Na hosťovanie prichádza Gabriel Hornyák

Na hosťovanie prichádza Gabriel Hornyák

09.01.2021 | Redakce

Z ŠK Slovan Bratislava prichádza do nášho klubu talentovaný 18-ročný Gabriel Hornyák.

Do FK Senica prichádza z ŠK Slovan Bratislava na jeden a pol ročné hosťovanie 18-ročný mládežnícky reprezentant Slovenska Gabriel Hornyák.

"Chcel som si začať zvykať na mužský futbal a presadiť sa vo vyššej súťaži, ako je tá dorastenecká. Senica mi túto možnosť dala, som rád, že som tu," komentuje svoje rozhodnutie 18-ročný mladík.

Mladý stredopoliar je odchovancom Slovana Bratislava, ktorého dres oblieka prakticky odmalička. Mladý tínedžer je zároveň aj členom reprezentačného výberu Slovenska do 19 rokov. Od včera stihol s našim A-mužstvom absolvovať už aj úvodné tréningy.

"Mojím cieľom je každodenne sa zlepšovať, naberať nové skúsenosti v mužskom futbale a postupne sa dostať k nejakej minutáži vo Fortuna lige. Čo sa týka pocitov, sú pozitívne. Je tu množstvo skúsených hráčov, od ktorých sa môžem veľa naučiť. Tréningy sú vo väčšom tempe a hra s loptou je rýchlejšia, ako v doraste," dodáva na záver Gabriel Hornyák.

"Od začiatku sme avizovali, že budeme dávať priestor mladým slovenským talentovaným hráčom, medzi ktorých Gabriel Hornyák patrí. Je to stabilný člen reprezentácie Slovenska do 19 rokov, dokonca bol kapitánom tohto výberu. Máme na neho veľmi pozitívne referencie aj od reprezentačných trénerov. Vieme, že do seniorského futbalu je to ešte dlhá cesta, myslím si, že keď bude správne pracovať môžu prísť aj prvé minúty v našom A-mužstve. Ide o dlhodobé hosťovanie, budeme pracovať na tom, aby sa u nás rozvíjal. Je to šikovný defenzívny stredopoliar, poctivý a pracovitý futbalista. Mal veľký záujem prísť do Senice, dohoda sa zrodila veľmi rýchlo," vysvetľuje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Vitaj v našom klube Gabriel!

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu