Odrazový mostík do ďalších zápasov

Odrazový mostík do ďalších zápasov

05.10.2020 | Redakce

Ohlasy našich futbalistov po včerajšom víťaznom zápase v Žiline proti AS Trenčín.

Na zápas 9. kola Fortuna ligy v Žiline proti AS Trenčín sme nastupovali s cieľom naplno bodovať po piatich neúspešných ligových pokusoch za sebou. Úvod zápasu však patril domácim futbalistom, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a dobre kombinovali v strede poľa.

"Prvých dvadsať minút sme strácali ľahké lopty, potom sme to zlepšili a súpera sme nepustili do vyloženej šance. Na domácich sme boli dobre pripravení. To, čo sme si v kabíne povedali, sme väčšinu zápasu dodržiavali. Podali sme dobrý tímový výkon," vysvetľuje na úvod 20-ročný stredopoliar Marko Totka.

S pribúdajúcimi minútami v prvom polčase sa hra začala vyrovnávať a smerom dopredu sme boli viac a viac odvážnejší. V závere polčasu po centri Yenneho hlavičkoval do brvna Šemrincovej brány Kopečný.

"Prvý polčas bol viac taktickejší, napriek tomu sme si vypracovali dve zaujímavé situácie, ktoré mohli skončiť gólom," vysvetľuje kapitán FK Senica Juraj Piroska.

Po zmene strán sme boli na ihrisku nebezpečnejším mužstvom ako futbalisti Trenčína. Zapísať sa do listiny strelcov mohli postupne Nemec, Moses či Gallovič. Nakoniec sa to v zápase podarilo až Yennemu, ktorý zužitkoval v 67. minúte zápasu našu dobrú kombináciu a poslal loptu presne k ľavej žrdi.

"Bol to skvelý tímový výkon z našej strany, ukázali sme, že sa stále môžeme zlepšovať. Som šťastný za svoj prvý gól v tejto sezóne, najdôležitejšie sú však tri body," priznáva Tenton Yenne, pre ktorého to bol prvý ligový zásah v tejto sezóne.

Tomáš Malec nastúpil na špeciálny zápas proti klubu, ktorý ho futbalovo vychoval. V 67. minúte bol pri všetkom podstatnom, po dobrej práci telom v šestnástke pristavil loptu Yennemu, ktorý rozhodol o osude stretnutia. O niekoľo okamihov neskôr mohol pridať sám náš druhý gól v zápase, tentokrát si úlohy s Yennem vymenili, avšak zakončenie dvojmetrového útočníka išlo nad domácu bránu.

"Zápas hodnotím veľmi pozitívne, konečne sme získali tri veľmi dôležité body. Teší ma zároveň aj výborný výkon mužstva, vedeli sme, že Trenčín je silný na lopte. Nepúšťali sme ich však do žiadnych vyložených šancí a dokázali sme zachytávať ich pohyb počas celého zápasu. V tomto smere je náročné udržať koncentráciu a nespraviť chybu, my sme to však zvládli. Mali sme viacero príležitostí na skórovanie gólu, škoda že to tam nepadlo. Najdôležitejšie je však víťazstvo," hodnotí duel proti AS Trenčín Tomáš Malec.

V závere zápasu mohol poistiť náš triumf kapitán mužstva Juraj Piroska. Jeho dobre mierenú strelu vytiahol domáci brankár Šemrinec na žrď. Najtesnejší náskok sme však ubránili a tak sme sa mohli radovať z premiérového víťazstva na ihrisku súpera v tejto sezóne. Na víťazstvo vonku sme čakali takmer rok, to posledné sa zrodilo 20.10.2019 - rovnako pod Dubňom, rovnako v zápase proti AS Trenčín (3:2).

"Na víťazstvo sme čakali veľmi dlho, máme z neho obrovskú radosť. Verím, že sa to týmto zápasom zlomilo, výkony v predošlých zápasoch boli dobré, bohužiaľ sme ich nezvládli výsledkovo. Dnes to bol náročný zápas, víťazstvo je z našej strany zaslúžené, vypracovali sme si viac nebezpečnejších situácií ako náš súper. Za celý tím som šťastný, verím, že toto víťazstvo bude odrazovým mostíkom a v tabuľke pôjdeme ešte vyššie. Musíme si ho však vážiť a zostať pri zemi," dodáva na záver Juraj Piroska.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

1.12. | Redakce
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu