Obdivuje krajana Falcaa. Frank Castaňeda sníva o reprezentačnom drese

Obdivuje krajana Falcaa. Frank Castaňeda sníva o reprezentačnom drese

10.10.2019 | Igor Tabiš

Kolumbijský útočník Frank Castaňeda pôsobí v našom klube už tretiu sezónu. S našim aktuálne najlepším ligovým strelcom sme sa porozprávali o jeho doterajšej futbalovej kariére.

"Chcem pokračovať v strieľaní gólov a pomôcť tak môjmu tímu posunúť sa v tabuľke vyššie a vyššie. Samozrejme, veľmi by ma potešilo, ak by som bojoval aj o korunu pre najlepšieho kráľa strelcov ligy. Musím však ísť postupne krok za krokom," priznáva kolumbijský útočník FK Senica Frank Castaňeda.

Bolo to začiatkom roka 2018, keď mladý kolumbijský zakončovateľ prišiel do nášho klubu na polročné hosťovanie. Druholigový klub Orsomarso SC vymenil za prvoligový na Slovensku.

"Na začiatku mi najväčšie problémy robilo počasie. Takisto tam bola aj jazyková bariéra. Keď som prišiel do Senice, mužstvo sa pripravovalo na druhú polovicu sezóny počas zimnej prestávky. Bolo to pre mňa náročné, no zároveň nezabudnuteľná skúsenosť," objasňuje Frank Castaňeda.

"Fortuna liga je fyzicky náročná v porovnaní so súťažou v Kolumbii. Futbalisti sú v mojej krajine trochu viac technickejší, tu som sa však naučil, čo je to rýchla hra," hovorí dnes náš najlepší ligový strelec s piatimi gólmi.

Po príchode do klubu stihol v jarnej časti súťaže odohrať osem ligových zápasov, skóroval v nich až päť gólov. Hetrikom sa blysol pri domácom zápase do siete Zlatých Moraviec. Víťazstvo 3:1 nás tri kolá pred koncom súťaže priblížilo k účasti v baráži.

"Už odmalička som bol veľmi vášnivý čo sa týka vzťahu k futbalu. K futbalu som pristupoval zodpovedne a profesionálne. Začínal som v nižších súťažiach v Kolumbii, neskôr som debutoval v druhej kolumbijskej lige v mužstve Orsomarso. No a dnes som tu v Senici," opisuje svoju futbalovú cestu rodák z Kolumbie.

V uplynulej sezóne dokázal útočník s číslom 10 skórovať v 37 súťažných zápasoch 12 gólov - 7 z nich strelil v Slovnaft Cupe, vďaka čomu sa stal aj najlepším strelcom ligového pohára. Práve v ňom sme skončili tesne pred bránami finále, kedy sme v semifinálovom dvojzápase vypadli proti neskoršiemu víťazovi pohára Spartaku Trnava.

"Prebojovali sme sa až do semifinále pohára, myslím si však, že sme si zaslúžili viac. V tejto sezóne sa pokúsime napodobniť našu pohárovú jazdu z minulej sezóny," pripomína 25-ročný ofenzívny futbalista.

Po jedenástich odohraných kolách je rýchlonohý futbalista s piatimi ligovými gólmi našim najlepším strelcom. Pri poslednej ligovej výhre na ihrisku Nitry (4:1) patril Kolumbijčan medzi najlepších hráčov, svoj výkon podčiarkol štatistikou gól a dve asistencie. "Proti Nitre sme odohrali dobrý zápas, podarilo sa mi nahrať na dva góly a skórovať. Som veľmi šťastný," vysvetľuje Frank.

Na nevydarený vstup do sezóny reaguje slovami: "Na nadchádzajúce zápasy sa musíme pripravovať lepšie. Myslím, že práve teraz sme našli v tíme správnu rovnováhu, musíme takto pokračovať až do konca sezóny."

Na život v Senici si kolumbijský futbalista zvykol: "Na Senici sa mi najviac páči tichý a pokojný život, takisto je tu veľmi bezpečne. Okrem mojej rodiny mi však z Kolumbie chýba aj naše jedlo, ktoré je najlepšie na svete. Vo svojom voľnom čase sledujem filmy, učím sa po anglicky či trávim čas volaním so svojou rodinou. V poslednom čase moja priateľka rada varí, takže aj touto formou trávime spolu voľný čas."

"Vo futbale je pre mňa najlepším hráčom Ronaldinho - uznávam ho najmä preto, ako si užíval futbal počas svojej kariéry. Obdivujem však aj Radamela Falcaa pre jeho disciplínu. Jedného dňa by som chcel reprezentovať moju krajinu vo futbale. Rád by som si vyskúšal aj futbal na najvyššej úrovni - napríklad v Taliansku alebo Anglicku," dodáva na záver Frank Castaňeda.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu