Na hosťovanie prichádza Matúš Malý

Na hosťovanie prichádza Matúš Malý

21.01.2021 | Redakce

Z Dunajskej Stredy prichádza do FK Senica talentovaný 19-ročný stopér Matúš Malý.

Predviesť svoj futbalový talent prichádza do FK Senica Matúš Malý, 19-ročný stopér prichádza na ročné hosťovanie z FC DAC 1904 Dunajská Streda.

"V prvej lige chcem nazbierať čo najviac herného času, Senica mi v tomto smere prišla ako najsympatickejší klub," vysvetľuje na úvod nová posila FK Senica.

Urastený (193 centimetrov) obranca je odchovancom dunajskostredského futbalu. Svoj futbalový talent potvrdzoval v posledných rokoch v mládežníckych kategóriách a reprezentačných výberoch Slovenska. Rodák z Dunajskej Stredy sa k nášmu mužstvu pripojil v úvode zimnej prípravy, zasiahol aj do všetkých troch prípravných zápasov.

"Čo som mohol vidieť v tréningoch je to, že kvalita mužstva neodzrkadľuje postavenie v tabuľke. Chalani ma v kabíne privítali skvelo. Chcem tu odohrať čo najviac minút a klubu pomôcť k lepšiemu postaveniu v tabuľke," priznáva 19-ročný stopér.

Príležitosť v prvom mužstve Dunajskej Stredy dostal ešte ako 16-ročný pod trénerom Marcom Rossim v prípravnom zápase proti Sigme Olomouc. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2019 na Žitnom ostrove tesne po dovŕšení svojej plnoletosti. Súťažný debut v A-mužstve prišiel pre mladíka v minulej sezóne, v domácom zápase proti Slovanu Bratislava (1:3) vybehol na ihrisko v 39. minúte zápasu.

Zaujímavosťou však je, že spojenie Senica - Malý má svoju históriu. Na Záhorí totiž v minulosti pôsobil Matúšov starší brat Dominik. Najprv v dorasteneckých kategóriách, neskôr aj v našom A-mužstve. V sezóne 2014/15 debutoval v senickom drese vo Fortuna lige ako 18-ročný, v domácom súboji proti Banskej Bystrici nahradil na ihrisku v samom závere zápasu Tomáša Kóňu.

Starší z dvojice bratov sa dnes už ale futbalu nevenuje profesionálne, Dominik medzičasom vyštudoval právo a momentálne pracuje ako koncipient v advokátskej kancelárii. Šanca presadiť sa v A-mužstve FK Senica teraz prichádza pre mladšieho Matúša.

"V minulosti tu pôsobil aj môj brat, vedel som, do čoho idem. Senica je pre nás v tomto smere priateľský klub, myslím si, že tu mám dobré podmienky na futbalové napredovanie," dodáva na záver Matúš Malý.

"Sme radi, že sme sa dohodli s DAC-om na dlhšom hosťovaní Matúša, veríme, že je v ňom potenciál, ktorý sa dá v našom klube plnohodnotne rozvíjať. Po prvých štartoch v príprave sa ukazuje ako veľmi dobre pripravený a fyzicky disponovaný hráč, ktorý sa navyše nebojí konštruktívnej rozohrávky. On sám prejavil záujem pôsobiť u nás, čo si ceníme a navyše v klube už predtým pôsobil jeho starší brat Dominik, čiže sa pre hráča nejedná o neznáme prostredie. Snažíme sa citlivo doplniť mužstvo, aby bolo postovo a vekovo vyvážené. Verím, že v Matúšovi sme našli veľmi vďačný typ futbalistu, navyše je to slovenský hráč, ktorý prešiel aj mládežníckymi reprezentáciami a veríme, že sa nám podarí spoločne rozvinúť jeho potenciál," vysvetľuje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Vitaj v našom klube Matúš!


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu