Mrzia zápasy stratené v posledných sekundách

Mrzia zápasy stratené v posledných sekundách

19.12.2020 | Redakce

Jesenná časť Fortuna ligy je za nami, naši futbalisti budú zimovať na 11. mieste ligovej tabuľky. Prvú polovicu sezóny a zároveň svoj prvý polrok na lavičke nášho mužstva zhodnotil hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Jesenná časť Fortuna ligy je za nami - ako hodnotíte prvú polovicu ligového ročníka 2020/21?

- Skladali sme mužstvo od základu a v podstate narýchlo, z tohto hľadiska je pri hodnotení herného prejavu viac spokojnosti ako pri hodnotení výsledkov. Na to, že sa mužstvo tvorilo počas októbra resp. septembra to nie je zlé. Určite sme si ale predstavovali, že budeme mať na konte viac bodov, niektoré nám ušli v záveroch zápasoch.

Po neúplnej tabuľke budeme nakoniec zimovať na 11. mieste - ako vnímate toto postavenie mužstva po prvej polovici sezóny?

- Z celkového hľadiska určite nie sme spokojní, mužstvo má na viac, ako aktuálne postavenie v tabuľke. Cez to všetko sa musíme pozerať na to, že tie výsledky nie sú také, ako sme si predstavovali či už realizačný tím, hráči alebo funkcionári v klube.

V úvodných 18 kolách sme sa tešili z víťazstva v štyroch prípadoch - tri výhry sme zaznamenali na ihriskách súperov. Čo možno hľadať za touto nelichotivou formou na domácom trávniku?

- To je hlavný problém, ktorý nás počas jesene trápil. Výsledky na ihriskách súperov boli dobré, boli sme v zápasoch nebezpeční a aktívni. Ako som spomínal, herná stránka je v poriadku, čo sa týka kreativity a strieľania gólov, to je trochu horšie. Dostávali sme ľahké góly a stratili sme ľahké zápasy. Ťažko sme sa presadzovali, aj keď tých šancí na strelenie gólov bolo dostatok - hovoria o tom aj naše tímové štatistiky. Individuálne zvládanie šancí v podaní hráčov nebolo také, aké sme si predstavovali. Musíme to zlepšiť, aby sme zvládali najmä domáce zápasy. Mrzia nás najmä domáce zápasy proti Nitre, Ružomberku či Seredi, kde sme stratili body v posledných sekundách zápasov. Tých bodov mohlo byť oveľa viac a pokoj na prácu mohol byť lepší. Vedeli sme, že skladať mužstvo nanovo bude náročné. Prišli noví hráči, museli sme siahnuť po takých, ktorí boli na trhu dostupní. Niektorí neverili projektu v našom klube, takže to skladanie mužstva bolo náročné. Odstup od šiesteho miesta nie je veľký, dá sa to dohnať, aj napriek tomu sme tie body mali na domácom trávniku prakticky nahraté, no nakoniec sme ich stratili v posledných sekundách. Veľmi nás to mrzí. Finalizácia a efektivita vo vypracovaných šanciach musí byť oveľa lepšia.

V 18 zápasoch sme skórovali 17 gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých mužstiev v súťaži. Počas zimnej prestávky musíme zapracovať nielen na defenzíve, ale aj ofenzíve...

- Začiatok súťaže bol rozháraný, skladali sme mužstvo, postupne príchodmi Carrilla a Asanovića si to trochu viac sadlo v defenzíve. Následne sme mali väčšie problémy v krajných pozíciách, to sa postupne vyriešilo. Súhlasím, že počet strelených gólov je veľmi nízky, rovnako tak počet inkasovaných je vysoký. Taká je realita, potrebujeme sa pozerať na to, aby sme zvýšili kvalitu v krajoch ihriska a krídelných priestoroch, potrebujeme sa tam posilniť. Pracujeme a pracovali sme na tom celú jeseň, rozprávali sme sa o tom s hráčmi, bolo na nich vidieť túžbu pobiť sa a strieľať góly. Z tohto hľadiska sa budeme musieť v jarnej časti posilniť a zlepšiť.

Mužstvo sa pred novou sezónou budovalo prakticky za pochodu, odhliadnuc od počtu nazbieraných bodov v tabuľke teší vás fakt, že herný prejav tímu sa zlepšoval každým kolom najmä v závere jesene?

- To nás samozrejme teší, je to ale iba jedna stránka veci. Určite sme chceli získať viac bodov, tento projekt je nový, veľa ľudí či už v okolí alebo na Slovensku tomu neverilo, pretože Senica pominulé roky fungovala tak, ako fungovala. Nerád by som sa k tomu vracal. Mňa tento projekt ako trénera zaujal, to, čo nám predostrel majiteľ má hlavu aj pätu. Chceli sme mať viac bodov, nemôžeme teraz zložiť hlavy dole, to je tá cesta a budovanie niečoho nového. Keď sa niečo stavia od základov, nie vždy to ide ideálne, to je momentálne aj náš prípad. Neznamená to však, že sa na konci nebudeme tešiť. Vedeli sme, že to bude ťažké, každý z nás si predstavoval, že budeme trošku vyššie čo sa týka bodov. Ak by sme mali o päť bodov viac, boli by sme všetci spokojní. Futbal je však živý, mení sa, nezvládli sme niektoré zápasy no musíme dať hlavu hore a pracovať ďalej. Musí nás to zomknúť, aby sme pracovali ešte tvrdšie.

Spoločne so zimnou prestávkou príde aj zimné prestupové okno - na ktoré pozície by ste v mužstve uvítal nové posily?

- Potrebujeme priviesť nejakých hráčov do mužstva, aby sa zvýšila konkurencia. S vedením sme o tom diskutovali, potrebovali by sme krajných krídelníkov, určite nejakého hráča do konkurencie stredovej formácie, prípadne jedného krajného obrancu. Niektoré posty sú ešte otvorené, určite ale potrebujeme zhruba 4-5 hráčov, aby sme zvýšili konkurenciu mužstva. Uvidíme čo sa podarí, trh je obmedzený, niečo už máme vyhliadnuté, momentálne je o tom predčasne hovoriť. Niektoré súťaže ešte bežia, uvidíme, keď vstúpime do rokovaní. Verím však, že sa nám podarí zvýšiť konkurenciu, aby sa klub posunul vyššie.

Súčasťou zimnej prípravy nášho mužstva je aj plánovaného 10-dňové sústredenie v Turecku. Ako vnímate tento fakt?

-  Je to pre nás rozhodne spestrenie, máme tam zaujímavých súperov, z tohto hľadiska môže zmena prostredia len prospieť - samozrejme pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení pri aktuálnej situácii vo svete. Určite to vítam, stretneme sa so zahraničnými tímami, ak sa chceme porovnávať, len kvalitou súpera budeme stúpať aj my. Ukáže nám to obraz, kde sa momentálne nachádzame. Dôležitá je samozrejme aj domáca príprava.

S akým cieľom bude mužstvo vstupovať do jarnej časti súťaže?

- S cieľom zlepšiť sa, získavať viac bodov, je na čom pracovať aj čo sa týka hernej koncepcie. Chceme sa posunúť vyššie v tabuľke, aby sme v priebehu jarnej časti nemali problémy so záchranou. To bol náš cieľ aj pred novou sezónou. Verím, že to naplníme. Chceme klub posunúť vyššie, to bol aj primárny cieľ v lete. Ak ste na prvom schodíku, nemôžte hneď preskočiť na tretí. Musíte ísť postupnými krokmi, ide to trošku ťažšie. Som však optimista a verím, že sa nám to podarí. Touto cestou by som sa chcel zároveň poďakovať všetkým fanúšikom a ľuďom pracujúcim v klube a všetkým zaželať pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a najbližších.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu