Na domácom ihrisku zabojujeme o štvrťfinále Slovnaft Cupu

22.10.2018 | Igor Tabiš

V osemfinále ligového pohára na náš čaká FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Osemfinálové zápasy Slovnaft Cupu klopú na dvere, v utorok sa v akcii predstavia aj naši futbalisti, na ktorých čaká súboj na domácom ihrisku proti futbalistom Dunajskej Stredy. V poslednom kole sme po jednoznačnom víťazstve 11:0 vyradili z pohára mužstvo Horných Orešian. V zápase proti piatoligistovi sa štyrmi gólmi prezentovala naša dvojica hráčov Frank Castaňeda a Jean Deretti. Dunajská Streda musela v poslednom kole cestovať na východ republiky, kde zdolala futbalistov Vranova nad Topľou v pomere 5:2.

Po reprezentačnej prestávke nám vstup do druhej polovice základnej časti Fortuna ligy nevyšiel podľa predstáv. Trnavskému Spartaku sme na jeho ihrisku podľahli 4:1, čestný úspech nášho mužstva zaznamenal obranca Roberto Dias, pre ktorého to bol premiérový súťažný gól v našom drese. Futbalisti Dunajskej Stredy dokázali v 12.kole Fortuna ligy získať tri body na domácom ihrisku, keď v napínavom zápase zdolali Podbrezovú 3:2. O troch bodoch pre zverencov trénera Petra Hyballu rozhodol šesť minút pred koncom stredopoliar Kalmár. V priebehu štyroch dní tak čaká na obe mužstvá ďalší súťažný zápas, v ktorom zabojujú o štvrťfinálovú účasť v ligovom pohári.

"Dôležité bude, aby sme makali a jazdili celých 95 minút a plnili všetky taktické pokyny, ktoré nám tréneri dajú. Veľmi by som si prial, aby zápas dopadol dobre v náš prospech a postúpili sme tak do ďalšieho kola," priznal kapitán Erik Otrísal. Meranie síl proti Dunajskej Strede bolo v 10.kole Fortuna ligy veľmi napínavé. Aj v oslabení sme siahali po cennej remíze 1:1, nakoniec o troch bodoch pre favorita rozhodol štyri minúty pred koncom zápasu hosťujúci Vida. "Vieme, že pohárové zápasy sú odlišné od tých v lige. O všetkom sa rozhodne na ihrisku, musíme byť na to pripravení. Vieme, že nás čaká náročný zápas, rešpektujeme silu nášho súpera. Rovnako ale vieme, že môžeme odohrať dobrý zápas a s trochou šťastia si zahrať aj šťvrťfinále pohára," priznal strelec nášho jediného gólu v poslednom vzájomnom zápase proti Dunajskej Strede Jean Deretti.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h. Všetkých fanúšikov chceme zároveň poprosiť, aby pod tribúnou C zvýšili svoju pozornosť, nakoľko sa v spomínaných priestoroch buduje nové sociálne zariadenie (WC), ktoré prispeje ku skvalitneniu služieb na našom štadióne.