Najlepšími športovcami mesta i naši futbalisti

Najlepšími športovcami mesta i naši futbalisti

21.02.2014 | Milan Ondruš

Tradične v rovnakom čase sa v senickom kultúrnom dobe oceňujú najlepší športovci mesta. I tento rok si cennú plaketu odniesli mnohí. Medzi ocenenými za rok 2013 boli i športovci nesúci senickú zástavu. V každej zo šiestich kategórií máme zástupcu.

Kategória žiaci: DOMINIK MARTIŠIAK

Patrí k najtalentovanejším odchovancom FK Senica. Už od štyroch rokov ho otec vodieval na tréningy do prípraviek FK Senica, odmalička vynikal svojím prirodzeným talentom. Jeho charakteristickými črtami sú pracovitosť, skromnosť, pokora, cieľavedomosť a slušnosť. Jeho najtypickejším futbalovým rysom je schopnosť zakončiť útočné akcie. Vždy bol rodeným strelcom. V minulom roku dal súperovým brankárom 116 gólov v kategóriách U13 a U14. Už v polovici jesennej časti sa z kategórie U14 vďaka svojim výborným výkonom presunul do kategórie U15 a odmenou mu bol v januári tohto roka titul Halových majstrov Slovenska, k čomu nemalou mierou prispel aj Dominik. Trénerom je Milan Suchý.


Kategória dorastenci: JURAJ CHVÁTAL

Pochádza z dedinky Závod, v FK Senica od leta 2011. Dovtedy rozvíjal svoj talent v Moravskom Svätom Jáne. Je to kreatívny stredový hráč s výbornou technikou a výbornou fyzickou kondíciou. V družstve staršieho dorastu je tvorcom hry a má sľubnú perspektívu smerom k A-tímu. Rok 2013 bol pre Juraja mimoriadne úspešný. So svojím družstvom sa stal suverénnym majstrom Slovenska v kategórii do 17 rokov a taktiež zvíťazil vo finále Česko-slovenského pohára v Zlíne nad Pardubicami. Zúčastnil sa viacerých zahraničných turnajov - v decembri 2013 na prestížnom turnaji Wojtyla cup v talianskom Ríme sa senický výber prebojoval  až do záverečného finále, kde tesne podľahol slávnemu AS Rím 1:2. Zásluhou výborných výkonov sa dostal i do slovenskej reprezentácie, s ktorou sa v septembri zúčastnil na Majstrovstvách sveta v Spojených arabských emirátoch a nastúpil vo všetkých štyroch zápasoch. V januári tohto roka štartoval spolu s reprezentáciou do 18 rokov na prestížnom turnaji v ruskom Petrohrade kde chlapci obsadili výborné 3. miesto. Trénerom je Jozef Dojčan.


Kategória dospelí: MICHAL ŠULLA

Odchovanec senického futbalu v klube postupne prešiel všetkými mládežníckymi trénermi. Od sezóny 2013/2014 sa stal brankárskou jednotkou v družstve dospelých, dovtedy robil dvojku Petrovi Bolekovi či Milanovi Švengerovi. Po skončení jesennej časti prebiehajúceho ročníka Corgoň ligy sa v ankete denníka Šport stal najlepším ligovým brankárom. V sezóne 2012/2013 obsadil s A-tímom výborné druhé miesto. Tretíkrát po sebe si mužstvom zabezpečil účasť v Európskej lige. Napriek svojmu mladému veku (22 rokov) je výraznou oporou svojho tímu. Pôsobil v reprezentačných výberoch SR 19 a SR 21. Na jeho brankárskom raste má najväčšiu zásluhu tréner brankárov Miroslav Mentel.


Kategória tréner: EDUARD PAGÁČ

Najmladší corgoňligový tréner. V doterajšej trénerskej práci sa venoval mládeži, trénoval v Púchove, Dubnici , Trenčíne a v súčasnosti pracuje v FK Senica. Je to ambiciózny tréner s veľkým potenciálom a snahou neustále sa vzdelávať. Má najvyššie trénerské vzdelanie. Pracoval aj ako učiteľ na základnej škole, preto vzťah k mladým hráčom je mu blízky. Dokáže s hráčmi komunikovať, je  optimisticky naladený, pracovitý. V Senici dosiahol úspech v kategórii U16, kde jeho družstvo vyhralo svoju súťaž - 2. ligu mladšieho dorastu s 13 bodovým náskokom. V máji 2013 dostal ponuku viesť seniorský corgoňligový tím, ktorú aj využil. V prebiehajúcej sezóne je po jesennej časti s mužstvom na 4. mieste.


Kategória kolektív: MLADŠÍ DORAST U17

Kolektív chlapcov narodených v r. 1996 a mladších obhájil svoje ocenenie z minulého roka. Rok 2013 bol pre nich ešte úspešnejší ako ten predchádzajúci. Pod vedením trénera Jozefa Dojčana nenašli v 1. dorasteneckej lige v majstrovských zápasoch v 30 dueloch premožiteľa. Po tom, ako suverénne v r. 2012 triumfovali v 2. lige mladšieho dorastu, ešte suverénnejšie si počínali v minulom roku, keď svoju súťaž vyhrali bez jedinej prehry s obrovským 15 bodovým náskokom a zaslúžene získali titul majstra SR do 17 rokov. Tento úspech umocnilo ešte víťazstvo vo finále Česko-slovenského pohára v Zlíne, kde si poradili s Pardubicami výsledkom 2:1. V súčasnosti už chlapci pôsobia v staršom doraste U19 a viacerí z nich sa aktívne zapájajú do tréningového procesu A-mužstva. Po kvalitných výkonoch sú samozrejmosťou pozvánky aj do reprezentačných výberoch Slovenska, keď až 6 z nich oblieka najcennejší dres.

Zoznam hráčov: Richard Valkovič, Martin Junas - Denis Ceplák, Adam Konečný, Patrik Mynář, Erik Otrísal, Martin Privrel, Erik Chvál, Juraj Chvátal, Marek Karvaš, Timotej Královič, Jakub Krč, Adam Krčík, Kristián Kruppa, Dominik Malý, Martin Mihálik, Samuel Mráz, Marek Rajník, Denis Baumgartner
Tréner: Jozef Dojčan, asistent: Peter Kukliš


Kategória Srdcom Seničan (celoživotný športový prínos): JÁN BAĎURA       

Je najväčšou žijúcou postavou futbalovej Senice. Vždy ho bavilo skôr gólom zabraňovať, ako ich dávať. Hrával sa Senicu, aj za Spartak Myjavu. Jeho pofutbalová činnosť je však ešte bohatšia. Najskôr začal ako futbalový rozhodca, neskôr sa stal trénerom. Hoci je meno Jána Baďuru v Senici späté najmä s mládežníckymi kategóriami, v minulosti pôsobil aj pri kormidle dospelých.


Naše špeciálne uznanie a poďakovanie patrí ešte jednému ocenenému v kategórii Srdcom Seničan. Hoci nie je priamo členom FK Senica, je s ním spojený „pupočnou šnúrou“. Jeho prínos pre futbal v Senici je obrovský. Ďakujeme preto dlhoročnému a stále aktívnemu novinárovi, historikovi a kronikárovi – JOZEF KOMORNÝ.

Športový redaktor regionálnych novín MY Týždenník pre Záhorie, v ktorých pôsobí od ich vzniku v tomto regióne. Šport ako taký je jeho celoživotná vášeň. Aktívne hrával stolný tenis, futbal a basketbal. Jeho srdcovou záležitosťou je už viac ako polstoročie senický futbal. Má zmapovanú celú jeho históriu, dá sa povedať, že je jeho kronikárom.
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu