Novou posilou FK Senica 21-ročný Šimon Šmehyl

Novou posilou FK Senica 21-ročný Šimon Šmehyl

04.02.2016 | Milan Ondruš

Od začiatku zimnej prípravy trénuje spolu s tímom. Jeho skúška sa dnes zmenila v prestup. FK Senica posilnil 21-ročný stredopoliar z Nitry Šimon Šmehyl. Jeho kontrakt so Senicou je na 3,5 roka. „Som rád, že môžem byť hráčom FK Senica,“ hovorí talentovaný Šimon Šmehyl.

Šimon Šmehyl je krajným stredopoliarom, ktorý od 11 rokov nastupoval v drese Nitry. U Corgoňov si odkrútil aj premiéru v najvyššej futbalovej súťaži. V drese Nitry nastúpil vtedy v Corgoň lige na 50 zápasov. Do FK Senica prichádza na 3,5 roka. „Šimon je talentovaný futbalista, rýchlostný typ, ktorý presne zapadá do našej koncepcie. Je to mladý hráč s veľkým potenciálom. Sme radi, že sme prestup na 3,5 roka dotiahli do konca,“ hovorí športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.

Pre Šimona Šmehyla, rodáka z Topoľčian, bude FK Senica prvým seniorským klubom mimo Nitry. Na nové skúsenosti sa teší. „Som rád, že som hráčom FK Senica. Verím, že budem v klube napredovať. Stretol som tu dobrú partiu a našiel perfektné zázemie a dobrý realizačný tím,“ hovorí Šmehýl tesne po podpise zmluvy.

Šmehyl sa tak zaradil k zvyšným zimným posilám Záhorákov, ktorými sú Adam Morong, Adi Mehremič, Dávid Leško a František Plach. Najviac si 21-ročný krajný stredopoliar rozumie s bývalým spoluhráčom Adamom Morongom. Osobné ambície pred začiatkom jarnej časti má jasné. „V prvom rade by som sa chcel dostať do základnej zostavy, potom verím, že prídu góly i asistencie. Verím, že sa nám bude dariť ako tímu a že pôjdeme v tabuľke vyššie,“ hovorí Šmehyl.

Šimon Šmehyl nastúpil v drese FK Senica v dvoch prípravných zápasoch a hneď v prvom, proti Hlučínu, sa presadil aj strelecky.

S prestupom spokojný aj Šimonov agent


"Šimon je talentovaný hráč s veľkým potenciálom a z toho dôvodu sme radi, že sa nám ho podarilo vrátiť späť do najvyššej súťaže. Verím, že mu toto pôsobenie v Senici umožní výraznejšie preukázať svoje futbalové kvality a v prípade dobrých výkonov bude môcť pomýšľať aj na návrat do reprezentačnej 21-ky, čo by ho znova mohlo posunúť ďalej," hovorí manažér Šimona Šmehyla Erik Neuschl.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

19.3. | Igor Tabiš
Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

18.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

18.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu