Mládež v akcii: U17-ka s prvým jarným víťazstvom

Výsledkový servis mládežníckych družstiev FK Senica.

1. liga starší dorast U19

MFK Ružomberok - FK Senica   3:0 (1:0)

Zostava: Kováč - Mihál, Udvorka, Zula, Matta, Štefanka, Lichý, Mička, Meliš, J. Buchel, Martišiak

Vladimír Včelka (tréner): "Chýbalo nám 6-7 hráčov, ktorí by asi hrali a dovolím si tvrdiť, keby sme ich mali určite minimálne neprehráme. Proti nám stál súper určite poraziteľný a my sme prehrali rozdielom triedy. V našom výkone bolo málo pozitívneho až na niektorých málo hráčov nie je čo hodnotiť. Ťažko sa mi takýto výkon komentuje a dúfam, že už ho dokonca súťaže nezopakujeme."

Odkaz na zápas: MFK Ružomberok U19 - FK Senica U19

1. liga mladší dorast U17

FK Senica - MFK Ružomberok   1:0 (0:0)

Zostava: Šnirc - Bocko, Halaj, Šúrek, Halabrín, Mego, Vyletel, F. Buchel, Rampáček, Fila (78. Liška), Ďurák (58. Blaha)

Rudolf Bíly (tréner): "Po dvojtýždňovej prestávke sme v domácom prostredí na výborne pripravenom prírodnom trávniku chceli proti Ružomberku hrať so zabezpečenou obranou a rýchlym prechodom do útoku hlavne cez krídelné priestory. Od začiatku sa hral rýchly futbal s množstvom pekných kombinačných situácií a s dobrými náznakmi šancí. My sme si vypracovali v prvom polčase miernu územnú prevahu a vytvorili sme si dostatočné množstvo rohových kopov, po ktorých sme len vďaka súperovmu brankárovi nestrelili gól. V druhom polčase sme chceli byť ešte dominantnejší a agresívnejší, rýchlejší v prechode do útoku, čo sa nám aj podarilo a boli sme aktívni vo vytváraní si gólových príležitostí, z ktorých sme dvakrát nastrelili tyč (Fila, Ďurák) a viackrát nezrealizovali finalizáciu najefektívnejšie do gólu (Buchel, Blaha). Vytúženého gólu sme sa dočkali po individuálnej akcii Vyletela, ktorý sólový prienik stredom ihriska zakončil strelou k tyči a vyhrávali sme zaslúžene 1:0. Do konca zápasu sme už hru bezpečne kontrolovali a zaslúžene priviedli k víťazstvu. Chlapcom gratulujem k výkonu a víťazstvu a už v stredu nás čaká líder zo Žiliny na ktorí sa veľmi tešíme."

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - MFK Ružomberok U17

1. liga mladší dorast U16

FK Senica - MFK Ružomberok   0:5 (0:2)

Zostava: Magula - Borúfka, Prelec, Jankovič, Koprna (41. Phan), Hanáček, Čmarada (41. Vrajko), Ihring (57. Kadlečík), Czikora, Kudla, Mach (41. Osvald)

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase sme urobili veľa individuálnych chýb, čo súper využil a trestal nás gólmi. Zle sme dostupovali k hráčom, prehrávali sme súboje 1-1, o kombinácii ťažko hovoriť. Prvé dva góly sme inkasovali po rohových kopoch v priebehu dvoch minút a súper dominoval vo všetkých herných činnostiach. V druhom polčase po prestriedaní sa naša hra zlepšila, snaha o strelenie gólu boli vidieť, no po nezmyselnej a opakovanej chybe Preleca sme inkasovali a o výsledku bolo rozhodnuté. Rozbehnutý súper dokončil svoj výborný výkon ešte dvomi gólmi, samozrejme po našich chybách. Napriek tomu, že sme sa na súpera zodpovedne pripravovali, ako mužstvo sme sklamali."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - MFK Ružomberok U16

1. liga starší žiaci U15

SDM Domino - FK Senica   1:5 (0:2)

Zostava: Vicen - Lukáš, Hladek, Ladislav, Krč, Škodáček, Bíly (65. Surový), Jurka, Hegyi (65. Barcaj), Macho, Pavlovič (65. Dobiaš)

Stanislav Šturdík (tréner): "V predohrávanom zápase skupiny o umiestnenie sme zavítali na ihrisko SDM Domino. Bol to prvý zápas na prírodnej tráve v jarnej časti, ktorá však nebola v optimálnom stave. Aj napriek nerovnosti terénu sme sa snažili o kombinačný a ofenzívny futbal. Musíme povedať, že od úvodu sme boli lepším družstvom a na ihrisku sme dominovali . Hráčom zápasu bol napriek miernym zdravotným problémom Hegyi, ktorý bol pri všetkých dôležitých situáciách. Pre domáce družstvo bol veľkou hrozbou, hrozil v krajných vertikálach, kde vyhrával situácie 1:1 a následne centroval nebezpečné a adresné lopty do domácej 16-ky . Po jednej z nich sa v 5-ke presadil Pavlovič a poslal nás do vedenia - 0:1. Ďalšie možnosti mal Macho, ale najprv v dobrej pozícii po centri od Hegyiho hlavičkoval vedľa. Druhú hlavičku zlikvidoval domáci brankár. Domáci mali jednu výbornú možnosť, ale podržal nás výborným zákrokom Vicen. Po tejto situácii sme mali ďalšiu gólovú možnosť (Pavlovič), ale jeho strelu vyhlavičkoval z brány domáci obranca. Z následného rohu sa však hlavou presadil Hegyi a viedli sme 0:2. Druhý polčas sme otvorili gólom Hegyiho, keď znova skóroval hlavou - 0:3. Škoda momentu po našom strelenom góle, keď po našom zaváhaní domáci znížili na 1:3. Veľmi dôležitým momentom bol hneď za minútu náš 4 gól po individuálnej akcii Pavloviča, ktorý ponúkol skórovanie pre Macha - 1:4. Po góle sme definitívne ovládli dianie na ihrisku, dobre sme kombinovali, čoho výsledkom boli ďalšie možnosti (Hegyi, Pavlovič, Macho). Vo finálnej fáze sme viacej krát nezvolili ideálne riešenia, resp. sme sa nepresadili v 16-ke v súboji 1:1. Vyšlo to až Hegyimu, keď unikol na pravej strane a jeho prudkú loptu do 5-ky dorážal opäť Pavlovič - 1:5. Zo zápasom môžeme vysloviť spokojnosť, pretože sme hrali zodpovedne a s chuťou. Sme radi, že sa do zostavy po zranení vrátili Krč a Hladek, v bráne dostal možnosť Vicen a zahrali dobre, čím vznikla v družstve opäť zdravá konkurencia."

Odkaz na zápas: SDM Domino U15 - FK Senica U15

1. liga starší žiaci U14

SDM Domino - FK Senica   3:2 (2:1)

Zostava: Gajdoš (5.Demo) - Režnák, Gaša (25.Ďurica, 52.Masár), Barbirík, Bayerová, Halaš, Wallner, Chlupík, Rýzek, Michalec, Kasza

Jozef Joniak (tréner):"Prvý polčas sa hral na ťažkom teréne vyrovnaný futbal, v ktorom ťažili domáci nakopávanými loptami. My sme sa snažili tvoriť ale nám to nevyhovovalo. Tento zápas bol o štandartných situáciach načo sme doplatili, latentným prístupom. Za stavu 1:0 K. Bayerová dala priamo z rohu gól na 1:1.

V druhom polčase sme išli za stavu 2:1 zvrátiť výsledok, čo sa nám aj podarilo. Z dobre kopnutého rohu K. Bayerovej kde si nabehol P. Chlúpik a z prehľadom dal gól. Tri minúty pred koncom zápasu sme dostali lacný gól zo štandartnej situácie. Súper nebol lepší od nás, no strelil o jeden gól viac ako my."

Odkaz na zápas: SDM Domino U14 - FK Senica U14

1. liga mladší žiaci U13

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Senica   4:1 (3:0)

Zostava: Opalková - Filípek, Štibraný, Sobolič, Chropovský - Rehák (C), Mareček - Ftáček, Pavlík, Komorný - Bohunický. striedali - Šajánek, Apolén, Búzek

Rastislav Reha (tréner): "Zápas bol od úvodného hvizdu veľmi nervózny s čím sa lepšie vyrovnali domáci hráči a po našich dvoch hrubých chybách v obrane sa ujali vedenia už v úvode stretnutia 2:0. Prvý polčas sme odohrali vo veľkom kŕči, chýbala presnosť prihrávok, nasadenie, dôraz a kvalita v osobných súbojoch. Súper bol živší, aktívnejší a vždy o krok pred nami. Do prestávky viedol pohodlne 3:0 aj napriek tomu, že si nedokázal vypracovať väčšiu šancu, no všetky 3 góly sme mu lacno darovali. Našu najväčšiu príležitosť skórovať za stavu 1:0 nevyužil Bohunický. Do druhého polčasu sme vstúpili s obrovským odhodlaním a nasadením výsledok zvrátiť na našu stranu, avšak obrovské šance Ftáčka a Pavlíka zostali nevyužité a domáci si výhru poistili po rohovom kope – 4:0. Aj napriek našej obrovskej prevaha v druhom polčase, sme dokázali už len odpovedať gólom Reháka, ktorý znížil na konečných 4:1. Sme presvedčení o tom, že ak by kontaktný gól prišiel skôr za stavu 0:3, tak dokážeme do poslednej minúty zabojovať o dobrý výsledok."

Odkaz na zápas: FC ViOn U13 - FK Senica U13

Mládež v akcii: U19-ka s prvým víťazstvom v sezóne