Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (17.T)

02.05.2018 | Tomáš Nečas

V 17. týždni si výhru pripísali len naše ženy. U19 podľahla Trenčínu 2:4. U17 remizovala na Slovane, U16 prehrala s rovnakým súperom 2:1. Naše žiačky nestačili na tie z Myjavy a prehrali 3:5. Kategórie U15 a U14 mali voľno.

1. liga starší dorast U19
FK Senica - AS Trenčín   2:4 (1:4)
góly: 38. Martišiak, 49. Vida

Zostava: Goga - Prokaj, Zula, Matta, Chovan - Vida (85. Kozák), Totka - Laco - Mihál, Martišiak (85. Rosa), Dzurjo

Ladislav Hudec (tréner): Zápas proti kvalitnému súperovi rozhodli naše chyby v defenzíve, ktoré hostia tvrdo trestali. Pozitívom je , že sme dali 2 góly a snažili sa s výsledkom niečo urobiť až do konca.

1. liga mladší dorast U17
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   2:2 (2:0)
góly: 58. Želonka, 76. Horniak

Zostava: Gurega - Mihál (Belica), Parma, Horniak, Biksadský - Hoško (Meňuš), - Kuba, Vyletel - Mička, Meliš (Stúpal), Želonka

Vladimír Včelka (tréner): Zápas sme hrali na veľmi dobrom teréne proti výbornému súperovi. Myslím, že sme boli Slovanu viac ako vyrovnaným súperom. Prvý polčas sme si vypracovali dve čisté šance a po faule brankára na Vyletela, kedy sa mala kopať penalta rozhodca nepochopiteľne odpískal faul proti nám. To nás trocha rozhodilo a súperovi sme na konci polčasu po našich chybách darovali dva góly. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že chceme s výsledkom niečo urobiť. To sa nám aj podarilo, súpera sme zatlačili a strelili sme dva góly a zaslúžene vyrovnali. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, v ktorom sme si za predvedenú hru zaslúžili viac ako jeden bod.

1. liga mladší dorast U16
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   2:1 (1:0)
gól: 78. Šúrek

Zostava: Šnirc - Bocko, Šúrek, Liška, Novotný (59. Bartoš) - Fila, J. Buchel, Rampáček, Šimurda (41. Pavličko), Belevaqua - Kohút

Miroslav Hainc (tréner): „Zápas sme začali odvážne, tlačili sme sa pred bránu Slovana väčším počtom hráčov než bol zámer. Takmer sme na to doplatili už v úvode zápasu. Slovan podnikol rýchle protiútoky do otvoreného priestoru a vytvoril si v 6. a 8. min 2 gólové príležitosti, keď v prvom prípade situáciu riešili technicky zle a v druhej ich vychytal brankár Šnirc. V 17. min znovu rýchly protiútok Slovana zastavil faulom Bocko a obdržal ČK. Už o 2. min sa domáci ujali vedenia gólom Majkuta. Naši hráči to však nezabalili. Začali sme hrať bojovnejšie, dobre sme prehusťovali priestor našej polovice a favorita zápasu sme začali trápiť. Bránu domáceho brankára sme vystrašili hlavičkami Šimurdu, Bevelaqua a krížnou strelou Filu z vnútra 16-ky. Poisťovací gól vsietili domáci až v 58. min, znovu po brejku po našom rohovom kope. Ani za tohto stavu, hoci v oslabení a za teplého počasia to hráči nevzdávali a odmenou bol vsietený gól z kopačky Šúrka v 78. min z trestného kopu z 30m, ktorý nachytal domáceho brankára Chudíka na „hruškách“. Hráči si za výkon v tomto zápase zaslúžia pochvalu. “

1. liga žiačky WU15
FK Senica - FC Spartak Myjava   3:5 (1:1)
góly: 12., 65. a 69. Krásna

Zostava: Opalková - Mošovská, Vrbová, Kuchtová, Krahulcová, Šedivá, Kňazovičová, Krásna, Fajtáková, Majzúnová, Morávková, Flajžíková, Cervová, Markovičová, Bošáková, Trvalcová

Richard Opalek (tréner): Do dnešného zápasu sme vstúpili dobre, boli sme aktívni, diktovali sme tempo hry, z čoho sme dali gól, ale ďalšie šance sme už nedokázali využiť. Súper organizovane bránil a pri konci prvého polčasu sa mu po našom nedorozumení v obrane podarilo vyrovnať na 1:1. Do druhého polčasu sme nastupovali s pokynom aktívnej hry, rýchlych prihrávok a jednoduchého zakončenia, ale súper dobre bránil, vyrážal do rýchlych brejkov, v ktorých sme v obrane prepadávali, nevedeli sme na ne adekvátne reagovať a súper nás zakaždým potrestal, čím nám odskočil na rozdiel štyroch gólov. Nám sa už do konca zápasu podarilo iba výsledok skorigovať. Dievčatá boli herne lepšie, viac sa snažili tvoriť hru, no o víťazovi rozhodujú góly, nie herný prejav.

2. liga ženy
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce   3:0 (1:0)
góly: 34. Krásna, 83. Joríková, 85. Pavlíková

Zostava: Poništová - Deáková, Krahulcová (58. Kuchtová), Chudá, Žilíneková, Krásna, Pavlíková, Vajsábelová, Joríková, Híľovská, Markovičová (37. Morávková)

Richard Opalek (tréner): Dnes sme išli do zápasu s tým, že po našich predošlých troch nevydarených zápasoch chceme bodovať. Od začiatku sme hrali aktívne, z vyložených šancí sme gól nedali, dokázali sme skórovať z pokutového kopu a organizovanou obranou sme súpera nepustili do žiadnej šance. Na konci prvého polčasu bola po nefutbalovom brániacom zákroku červenou kartou vylúčená hráčka súpera. V druhom polčase sme sa týmto faktom uspokojili, súper bol aktívnejší, jeho snaha o vyrovnanie bola takmer úspešná, keď nás po rýchlom brejku podržala brankárka. My sme ďalej zahadzovali naše šance, až pri konci zápasu sme zo štandardky dali gól na 2:0, tým sme hru upokojili a ešte raz do konca zápasu sa nám podarilo skórovať na 3:0. Týmto chcem dievčatám poďakovať a som na ne hrdý, že po troch nevydarených zápasoch zdvihli hlavu a o víťazstvo zabojovali.