Naše dorastenecké kategórie odohrali svoj prvý majstrovský zápas

19.08.2018 | Tomáš Nečas

Cez víkend nastúpili naše dorastenecké kategórie na svoj prvý majstrovský zápas v súťažnom ročníku 2018/19. Súperom našich bolo družstvo MFK Ružomberok.

1. liga starší dorast U19
MFK Ružomberok - FK Senica   2:1 (0:1)
gól: 18. Želonka

Zostava:
 Kováč - Kučera, Matta (12. Mihál), Parma, Biksadský - Sekerka - Totka, Pochylý (78. Begáň) - Mička, Martišiak, Želonka

Vladimír Včelka (tréner): "Odohrali sme výborný, ale výsledkovo dosť nešťastný zápas. Prvý polčas bol jasne v našej réžii, boli sme herne lepší, kombinačnejší. Bohužial zo šancí, ktoré sme si vypracovali sa nám podarilo streliť iba jeden gól v 18. minúte Želonkom. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a tak hrozil iba zo štandartiek. Druhý polčas sa začal tak ako prvý, súper sa začal viac tlačiť dopredu. Až do 72. minúty si žiadnu čistú šancu nevypracoval. Bohužial sme urobili chybu v obrane, ktorú súper využil a vyrovnal. Nakoniec v 87. minúte sme urobili druhú fatálnu chybu a súper nás za to potrestal. Chlapcov môžem za výkon len pochváliť, chyby sa robia, len my sme za ne súpera nepotrestali a naopak za dve naše sme inkasovali. Za priebeh zápasu sme si minimálne bod zaslúžili.”

Zostava:
 Chropovský, Halabrín, Šúrek, Liška, Bocko, Fila (71. Halaj), J. Buchel, Rampáček, M. Vyletel, F. Buchel, Belko (77. Pavlovič)

Rufolf Bíly (tréner): "Odohrali sme výborné stretnutie proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý skončil minulý rok v lige na treťom mieste. Do zápasu sme išli s cieľom hrať aktívny, kombinačný futbal s aktívnym pressingom. V prvom polčase sme si vypracovali dve-tri gólové príležitosti, z ktorých sme premenili jednu nádherným gólom Rampáčka po nacvičenej štandardke. V druhom polčase sme už dominovali hlavne v strede poľa. V rýchlych kontrách sme dali súperovi sme dali ďalšie tri góly (Vyletel a bratia Buchelovci). Ďalšie sľubné príležitosti 2x Belko a Liška zostali nepremenené, ale i tak som s výkonom a hlavne výsledkom nadmieru spokojný."

FK Senica U17 - MFK Ružomberok U17

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - MFK Ružomberok   1:3 (1:0)
góly: 17. Čmarada

Zostava: Odráška - Prelec, Kudla, Kujovský, Jankovič - Vrajko (71. Koprna), Czikora, Borúfka (48. Osvald) - Čmarada (68. Bogdalík), Blaha, Hanáček (78. Knap)

Jozef Uhlár (tréner): "
V zápase sme podali bojovný výkon len v prvom polčase, čo na bodový zisk samozrejme nestačilo. Vo veľkej horúčave sa futbal nedal hrať celý zápas ofenzívne, snažili sme s dobrou defenzívou nedovoliť hosťom si vytvoriť gólové príležitosti a pritom prechádzať do rýchlych protiútokov. To sa nám darilo, ako som už spomenul, len v prvom polčase. V 17. minúte Čmarada dorazil loptu do siete a viedli sme 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, hrali otvorene, čo sme mohli ukážkovým protiútokom v 40. minúte zakončiť gólom, no Jankovič sám zoči - voči brankárovi prestrelil bránku. V 2. polčase hostia po prestriedaní ožili, mali loptu častejšie na kopačkách, my sme nedokázali podržať loptu a v 52. minúte hostia po kolmej prihrávke na našej ľavej strane vyrovnali na 1:1. Naše strely Blahu a Osvalda si cestu do siete nenašli. Naopak po našom nedôslednom bránení sme v priebehu 2 minút v 72. a 74. minúte inkasovali dva góly a bolo rozhodnuté. Streliť gól mohol za stavu 1:2 Blaha i striedajúci Bogdalík, no nestalo sa. Sklamali ma niektorí naši hráči svojím prístupom k zápasu."

odkaz na zápas: FK Senica U16 - MFK Ružomberok U16