Na úvod prípravy vyzveme Podbrezovú

Na úvod prípravy vyzveme Podbrezovú

12.01.2021 | Redakce

V úvodnom zápase zimnej prípravy sa predstavíme proti FK Železiarne Podbrezová.

Po prvom týždni zimnej prípravy čaká na našich futbalistov aj úvodný prípravný zápas, v stredu o 12:00 h. (13. januára) na umelej tráve v Senci vyzveme druholigistu z Podbrezovej.

"Bude to prvý prípravný zápas, záťaž v ňom rozložíme. Príležitosť dostanú noví hráči a tí, ktorí sú u nás na skúške, chceme ich vidieť v zápase. Aby sa zžívali s mužstvom i herným systémom a zvykali si na chalanov v tíme. U našich hráčov, ktorí sú v tíme dlhšie, by som rád videl zlepšenie najmä čo sa týka organizácie hry. Odohráme až šesť zápasov, ten čas však nie je veľmi dlhý, za mesiac nás čaká prvý majstrák," vysvetľuje na úvod hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Zverenci trénera Antona Šoltisa sú v tréningovom procese od začiatku prípravy každý deň, dvojfázové tréningy sú momentálne zamerané na silu a kondíciu, čo je takmer u každého futbalistu najmenej obľúbenou časťou sezóny. Zároveň však ide o dôležité obdobie, z ktorého budú hráči ťažiť nielen počas jarnej časti, ale prakticky celý rok.

"Odtrénovali sme všetko aj vďaka podmienkam, ktoré tú máme. Je tu nafukovačka, ktorú v tomto období budeme využívať viac. Podmienky v nej sú úplne odlišné, ako vonku. Predchádzame najmä zraneniam, ja som s tréningovou záťažou spokojný, chlapci určite menej, no to patrí k tomu (úsmev). Musíme to odtrénovať, máme pred sebou ešte približne týždeň hrubej sily a nejaké kondičné veci," objasňuje 44-ročný tréner FK Senica.

V tréningom procese A-mužstva má hlavný tréner momentálne k dispozícii viac ako 20 hráčov. Do zápasov tak bude z čoho vyberať, dobré individuálne výkony v príprave môžu byť pred prvým ligovým zápasom rozhodujúce.

"Uvidíme, čo nám ukážu zápasy, to bude smerodajné. Tam sa musia chlapci ukázať a pobiť sa o zostavu," dodáva na záver hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu