Musíme sa poučiť a ísť ďalej

Musíme sa poučiť a ísť ďalej

23.06.2020 | Redakce

Najdiskutovanejším momentom víkendových zápasov vo Fortuna lige bol okamih z nášho sobotňajšieho duelu na ihrisku FC Nitra. Celú spornú situáciu niesol najťažšie muž, ktorý mal na ihrisku najlepší výhľad na loptu - gólman FK Senica Vojtěch Vorel.

Ako vnímaš s odstupom času posledný ligový zápas proti Nitre?

- Som stále sklamaný, ten gól som si po zápase pustil na videu ešte tisíckrát, stále tomu nemôžem uveriť. Musíme to hodiť za hlavu, bavili sme sa o tom v kabíne, nič s tým neurobíme. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Mrzí ma to, zrejme na to nikdy nezabudnem. Takéto veci vás však môžu vo futbale posunúť ďalej, musíme sa z toho poučiť.

Zápas sme nakoniec nezvládli a domáci zvíťazili 2:0. Zaslúžene?

- Rozhodne by som nepovedal, že domáci zvíťazili zaslúžene, na druhú stranu musíme povedať pravdu, neodohrali sme dobrý zápas. Prvý polčas nebol z našej strany taký, ako sme si predstavovali. V druhom sme začali lepšie, zlomila nás ale tá spomínaná situácia. Potom to už bolo dosť rozhádzané. Bol to taký remízový zápas, súper mal v prvom polčase viac šancí, neboli to ale stopercentne vyložené príležitosti. Keby nepadol prvý gól, zápas mohol skončiť akokoľvek. Je škoda, že sa o osude zápasu nerozhodlo iným spôsobom. 

Kontroverzný okamih zápasu nastal v 59. minúte - ako si celú situáciu videl ty?

- Zo všetkých na ihrisku som bol k lopte najbližšie, na videu a fotkách je vidieť, že mám hlavu otočenú na loptu, takže som mal dostatočne dobrý výhľad. Od brvna sa odrazila do žrde na zem a von, na 99% som videl, že to nebol gól a mal som radosť z toho, že som ju dokázal vytlačiť na brvno. Keď som následne uvidel, ako postranný rozhodca zdvihol zástavku, ostal som bezmocný. 

Napriek tomu, že lopta neskončila za čiarou dal postranný rozhodca pokyn na uznanie gólu. Spomedzi našich hráčov si sa snažil najaktívnejšie reklamovať celú situáciu - neúspešne. Nakoniec si za svoje protesty uvidel žltú kartu. 

- Ako vravím, na loptu som si siahol, tá sa odrazila ako sa odrazila, potom som sa ju snažil dostať do bezpečia. Keď som dobehol k postrannému rozhodcovi, snažil som sa mu slušne bez nadávok vysvetliť, že je nelogické, aby bol gól uznaný, keďže sa lopta odrazila od brvna a následne od žrde. Rozhodca mi ale nič nepovedal, bez akéhokoľvek vysvetlenia na mňa pozeral. Mrzí ma to, ako som ale vravel, neurobíme s tým už nič. Teší ma fakt, že video sa objavilo vo viacerých krajinách, verejnosť si tak môže spraviť vlastný názor. 

Zažil si už vo futbale niekedy podobnú situáciu?

- Čo sa týka mňa samotného, určite nie. Podobné situácie som však videl aj v televízii, nie sme prví ani poslední, komu sa niečo podobné stalo. Skôr ma mrzí to, že som zažil situácie či už aj tu na Slovensku, kde gól padol, no rozhodca ho dobre nevidel a preto nebol uznaný. 

Ty ako kmeňový hráč AC Sparta Praha hosťuješ na Slovensku už druhú sezónu. Čo by sa dialo v českej najvyššej súťaži, ak by v zápase došlo k takémuto zlyhaniu zo strany rozhodcov?

- Je to úplne jednoduché. V Česku je systém VAR, ktorý rozhodcom uľahčuje prácu. Myslím si, že pokiaľ na Slovensku VAR nie je, mohli by sa rozhodcovia postaviť pred kameru a vysvetliť všetky sporné okamihy v zápase - rovnako ako my hráči, ktorí po zápase predstupujeme pred televízne kamery. Takto vznikajú iba zbytočné špekulácie, bolo by dobré, ak by rozhodcovia našli odvahu a postavili sa pred novinárov a vysvetlili, prečo sa v danom okamihu rozhodli tak či onak.

Celá sporná situácia neunikla ani českým médiám - dostal si od niekoho známeho zo svojej rodnej krajiny reakciu na túto situáciu?

- Popravde som mal veľa telefonátov a správ, či už od bývalých trénerov, rodinných príslušníkov alebo kamarátov. Zhodli sme sa, že nechápeme dôvod tohto rozhodnutia. Nevrátime to už ale späť, takže je zbytočné sa tým teraz zaoberať.

Do konca sezóny ostávajú tri zápasy - definitívu záchrany nemáme stále istú. V najbližšom domácom zápase na nás čaká líder našej skupiny AS Trenčín.

- Vieme, že nás v sobotu čaká najviac futbalových súper v našej skupine. Do každého zápasu ideme s jasným cieľom, navyše ak hráme doma veríme, že by sme proti Trenčínu mohli uspieť. Trenčín má veľmi skúsené mužstvo, bude to náročný súper.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce
V 15. kole doma proti Slovanu Bratislava

V 15. kole doma proti Slovanu Bratislava

27.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu