Novým športovým riaditeľom mládeže Jiří Pecha

Novým športovým riaditeľom mládeže Jiří Pecha

11.01.2021 | Redakce

Novým športovým riaditeľom mládeže FK Senica sa stal 49-ročný rodák z Brna Jiří Pecha.

V úvode nového roka prichádza v našom klube k zmene športového riaditeľa mládeže, doterajšieho šéfa mládeže FK Senica Milana Suchého strieda vo funkcii 49-ročný Jiří Pecha. Rodák z Brna pôsobil posledných šesť rokov pri mládeži v českom klube FK Hodonín.

"Nad ponukou od FK Senica som dlho uvažoval, nakoniec som sa ju rozhodol prijať. V minulosti patril klub k najlepším slovenským mládežníckym mužstvám, z tohto pohľadu by som chcel nadviazať na túto tradíciu, aby sa klub dostal späť do povedomia širokej verejnosti a na miesta, kam patril v minulosti," vysvetľuje nový športový riaditeľ FK Senica Jiří Pecha.

Bývalý futbalový útočník vyrastal v Brne v mestskej časti Žabovřesky, v tamojšom klube TJ Sokol Žabovřesky začal písať aj svoje prvé futbalové kroky. V žiackych kategóriách sa následne presunul do Zbrojovky Brno, kde nastupoval aj v najvyššej dorasteneckej súťaži. Na vojne obliekal dres VTJ Tábor, neskôr sa presunul do treťoligového klubu FC Synot Slovácka Slavia Uherské Hradiště.

V drese jedného z najstarších klubov na Morave zažil postup z tretej až do najvyššej českej súťaže, v ktorej celkovo nastúpil na 21 zápasov s bilanciou štyroch strelených gólov. Počas svojej futbalovej kariéry si vyskúšal aj krátke pôsobenie v Grécku, následne pôsobil viac ako trinásť rokov v nižších rakúskych súťažiach aj ako hrajúci tréner.

Po ukončení aktívnej futbalovej kariéry sa vrátil späť do svojej rodnej krajiny, konkrétne do Zbrojovky Brno, kde ako hráč v minulosti pôsobil. V sezóne 2012/13 viedol A-mužstvo treťoligového klubu Slovan Rosice ako hlavný tréner. Počas svojej trénerskej kariéry viedol aj dorastencov MSK Břeclav.

"Pán Pecha je uznávaný odborník s najvyššou licenciou, ktorý dlhé roky pôsobil v štruktúrach Zbrojovky Brno, vychoval množstvo hráčov - Adama Hložka, Alexa Krála či bratov Šuralovcov. Jeho výsledky hovoria jasnou rečou, chceme sa vrátiť k ceste, ktorá tu v minulosti bola nastavená, keď akadémia produkovala kvalitných futbalistov, z ktorých sa mnohí objavujú v najvyšších súťažiach po celej Európe - Samo Mráz, Juraj Chvátal, Michal Šulla, Dominik Martišiak, Denis Ventúra a ďalší. Práve pán Pecha, by nám k tomu mal výraznou mierou dopomôcť. Celý manažment klubu s pán majiteľom spravíme všetko preto, aby sme opäť vrátili zašlý lesk a slávu akadémii. Pracujeme intenzívne aj na posilnení mládežníckych mužstiev. Zároveň veríme, že sa mládežnícke súťaže opäť rozbehnú, nie je to jednoduché pracovať v týchto podmienkach bez kolektívneho tréningu," vysvetľuje športový riaditeľ Filip Holec.

Touto cestou by sme sa Milanovi Suchému radi poďakovali za prácu, ktorú pre klub odvádzal dlhé roky či už ako mládežnícky tréner, alebo neskôr ako športový riaditeľ mládeže FK Senica. Do jeho ďalšieho pracovného života mu prajeme veľa šťastia a úspechov.


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu