Mládež v akcii: dorastenecké kategórie proti Prešovu s deviatimi bodmi

Výsledkový servis mládežníckych družstiev FK Senica.

1. liga starší dorast U19

1. FC Tatran Prešov - FK Senica   1:3 (1:1)

Zostava: Kováč - Bocko, Mihál, Horniak, Biksadský, Štefanka, Vyletel, Lichý (82. Udvorka), Totka (90. Matta), Meliš (65. Mička), Martišiak

Vladimír Včelka (tréner): "Zápas sa hral na veľmi zlej umelej tráve. Začiatok sa niesol v znamení nepresností obidvoch družstiev. Inkasovali sme gól v 14. minúte po reťazci chýb v našej defenzíve. Postupom času sme získavali prevahu a hlavne Totka sa presadzoval. Po jednej jeho výbornej akcii a spätnej prihrávke strelil Martišiak vyrovnávajúci gól. V poslednej minúte polčasu zapískal rozhodca vymyslenú penaltu, ktorú domáci nepremenili. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom a po niektorých pekných akciách sme sa nakoniec presadili v 67. minúte opäť Martišiakom. Do konca zápasu sme hru kontrolovali a po peknej akcii a prihrávke Vyletela pridal Totka aj tretí gól. Myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené."

Odkaz na zápas: 1.FC Tatran Prešov U19 - FK Senica U19

1. liga mladší dorast U17

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   2:0 (1:0)

Zostava: Šnirc - Mego (77. Gáth), Šúrek, Halabrín, Halaj, Belko (68. Fila), Rampáček, Vyletel, J. Buchel, F. Buchel (77. Bocko), Liška (68. Ďurák)

Rudolf Bíly (tréner): "Do zápasu sme vstupovali s jasným cieľom, hrať ofenzívny, kombinačný futbal založený na rýchlom prechode do útoku. Od začiatku sme boli  dominantnejším mužstvom a hneď v úvodnej  desaťminútovke sme mali sľubné gólové príležitosti. Úvodný gól sme dali po súperovej ruke v 16-ke z pokutového kopu Vyletelom. Do konca prvého polčasu sme mali ešte 100% príležitosť po akcii Belka a zakončení Filipa Buchela. Do druhého polčasu sme  chceli ešte vystupňovať náš tlak a pridať ďalší gól, čo sa nám podarilo opäť Vyletelom a krížnej strely z hranice šestnástky. Ďalšie pekné akcie sme už nedokázali pretaviť na ďalší gól, i keď niektoré boli až 110%. Dnes sme však podali zodpovedný výkon proti kvalitnému súperovi a zaslúžene porazili tabuľkového suseda z Prešova."

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - 1.FC Tatran Prešov U17

1. liga mladší dorast U16

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   1:0 (0:0)

Zostava: Magula - Phan (79. Vrajko), Borúfka (77. Ihring), Prelec, Hanáček (58. Koprna), Kujovský, Čmarada (41. Bogdalík), Osvald, Czikora, Mach, Blaha

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase sme chceli hrať ofenzívnejšie, no aj súper mal podobnú taktiku. Šancí bolo menej, Hanáčkovu strelu brankár hostí vyrazil, Czikora mal gól na hlave, no mieril vedľa. Hostia hrozili cez hrotového útočníka, no naši stredoví obrancovia ho vždy stačili pokryť. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, keď hostia vsadili všetko na ofenzívu, vytvorili si tlak, no naša defenzívna činnosť bola vždy na správnom mieste. Otvárala sa nám možnosť na brejky, čo sa nám podarilo v 47. minúte, keď najskôr strelu Bogdalíka hosťujúci brankár vyrazil, no na dorážku Blahu už nestačil - 1:0. Ukázalo sa, že to bol nakoniec víťazný gól. Hostia mali potom dve tutovky, keď najskôr nastrelili brvno a potom po rýchlom protiútoku skvele zasiahol brankár Magula. Víťazstvo sme si ustrážili."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - 1.FC Tatran Prešov U16

1. liga starší žiaci U15

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble   4:3 (3:1)

Zostava: Vicen - Lukáč (41. Režňák), Pavlovič, Ladislav, Krč, Škodáček, Bíly (67. Dobiaš), Jurka, Hegyi, Macho, Surový (41. Barcaj)

Stanislav Šturdík (tréner): "V priemernom stretnutí s družstvom zo Z. Moraviec sme boli svedkami gólovej prestrelky. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, pretože sme nepodali optimálny výkon. Hlavne 1. polčas sme futbalovo prespali. Zápasu chýbalo vyššie tempo, dôraz a nasadenie. Napriek tomu sme boli svedkami pekných futbalových momentov. Jedným z nich bol moment z 13. min, keď po dôraze v strede ihriska a zisku lopty, tá putovala od Macha k Hegyimu, ktorý výstavnou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre - 1:0. Už o dve minúty po našom slabom dôraze v ľavej vertikále nasledoval center pred našu bránu, ktorý sme si zrazili do vlastnej siete - 1:1. Po góle sme zostali zaskočení a aj keď sme boli častejšie na súperovej polovici a pred bránou, chýbal nám väčší pohyb, rýchlosť a dôraz. V 30. min však prišiel pekný moment, keď Škodáček perfektnou kolmicou vysunul Hegyiho, ktorý sa nemýlil a strelou k tyči skóroval po druhýkrát - 2:1. Druhý polčas bol kvalitnejší a hneď v jeho úvode po krídelnej akcii a ideálnej lopte od Hegyiho netrafil v dobrej pozícii Surový. Naďalej sme pokračovali v aktivite a v 49. min sme boli svedkami najkrajšej akcie zápasu, keď po osi Jurka-Barcaj-Macho sa lopta dostala až k Hegyimu, ktorý sa uvoľnil, obišiel aj brankára a dosiahol v druhom zápase po sebe hattrick - 3:1. V tomto momente sa zdalo, že zápas bez problémov zvládneme. Prišli však dva podobné momenty (53. a 58. min), keď po centroch pred našu bránu prišli zaváhania brankára a našej defenzívy. Razom bolo vyrovnané a začínalo sa odznova. Pridali sme však na dôraze, a aj preto sme si dokázali vypracovať výborné príležitosti. Hostí vo viacerých situáciách podržal výborne chytajúci brankár, keď zneškodnil 100% šance Škodáčka, Hegyiho a Macha. Naša snaha o strelenie víťazného gólu bola korunovaná v 63. min, keď po centri Bíleho dorazil loptu na zadnej tyči do siete Jurka - 4:3. Vzhľadom na šance, ktoré sme si vypracovali je naše víťazstvo zaslúžené. Na odstránení nedostatkov, ktoré sa v zápase vyskytli budeme v priebehu nasledujúceho mikrocyklu pracovať."

Odkaz na zápas: FK Senica U15 - FC ViOn Zlaté Moravce U15

1. liga starší žiaci U14

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble   1:0 (1:0)

Zostava: Gajdoš - Michalec, Režnák, Halaš, Rýzek, Kasza, Gaša (64. Smoleňák), Chlupík, Wallner, Masár, Barbirík (4. Ďurica)

Jozef Joniak (tréner): "Od 1. min sme boli lepším súperom, mali sme územnú prevahu celý zápas. V 20. min po štandardnej situácii, ktorú zahral Wallner, po jeho centrovanej lopte, dal gól hlavou Kasza. V druhom polčase sme opäť kontrolovali hru, kde sme si vypracovali viac šancí, ktoré sme nepremenili. V 60. min sa dostal k strele Kasza a hosťujúci brankár loptu vytlačil na brvno. V 67. min po faule na Kaszu sme zahrávali pokutový kop, ktorý išiel zahrávať Wallner, ale nepremenil ju. Zápas mal dobré tempo a naše víťazstvo bolo zaslúžené."

Odkaz na zápas: FK Senica U14 - FC ViOn Zlaté Moravce U14