Na polročné hosťovanie prichádza Michal Habánek

Na polročné hosťovanie prichádza Michal Habánek

13.08.2013 | Milan Ondruš

Obranné rady FK Senica posilní mladý krajný bek Michal Habánek. Kmeňový futbalista Trnavy prichádza na polročné hosťovanie. „Chcem pomôcť mužstvu. Svojimi výkonmi chcem tešiť fanúšikov, vedenie klubu i majiteľa,“ rozhovoril sa novic v senickom drese.

V Trnave nemá 19-ročný futbalista na ružiach ustlané. V prvom mužstve sa síce Michal Habánek objavil už na jeseň 2011, no udomácniť sa v ňom nedokázal. „Už za trénera Zelenského sa presadzoval trend stavať na ihrisko starších, skúsenejších futbalistov. Zdá sa, že tréner Jarábek presadzuje takisto túto filozofiu. Mladí hrávajú za rezervu, ktorá teraz postúpila do 2.ligy,“ hovorí Habánek.

Talentovaný futbalista prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami. Naposledy hral za slovenskú 20-ku, ktorá v tureckom Istanbule vyhrala s olympijským výberom SAE 2:1. Habánek hral celý zápas. Cenné 3 štarty si pripísal už i v národnom výbere do 21 rokov. „Je to veľmi talentovaný futbalista. Dúfame, že v Senici využije naplno svoj potenciál. Navyše, na pravom kraji obrany sa nám zranil Cristovam a vyzerá to, že sa tak skoro na trávnik nedostane. Museli sme na vzniknutú situáciu reagovať,“ vysvetľuje dôvod angažovania Habánka športový riaditeľ Dušan Vrťo.

O prvých pocitoch i derby s Trnavou

Michal Habánek v utorok v Senici po prvýkrát trénoval. Kabína ho privítala. „Pocity sú zatiaľ len výborné. Som tu len deň, ale zdá sa, že všetko v klube klape. Spoluhráči a vlastne všetci, čo tu okolo futbalu robia, vyzerajú ako jedna veľká rodina,“ usmieva sa Habánek.

Mladý obranca bude pripravený naskočiť do hry už v sobotu proti Košiciam. Emotívne však preňho určite bude krajské derby v Trnave na konci septembra. Nebojí sa, že mu hosťovanie u rivala dajú fanúšikovia pocítiť? „Asi áno. Asi si niečo na mňa zakričia. To ale patrí k futbalu. Ak nastúpim, som na to pripravený,“ dopĺňa Habánek. 


VIDEO: Michal Habánek zariadil v derby so Slovanom druhý gól. 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

19.3. | Igor Tabiš
Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

18.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

18.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu