Mládež v akcii: U17-ka s novými posilami a odvážnymi cieľmi v jarnej časti

Mládež v akcii: U17-ka s novými posilami a odvážnymi cieľmi v jarnej časti

01.03.2019 | Igor Tabiš

Svoj prvý jarný ligový zápas dnes odohrajú aj futbalisti FK Senica U17. S trénerom Rudolfom Bílym sme sa porozprávali nielen o zimnej príprave mužstva, ale aj o cieľoch tímu v druhej polovici sezóny.

Zimnú prípravu má vaše mužstvo za sebou, ako ju hodnotíte?

- Zimnú prípravu hodnotím ako veľmi vydarenú, čo sa týka odpracovania všetkých naplánovaných tréningových jednotiek, prípravných zápasov a sústredení. Väčšina chlapcov absolvovala celú prípravu bez vážnejších zranení a môžem vysloviť spokojnosť s celým priebehom a obsahom zimnej prípravy.

Počas zimnej prestávky ste odohrali šesť zápasov s bilanciou štyroch víťazstiev a dvoch prehier. Ako hodnotíte tieto zápasy? Preverili súperi v príprave dostatočne vaše mužstvo?

- S výsledkami ale hlavne s výkonmi v prípravných zápasoch som bol na 99% spokojný, pretože sme hrali s kvalitnými súpermi najmä z Čiech (Jihlava, Slovácko, Zbrojovka Brno) a Slovenska (Petržalka U19, Dubnica) a Maďarska (Gyirmót). Zápasy mali stúpajúcu hernú kvalitu z čoho mám radosť.

Cenné víťazstvo ste v príprave zaznamenali aj proti lídrovi druhej dorasteneckej ligy - FC Petržalka U19.

- Áno, veľmi si zároveň cením záujem trénera Koníka a Šarmíra, že boli ochotní odohrať zápas s mojim mužstvom, pretože nám vypadol súper a chceli sme hrať proti kvalitnému súperovi, čo U19-ka Petržalky bezpochyby je. Sú lídrom 2. ligy staršieho dorastu a my sme podali v tomto zápase veľmi kvalitný a zodpovedný výkon a dokázali sme ich poraziť 3:1.

Došlo počas zimy k nejakým pohybom v kádri?

- Áno. Do mužstva prišli dvaja vytypovaní chlapci, ktorých som sledoval dlhšiu dobu. David Ďurák - hrotový útočník a Kristián Mego - univerzálny hráč využiteľný na viacerých postoch. Typ hráča ako je David nám po dlhodobom výpadku Lišku a Hlaváča chýbal. Dokázal sa výborne adaptovať v kolektíve, ale aj na ihrisku dôkazom čoho je šesť strelených gólov v príprave. Ide o typického zakončovateľa v šestnástke a verím, že nám pomôže hlavne vo finalizácii v majstrovských zápasoch. Kristiána poznám už od jeho jedenástich rokov a mal som ho aj v regionálnych výberoch. Ide o typ vďačného hráča, ktorý takisto podával v prípravných zápasoch výborné výkony.

Počas prípravy ste absolvovali aj dve sústredenia - v úvode roka na Táľoch a naposledy aj v Uherskom Hradišti. Splnili tieto sústredenia požadovaný účel?

- Prvý týždeň prípravy sme mali rozdelené mužstvo na dve skupiny. Jedna absolvovala kondičný blok na Táľoch so mnou, druhá pod vedením môjho asistenta Joniaka a kondičného trénera Vaculu v nafukovacej hale spolu s U19-kou. Druhé "herné" sústredenie sme mali v Uherskom Hradišti, kde sme sa zamerali hlavne na organizáciu hry, štandardné situácie a herný systém. Bol som rád, že sme mali možnosť mať štyri dni hráčov pokope tesne pred prvým majstrovským zápasom aj kvôli debatám, analýzam prípravných zápasov, súdržnosti a nášmu tímovému cieľu.

Už dnes sa predstavíte v prvom jarnom kole na ihrisku Nitry, ktorej patrí v tabuľke druhé miesto. Naša strata je na mužstvo spod Zobora iba tri body. S akými cieľmi pôjdeme do tohto zápasu?

- Hneď prvý zápas so súperom, ktorý v tejto vekovej kategórii patrí k špičke na Slovensku bude veľmi zaujímavý a hlavne poučný ako na tom momentálne sme. Samozrejme, posledný týždeň sme už mužstvo pripravovali na Nitru a snažili sa s trénerom po analýzach zápasov Nitry určiť správnu taktiku a pripraviť hráčov na zápas. V samotnom zápase to bude už iba na hráčoch, verím že podajú zodpovedný a kolektívny výkon a podarí sa nám bodovať. To je náš cieľ.

Po jesennej časti patrí vášmu mužstvu v tabuľke 4. miesto. Trúfate si toto umiestnenie na jar vylepšiť?

- Pred sezónou sme si stanovili dva ciele - mať na konte 60 bodov a umiestniť sa do 4. miesta. Ak chceme splniť náš cieľ, musíme získať 27 bodov. Dúfam, že to nebude len sen, ale náš reálny cieľ.

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu