Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

24.09.2021 | FK Senica

Už zajtra o 18:00 h si zverenci trénera Pavla Šustra zmerajú svoje sily s majstrovským Slovanom Bratislava.

V letnej prestávke prešiel káder nášho mužstva veľkou prestavbou. Na Záhorie prišlo viacero menej známych, no kvalitných futbalistov, ktorí sa úspešne etablovali vo Fortuna lige. Medzi nich patrí rodák z DR Kongo Elvis Sukisa Mashike, ktorý je veľkou posilou nášho klubu. V zápasoch je mimoriadne aktívny a navyše sa mu darí i strelecky, keď zaznamenal 5 gólov. Spoločne s Trenčanom Jakubom Kadákom je najlepším strelcom Fortuna ligy.

Samotný hráč je spokojný a šťastný, že na Záhorí našiel optimálne prostredie na pokračovanie kariéry. „Do Senice som prišiel, pretože sa mi končila zmluva v Slovane Liberec a oslovilo ma prostredie a záujem klubu. Mám cieľ ako hráč pomáhať klubu, aby bol stabilizovaný a chcem svojimi výkonmi napomôcť dostať Senicu tam, kde by sme chceli. Chcem podávať dobré výkony a keď boh dá, pridať k tomu aj nejaké góly," začal rozprávanie Elvis.

Svojou atletickosťou a streleckými kvalitami sa okamžite zaradil medzi obľúbených hráčov Senice medzi fanúšikmi. „Za priaznivcov klubu som rád, že ma majú radi. S futbalom som začínal v Afrike, neskôr som ako mladý chalan prišiel na Slovensko a od roku 2012 hrával za Slovan Galanta. Tam som začínal so seniorským futbalom. Na klub spomínam v dobrom, cítil som sa tam ako doma a vyhrali sme aj 3. ligu a postúpili. Odtiaľ som išiel do MFK Zvolen, ktorý hral druhú ligu, aj tam mi bolo dobre a darilo sa mi. Nasledovali pôsobenia v Seredi či Zlatých Moravciach, za ktoré som v júli 2014 debutoval vo Fortuna lige," pokračoval 27- ročný hrotový útočník.

Kariérnu stopu následne vybrázdil v Česku, kde pôsobil v prvoligových kluboch České Budějovice a Slovan Liberec, v ktorých mal bilanciu 45 zápasov a 8 gólov. Pôsobil aj vo Viktorii Žižkov či FC Slavoj Vyšehrad. „Veľmi ťažko sa mi hodnotí moje pôsobenie v Česku, myslím si, že je to iné, ako na Slovensku. Tu na Slovenku som išiel veľmi rýchlo kariérne nahor, no nemal som okolo seba dobrých ľudí, čo by mi pomohli. Preto to hodnotím veľmi ťažko. Proste nebolo to všetko ideálne. Neskôr som hral v Česku, kde majú viac ambicióznejších klubov a bolo to tam o čosi kvalitnejšie, ako tu na Slovensku," hovoril úprimne.

V Senici sa stihol uchytiť vynikajúco. Podáva dobré výkony, napáda rozohrávku súpera, je aktívny a strelil už 5 gólov, ktorými pomohol klubu k úspešným výsledkom vo Fortuna lige. Senica za 8 kôl nebodovala len v zápase v Žiline. „Od angažmánu v Senici neočakávam nič svetoborné, pretože neviem, čo sa môže stať. Chcem len hrať futbal a zapísať sa do histórie klubu. Môžem však povedať, že som v Senici našiel výborný tím a zatiaľ môžem hodnotiť naše výsledky slovom výborne. Snažíme sa poctivo pracovať a vďaka našej práci sa nám výsledkovo zatiaľ darí. Sme taktiež dobrá partia a tam by som hľadal pôvod našich výsledkov," vyjadril sa.

Skromne sa vyjadril aj k svojmu počtu gólov. „Mám na konte 5 gólov, zatiaľ je to super, ale je to práca celého mužstva. Ale nechcem byť s týmto stavom spokojný, pretože toto je len začiatok sezóny. Nikto nevie, čo sa môže stať, ale chcem byť konkurenciou v tabuľke strelcov a gólmi pomáhať Senici k úspešným výsledkom. Tím je nadovšetko, nech dá gól akýkoľvek iný spoluhráč, ale dôležité je, aby sa nám ako mužstvu darilo," hovoril presvedčivo.

V sobotu sa na Záhorí v rámci 9. kola Fortuna ligy predstaví ŠK Slovan Bratislava a Seničania týmto zápasom žijú už niekoľko dní. „Nechceme sa pozerať na Slovan, chceme sa sústrediť iba na nás, ale rešpektujeme, že je to veľký klub a majú skutočne v kádri veľkú kvalitu. Ale aby sme Slovan zdolali, musíme byť odvážni a tvrdo v zápase makať -  len tak môžeme niečo výsledkovo uhrať. Iná cesta neexistuje. Musíme hrať proste našu hru a môžeme mať pred nimi rešpekt, ale nemôžeme sa ich báť. To je náš recept na úspech. Veríme, že nám k pomôžu senickí fanúšikovia, ktorých v sobotu veľmi na tribúnach potrebujeme," zakončil Elvis Sukisa Mashike.

Zápas 9. kola Fortuna ligy FK Senica - ŠK Slovan Bratislava povedie ako hlavný rozhodca Boris Marhefka, na čiarach mu budú asistovať Andrej Hrmo a Martin Vitko. Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 h, tento duel bude možné sledovať na portáli voyo.sk.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu