Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (16.T)

25.04.2018 | Tomáš Nečas

V 16. týždni potešili víťazstvá U17 a U14. U19 prehrala v Michalovciach, remizovať sa podarilo len U15 s Dunajskou Stredou. U16 prehrala na domácom ihrisku s Prešovom. Podobne si počínali aj naše ženy. Proti ŠK Svätý Jur v deviatich dievčatách príliš veľa šancí nemali. Źiačky mali uplynulý víkend voľno.

1. liga starší dorast U19
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   4:1 (2:0)
gól: 85. Martišiak
Zostava: Goga - Závodský (64. Prokaj), Laco, Červeňák, Mihál, Totka, Martišiak, Zula, Chovan (53. Rosa), Dzurjo (53. Mička), Matta

Ladislav Hudec (tréner): „Počas týždňa som prebral mužstvo starších dorastencov. Snažili sme sa popracovať na obrannej fáze, pretože družstvo dostávalo veľa gólov. Podľa výsledku sa nám to nepodarilo, vieme kde sa musíme zlepšiť. Za stavu 3:1 sme mali obrovskú šancu vrátiť sa do zápasu na 3:2, čo by sme ešte dokázali zdramatizovať, ale po takom zákroku v okolí šestnástky sa rozhodca rozhodol, že to bolo vnútri a skončilo to 4:1. Mohlo to byť opticky lepšie. To, že sme dole nie je určite náhoda, ale musíme robiť všetko preto, aby sme sa zlepšili, aby sme poskočili o nejaké to miesto vyššie.“

1. liga mladší dorast U17
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   2:0 (1:0)
góly: 38. Mihál, 58. Želonka

Zostava: Gurega - Mihál, Parma, Horniak, Belica - Hoško, Kuba (65. Stúpal), Vyletel - Udvorka (61. Meňuš), Meliš (68. Mička), Želonka

Vladimír Včelka (tréner): Tento zápas sa začal trocha nervózne a zo začiatku sa odohrával len medzi šestnástkami. Postupom času sme preberali iniciatívu a začali sa dostávať bližšie k súperovej bránke. Vypracovali sme si také polo-šance, ktoré sme však nevedeli dotiahnuť dokonca. Až v 38. minúte sa po nakopávanom trestnom kope do šestnástky presadil hlavou Mihál. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, mali sme nejaké šance a podarilo sa nám v 58. minúte streliť gól. Po krásnom pase Parmu sa presadil Želonka. Tento gól nás upokojil a do konca zápasu sme súpera nepustili do žiadnej šance a tak zápas dotiahli do víťazného konca.

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   0:2 (0:1)

Zostava: Chropovský - Bocko, Halaj, Liška (68. Novotný), Šúrek - Fila (53. Pavličko), J. Buchel, Rampáček, Šimurda (60. Bartoš) - F. Buchel, Kohút

Miroslav Hainc (tréner): „V tomto zápase sme zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasoch. Strelecké, resp. gólové trápenie pokračuje. Bol to už náš 10-ty zápas, v ktorom sme nevsietili gól (7x na domácom ihrisku). Výhoda domáceho ihriska prakticky neexistuje. Hostia sa ujali vedenia výstavnou krížnou strelou Marcinka v 14. min. K vyrovnaniu sme mali viackrát blízko, najbližšie v 29. min. keď tutovku nevyužil Fila. Po góle volali príležitosti z trestných kopov F. Buchela a P. Lišku (strela do brvna). Hostia hrali priamočiarejšie. Ich víťazstvo poistil v 71. min Šimko.“

1. liga starší žiaci U15
FK Senica - FK DAC 1904 Dunajská Streda   1:1 (1:1)
gól: 28. Kadlečík

Zostava: Odráška - Mach, Kudla, Čech, Prelec - Czikora, Koprna (70. Mangera), Hanáček - Čmarada (68. Knap), Blaha, Kadlečík (55. Bogdalík)

Jozef Uhlár (tréner): V zápase s Dunajskou sme sa chceli rehabilitovať za predchádzajúci katastrofálny výkon v Trenčíne. Súper začal aktívne, no pozorným bránením sme im nedovolili skórovať. I keď sme v 15. minúte zaváhali v našej 16-ke s odkopom a súper skóroval 0:1, gól nás nezlomil a v 28. minúte Čmarada získal loptu, prihral Kadlečíkovi, ktorý strelou z 18 metrov vyrovnal - 1:1. V 2. polčase sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si dostatok čistých gólových šancí (Blaha 2x, Kadlečík, Koprna, Čmarada), no lopta si akoby zázrakom nenašla cestu do siete. Keď bol už prekonaný hosťujúci brankár, na čiare zachránil obranca. Napriek remíze chlapcov za bojovnosť a prístup k zápasu chválim.

1. liga starší žiaci U14
FK Senica - FK DAC 1904 Dunajská Streda   3:1 (2:0)
góly: 14. a 52. Macho, 27. Hegyi

Zostava: Čermák - Bojnanský (52. Dobiaš), Ladislav (60. Mošovský), Vyletel, Hološka - Škodáček, Macho (63. Barcaj), Jurka (43. Krč), Bíly (49. Režnák), Kudláč - Hegyi

Rudolf Bíly (tréner): „Do zápasu s DAC sme vstupovali po dvoch zápasoch s vysokými prehrami, na ktoré sme sa v tréningovom procese snažili rýchlo zabudnúť, ale taktiež sme si dôkladne rozobrali naše výkony v týchto zápasoch. Do stretnutia sme vstúpili s cieľom byť hlavne v prvom polčase aktívny na súperovej polovici a snažiť sa o postupný útok s vysokým pressingom už v obrannej zóne súpera. V prvom polčase sme dali dva krásne góly (Macho, Hegyi) a boli sme dominantnejší ako súper. V druhom polčase už naša hra nemala takú kvalitu ako v prvom (striedania, počasie), ale i tak sme si vytvorili tri 100% gólové príležitosti. Chlapcom gratulujem k víťazstvu a tešia ma výkony viacerých hráčov, i keď opäť musím byť aj kritický, pretože nie všetci podali výkon, s ktorým by boli oni a ja spokojný.“

2. liga ženy
ŠK Svätý Jur - FK Senica   10:0 (6:0)

Zostava: Poništová - Deáková, Machová, Krahulcová, Chudá, Žilíneková, Pavlíková, Joríková, Markovičová

Richard Opalek (tréner): „Zápas je opäť ťažké hodnotiť. Prvý polčas dievčatám nemožno uprieť bojovnosť, no súper využíval našu slabosť, keď sme my opäť naše šance nedokázali využiť, súper s ľahkosťou svoje premieňal. Dievčatám druhý polčas dochádzali sily, na ihrisku je citeľné, keď súper hrá v početnej výhode. S týmto faktorom sa musíme čo najskôr popasovať, aby sme v ďalších zápasoch mohli hrať rovnocennú partiu.“

Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov