O krok bližšie k návratu

O krok bližšie k návratu

18.06.2020 | Redakce

Odchovanec klubu Lukáš Kučera je po náročnej operácii predného skríženého väzu o krok bližšie k súťažnému návratu na futbalové trávniky.

V sobotu sme ťa mohli vidieť na lavičke v ligovom zápase proti Seredi. Ako pokračuje tvoje zotavovanie sa po dlhodobom zranení?

- Áno, v sobotu som bol na lavičke náhradníkov, za čo som veľmi vďačný. Zotavovanie pokračuje dobre, cítim sa fajn. Trénujem už naplno a snažím sa dopriať si dostatok regenerácie.

V tréningovom procese si späť už dlhšiu dobu - ako sa cítiš na tréningu?

- Od nešťastnej a povinnej korona prestávky trénujem s tímom naplno. Na tréningoch sa cítim dobre, aj keď po tak dlhej 15-mesačnej futbalovej prestávke je to pre mňa veľmi náročné po každej stránke, či už psychickej alebo hlavnej fyzickej.

Uvidíme ťa na ihrisku ešte v tejto sezóne?

- Nezáleží to iba na mne, snažím sa spraviť maximum, aby som si vybojoval miesto na ihrisku aspoň na niekoľko minút.

V apríli si náš klub reprezentoval v E-Fortuna liga challenge. Ako si si užil tento turnaj v hre FIFA 20?

- Turnaj som si rozhodne užil. Zabavil som sa a verím, že podobne na tom boli aj chalani z ostatných klubov či diváci, ktorí to sledovali. Myslím si, že to bolo super oživenie počas korona prestávky.

Počas zimnej prestávky sa káder A-mužstva vďaka viacerým okolnostiam poriadne omladil. V kabíne je momentálne množstvo odchovancov klubu a celkovo mladých hráčov. Ako to celé vnímaš?

- Z môjho pohľadu to vnímam pozitívne, je dobré, že mladí hráči dostávajú v Senici priestor. Myslím si, že to je atraktívnejšie aj pre fanúšikov klubu. Zároveň to môže byť určitá forma motivácie pre mladých futbalistov z akadémie.

Spomedzi všetkých odchovancov si v kabíne A-mužstva najstarším. Zbavil si sa teda nepopulárnych povinností ako napríklad dofukovanie lôpt pred tréningom či nosenie tréningových pomôcok, ktoré majú na starosti vždy najmladší hráči?

- Určite ma teší, že do kabíny prišli mladší chalani, nakoľko množstvo povinností v týchto veciach zo mňa odpadlo. Na druhej strane sa stále snažím pomáhať, nemám problém zobrať či už lopty alebo vody. Keď však vidím mladšieho spoluhráča ako nič nenesie, veľmi rád mu to prenechám (smiech).

Ty máš svoj ligový debut v najvyššej súťaži už za sebou. V aktuálnej sezóne zažili tento pocit ďalší mladíci z akadémie - Mário Mihál či Filip Buchel. Teší ťa táto skutočnosť?

- Rozhodne ma to teší, pretože ide o chalanov, ktorých poznám od malička a sú to odchovanci klubu. Som rád, že sa situácia vyvinula v ich prospech a môžu zbierať cenné skúsenosti.

Ako vnímaš reštart súťaže po tak dlhej dobe bez futbalu?

- Myslím si, že všetkým ľuďom, čo majú radi futbal to chýbalo. Rovnako som rád aj ja, že sa opäť hrá. Síce nie úplne podľa našich predstáv, musíme to ale spoločne prekonať a veriť, že sa čoskoro uvidíme všetci na štadióne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu