Novým trénerom klubu sa stal Karol Praženica

Novým trénerom klubu sa stal Karol Praženica

22.02.2021 | Igor Tabiš

Novým hlavným trénerom FK Senica sa stal Karol Praženica, mužstvo povedie do konca aktuálnej sezóny spolu s asistentom Branislavom Mrázom.

Novým hlavým trénerom FK Senica sa stal Karol Praženica, 50-ročný tréner sa dohodol s vedením klubu na kontrakte do konca aktuálnej sezóny. Do realizačného tímu pribudla aj ďalšia známa tvár, pozíciu asistenta hlavného trénera obsadil Branislav Mráz - bývalý hráč FK Senica a tréner s dlhoročnými ligovými skúsenosťami.

"Senica je prvoligový klub, ktorý má históriu. Pracovať na najvyššej trénerskej úrovni je pre každého trénera česť, to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol prijať ponuku klubu," vysvetľuje na úvod nový tréner FK Senica Karol Praženica.

Rodák z Prievidze má za sebou bohatú hráčsku kariéru, ako prvý slovenský futbalista okúsil prestížnu Ligu majstrov v drese chorvátskeho Hajduk Split. Okrem iného pôsobil aj v Česku, Nemecku, Grécku a Maďarsku. S trénerskou kariérou začínal v Rimavskej Sobote a Liptovskom Mikuláši, neskôr vyskúšal prvoligový angažmán v Dunajskej Strede, kde bol asistentom chorvátskeho trénera Tomislava Marića.

Po pôsobení na Žitnom ostrove viedol FK Železiarne Podbrezová ako hlavný tréner, naposledy pôsobil v Zlatých Moravciach, ktoré v sezóne 2018/19 dokázal zachrániť vo Fortuna lige po tom, čo ViOn preberal počas zimnej prestávky z posledného miesta tabuľky.

"Je to určitá paralela, tam to bolo trošku iné, do klubu som vtedy prišiel počas zimy, na prípravu a tvorbu mužstva bol určitý čas. Teraz je situácia trochu iná, treba sa prispôsobiť a urobiť všetko preto, aby sa nám podarilo splniť cieľ, kvôli ktorému sme sem prišli," okomentoval svoju poslednú trénerskú zastávku nový hlavný tréner FK Senica.

Nového trénera čaká v najbližších týždňoch náročná úloha - splniť predsezónny cieľ, ktorým je záchrana vo Fortuna lige. Mužstvo je momentálne na poslednom mieste ligovej tabuľky, do konca základnej časti zostávajú dve kolá.

"Tým, že sme v tabuľke poslední, úloha je pri záchrane jednoznačná - zápasy musíte vyhrávať. Budeme sa snažiť hrať tak, aby sme získali čo najviac bodov," dodáva na záver nový hlavný tréner FK Senica Karol Praženica.

Novej trénerskej dvojici v našom klube prajeme do najbližších týždňov a mesiacov veľa úspechov a najmä bodov!


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu