Na úvod nadstavbovej časti šesťbodový zápas v Zlatých Moravciach

Na úvod nadstavbovej časti šesťbodový zápas v Zlatých Moravciach

14.03.2019 | Igor Tabiš

V 1. kole nadstavbovej časti o udržanie sa cestujeme na ihrisko Zlatých Moraviec.

V úvodnom kole nadstavbovej časti o udržanie sa na nás čaká dôležitý zápas na ihrisku nášho konkurenta v boji o záchranu. V sobotu sa predstavíme v šesťbodovom zápase na ihrisku Zlatých Moraviec, ktoré strácajú na našich futbalistov v tabuľke Fortuna ligy jediný bod. Pri doterajších dvoch vzájomných zápasoch sa zrodili úplne odlišné výsledky. V 3. kole základnej časti sme prehrali na ihrisku nášho sobotňajšieho súpera vysoko 4:0, pri domácom zápase v 14. kole sme dokázali zvíťaziť rozdielom triedy 3:0: "Očakávame oveľa náročnejší zápas, ako bol ten náš posledný vzájomný. Výsledok 3:0 nehovoril o priebehu zápasu. Náš súper má dobrý tím, na ich ihrisko cestujeme s vedomím, že nás tam čaká vojna," prezradil Brazílčan Jean Deretti, ktorý skóroval pri poslednom vzájomnom zápase.

Zatiaľ čo futbalisti Zlatých Moraviec odohrali svoj posledný súťažný zápas minulý víkend proti Dunajskej Strede, naši futbalisti majú v nohách utorňajší pohárový zápas proti Nitre. Mužstvo spod Zobora sme zdolali vysoko 5:1, čím sme si zabezpečili postup medzi štyri najlepšie tímy súťaže. V priebehu siedmich dní tak odohráme už tretí súťažný duel. "Výsledok proti Nitre bol dôležitý a dodal nám sebadôveru, prioritou pre nás ale ostáva liga. Čím skôr začneme zbierať body, tým to pre nás bude jednoduchšie," vysvetľuje 25-ročný futbalista FK Senica.

Po prehre 3:0 na našom ihrisku rezignoval na post hlavného trénera ViOn-u Juraj Jarábek, do konca jesennej časti sa mužstva ujal asistent Branislav Mráz. Do zimnej prípravy vstúpilo mužstvo pod vedením nového trénera Karola Praženicu. Pod novým trénerom dokázali futbalisti ViOn-u v štyroch jarných ligových zápasoch získať tri body, keď na domácom ihrisku zdolali AS Trenčín 3:1. 

Našim futbalistom sa v spomínaných štyroch zápasoch doposiaľ nepodarilo bodovať. Mrzieť nás môžu dobré výkony a tesné prehry najmä proti Žiline, Dunajskej Strede či Slovanu Bratislava. "Proti veľkým tímom sme odohrali dobré zápasy, bohužiaľ sa nám nepodarilo bodovať. Teraz nás čaká ďalšia fáza sezóny, v ktorej potrebujeme získavať body. Bez ohľadu na to, či hráme dobre alebo nie, musíme vyhrávať," dodal na záver Jean Deretti.

Pre päť žltých kariet do zápasu nezasiahne dvojica hráčov ViOn-u Tomáš Ďubek - Jakub Brašeň. Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 h. Zápas povedie trojica rozhodcov Kružliak - Benko, Štrbo.

Posledné štyri ligové zápasy FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

03.11.2018

FK Senica - FC ViOn

3:0 (Dias, Deretti, Solano)

04.08.2018

FC ViOn - FK Senica

4:0 (Čögley, Ewerton, Orávik, Ďubek)

05.05.2018

FK Senica - FC ViOn

3:1 (Castaňeda 3 - Ewerton)

31.03.2018

FC ViOn - FK Senica

2:2 (Orávik, Pintér - Kitambala 2)

Najlepší strelci oboch mužstiev: 

Roberto Dias - 5 gólov

Tomáš Ďubek - 4 góly

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu