”Náš vzťah je založený na rešpekte a podpore,” vysvetľuje Federico Taborda

"Náš vzťah je založený na rešpekte a podpore," vysvetľuje Federico Taborda

16.10.2019 | Igor Tabiš

Federico Taborda patril v uplynulej sezóne k oporám mužstva. Argentínsky gólman, ktorého pozícia sa v aktuálnej sezóne zmenila prezradil viac v rozhovore.

Prišiel pred začiatkom minulej sezóny ako neznámy gólman z Talianska. Nakoniec odchytal v lige až tridsať zápasov, v ktorých udržal 7-krát čisté konto. Federico Taborda na seba strhol pozornosť svojimi dobrými výkonmi a zákrokmi pri svojej premiérovej sezóne vo Fortuna lige.

"Uplynulá sezóna bola pre mňa veľmi dobrá. Za klub som odohral viac ako tridsať zápasov, za čo som veľmi šťastný," povedal na úvod 30-ročný gólman.

Brankársku dvojicu tvorí argentínsky gólman aj v tejto sezóne s českým mladíkom Vojtěchom Vorelom, ktorý je v našom klube na hosťovaní už druhú sezónu za sebou.

"Na ihrisku a rovnako aj mimo neho nepochybujem, že je skvelý chlapík, samozrejme máme dobrý vzťah založený na obojstrannom rešpekte a podpore. Práve ľudia sú najdôležitejšou súčasťou futbalu" vyjadril sa na adresu kmeňového hráča AC Sparta Praha Argentínčan Taborda.

Situácia na poste brankárskej jednotky sa túto sezónu otočila. V uplynulom ročníku nastupoval pravidelne v základe gólman s číslom 18, po siedmom ligovom kole v tomto ročníku sa do brány dostal mladší z brankárskej dvojice. 

"Vo futbale niekedy nastupujete buď v lige, alebo v pohári. V minulej sezóne som chytal v oboch súťažiach, Vojto bol vtedy mojou dvojkou. Tento rok sa to otočilo," okomentoval momentálnu brankársku situáciu rodák z Pergamina. 

Naposledy sa argentínsky gólman objavil medzi troma žrďami v pohárovom zápase na ihrisku OFK Dynamo Malženice. Vo vyrovnanom zápase sa stal nakoniec hrdinom, keď v penaltovom rozstrele zneškodnil až dva penaltové pokusy domácich futbalistov, čím nám zabezpečil účasť v osemfinále Slovnaft Cupu: "Ten zápas som si veľmi užil. Dokázal som v ňom pomôcť tímu k postupu do ďalšieho kola, čo ma veľmi teší."

"Samozrejme, máme to vo vlastných rukách," pripomína Taborda na otázku, či môžeme aj v tejto sezóne zopakovať výkony z minulej sezóny v Slovnaft Cupe. Sympatický gólman je v Senici druhý rok, na Záhorí sa za ten čas stihol zabývať: "Snažím sa sústrediť na svoju prácu a tréningy. Túto sezónu mám po svojom boku v Senici aj svoju priateľku, s ktorou radi cestujeme a spoznávame Slovensko či okolité krajiny."

Zdá sa, že 30-ročný gólman je špecialistom na pokutové kopy. V minulej sezóne zneškodnil v lige pokusy z bieleho bodu hneď trojici hráčov - Fabian Miesenböck, Kristopher Vida a Andraž Šporar. V Slovnaft Cupe si na ňom vylámala zuby dvojica futbalistov Malženíc. 

"Nie, nemám na to špeciálny recept. Za každý svoj výkon poďakujem Bohu, pretože sa živím najlepšou prácou na svete," dodal na záver Federico Taborda.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu