Mukendi: Tímu chcem pomôcť

Mukendi: Tímu chcem pomôcť

30.10.2014 | Milan Ondruš

Výraznejšiu stopu zanechal na Slovensku pôsobením v Ružomberku v sezóne 2012/2013 (20 zápasov, 6 gólov). Rodák z Konga Mulumba Calvin Mukendi potom odišiel do Ruska (Volgograd), no odtiaľ smerovali jeho kroky naspäť na Slovensko. V októbri 2014 posilnil 29-ročný útočník fortunaligový tím FK Senica.

Mukendi je na Záhorí už takmer tri týždne.  So Senicou sa dohodol na zmluve do konca kalendárneho roka. „Potom sa uvidí. Mukendi je každopádne typický hrotový útočník, akého v našom klube momentálne potrebujeme. Po zranení Majtána máme prakticky len dvoch typických útočníkov,“ hovorí prezident FK Senica Viktor Blažek.

„Muki“, ako 29-ročnému rodákovi z Konga zvyknú jeho spoluhráči hovoriť, hovorí výbornou angličtinou. Rozhovor s ním preto nie je prekážkou. Do Senice prichádza s ambíciou presadiť sa do základnej zostavy a pomôcť tímu. „Chcem Senici pomôcť k lepším umiestneniam. Viem, že klub si za tie roky, čo hrá najvyššiu ligu, už zvykol na európske poháre. V tejto ambícii chcem Senici pomôcť,“ prezrádza svoje osobné ciele Mukendi. Robustný, 193 cm vysoký, útočník dal v drese Ružomberka (2012/13) šesť corgoňligových gólov. Aj v Senici sa od neho bude očakávať najmä zamestnávanie súperových brankárov. „Musím na sebe popracovať. Príchod do Senice sa z administratívnych dôvodov naťahoval. Dlho som preto nehral súťažný zápas. Chcem sa však dostať do formy, pobiť sa o miesto v zostave a potom začať strieľať góly,“ hovorí Mukendi.

V Senici patrí Mukendimu číslo 10, ktoré naposledy nosil Brazílčan Hiago. V drese Záhorákov odohral útočník čiernej pleti už i tri súťažné zápasy. Premiéru mal v Novej Bani (Slovnaft Cup, 0:2), potom nastúpil v Žiline (Fortuna liga, 1:1) a naposledy sa predstavil domácim divákom v súboji s ViOnom Zlaté Moravce (2:0). Na ihrisku strávil v poslednom zápase len sedem minút, no zanechal dobrý dojem. Na tutovku nabil Piroskovi a po centri senického kapitána takmer sám hlavou skóroval. „V Senici sa zatiaľ cítim výborne. Som rád, že sa už môžem sústrediť na futbal,“ uzatvára Mukendi. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V štvrtom zápase prípravy vyzveme Šamorín

V štvrtom zápase prípravy vyzveme Šamorín

22.1. | Redakce
Tenton Yenne odchádza z FK Senica

Tenton Yenne odchádza z FK Senica

21.1. | Redakce
Stanovisko FK Senica k zákazu prestupov

Stanovisko FK Senica k zákazu prestupov

21.1. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu