Na domácom ihrisku zabojujeme o štvrťfinále Slovnaft Cupu

Na domácom ihrisku zabojujeme o štvrťfinále Slovnaft Cupu

22.10.2018 | Igor Tabiš

V osemfinále ligového pohára na náš čaká FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Osemfinálové zápasy Slovnaft Cupu klopú na dvere, v utorok sa v akcii predstavia aj naši futbalisti, na ktorých čaká súboj na domácom ihrisku proti futbalistom Dunajskej Stredy. V poslednom kole sme po jednoznačnom víťazstve 11:0 vyradili z pohára mužstvo Horných Orešian. V zápase proti piatoligistovi sa štyrmi gólmi prezentovala naša dvojica hráčov Frank Castaňeda a Jean Deretti. Dunajská Streda musela v poslednom kole cestovať na východ republiky, kde zdolala futbalistov Vranova nad Topľou v pomere 5:2. 

Po reprezentačnej prestávke nám vstup do druhej polovice základnej časti Fortuna ligy nevyšiel podľa predstáv. Trnavskému Spartaku sme na jeho ihrisku podľahli 4:1, čestný úspech nášho mužstva zaznamenal obranca Roberto Dias, pre ktorého to bol premiérový súťažný gól v našom drese. Futbalisti Dunajskej Stredy dokázali v 12.kole Fortuna ligy získať tri body na domácom ihrisku, keď v napínavom zápase zdolali Podbrezovú 3:2. O troch bodoch pre zverencov trénera Petra Hyballu rozhodol šesť minút pred koncom stredopoliar Kalmár. V priebehu štyroch dní tak čaká na obe mužstvá ďalší súťažný zápas, v ktorom zabojujú o štvrťfinálovú účasť v ligovom pohári.

"Dôležité bude, aby sme makali a jazdili celých 95 minút a plnili všetky taktické pokyny, ktoré nám tréneri dajú. Veľmi by som si prial, aby zápas dopadol dobre v náš prospech a postúpili sme tak do ďalšieho kola," priznal kapitán Erik Otrísal. Meranie síl proti Dunajskej Strede bolo v 10.kole Fortuna ligy veľmi napínavé. Aj v oslabení sme siahali po cennej remíze 1:1, nakoniec o troch bodoch pre favorita rozhodol štyri minúty pred koncom zápasu hosťujúci Vida. "Vieme, že pohárové zápasy sú odlišné od tých v lige. O všetkom sa rozhodne na ihrisku, musíme byť na to pripravení. Vieme, že nás čaká náročný zápas, rešpektujeme silu nášho súpera. Rovnako ale vieme, že môžeme odohrať dobrý zápas a s trochou šťastia si zahrať aj šťvrťfinále pohára," priznal strelec nášho jediného gólu v poslednom vzájomnom zápase proti Dunajskej Strede Jean Deretti.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h. Všetkých fanúšikov chceme zároveň poprosiť, aby pod tribúnou C zvýšili svoju pozornosť, nakoľko sa v spomínaných priestoroch buduje nové sociálne zariadenie (WC), ktoré prispeje ku skvalitneniu služieb na našom štadióne.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš
Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

10.11. | Ivan Tobiáš
Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

9.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu