druhej žltej karte predčasne opustiť. "Nadviazali sme na výkony z posledných zápasov a odohrali sme skvelý duel s tým rozdielom, že sme dokázali byť efektívni. Gratulujem chalanom k postupu do semifinále, teraz sa už však musíme sústrediť na sobotu, kedy nás čaká dôležitý zápas. Našim cieľom je v ňom zvíťaziť. Takisto by som sa chcel poďakovať fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť na štadión. Veľmi nám to pomohlo," uzavrel 31-ročný obranca.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu