Mládež v akcii: U16-ka vstupuje do jarnej časti ligy, cieľom vylepšiť postavenie v tabuľke

Mládež v akcii: U16-ka vstupuje do jarnej časti ligy, cieľom vylepšiť postavenie v tabuľke

28.02.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U16 odohrajú v piatok (01.03.) svoj prvý jarný ligový zápas, keď sa predstavia na ihrisku favorita z Nitry. S trénerom Jozefom Uhlárom sme sa porozprávali o zimnej príprave mužstva a takisto aj cieľoch v druhej polovici sezóny.

Zimnú prípravu má vaše mužstvo za sebou. Ako ju hodnotíte?

- Zimná príprava je prakticky už za nami a ja ju hodnotím pozitívne. Absolvovali sme ju v domácich podmienkach, ktoré sú ideálne, k dispozícii bola pripravená umelá tráva a samozrejme sme využívali našu "nafukovačku", ktorá je počas zimy nenahraditeľná, za čo patrí veľké PLUS našim hospodárom.

Okrem šiestich prípravných zápasov ste sa zúčastnili aj halového turnaja v Brne, na ktorom došlo ku konfrontáciám so zaujímavými mužstvami.

- Na halovom turnaji v Brne sme sa okrem domácej Zbrojovky (s týmto súperom hrávame častejšie), stretli po prvýkrát so Slovanom Liberec a rakúskym SV Horn. Boli to zaujímavé stretnutia, keď neskoršieho víťaza sme ako jediné mužstvo zdolali, no o postup do semifinále sme nezvládli už so spomínaným rakúskym Hornom. Odozva na naše vystúpenie bola odohranie priateľského stretnutia so Slovanom Liberec v letnom prípravnom období (súper bude na sústredení v Brne) a záujem je aj z rakúskej strany odohrať priateľský zápas v Horne. Takže si myslím, že sme urobili dobrú reklamu nášmu klubu. Ja beriem halové turnaje ako spestrenie zimnej prípravy a samozrejme som zvedavý na "veľkú konfrontáciu".

V spomínaných šiestich prípravných zápasoch ste zaznamenali bilanciu troch výhier, dvoch remíz a jednej prehry. Ste spokojný s predvedenou hrou a výsledkami v týchto zápasoch?

- V priateľských zápasoch sme dosiahli niekoľko zaujímavých výsledkov, aj keď tie potešia nielen nás trénerov, ale i hráčov, no ja sa okrem toho pozerám ako hráči zvládajú technicko - taktickú stránku, ako napredujú, či zvládajú stanovené úlohy. Výborný zápas sme odohrali v maďarskom Gyirmóte, ďalej doma s Jihlavou, na Lokomotíve v Trnave s U17 i v Dubnici s U17. Slabší zápas bol v Myjave s U17, kde sme sa napriek futbalovosti nevedeli presadiť strelecky. Ale i to patrí k futbalu. Myslím si, že futbalovo napredujeme, v tomto veku je to zvlášť náročné.

Došlo počas zimnej prestávky k hráčskym zmenám v mužstve?

- K hráčskym zmenám počas zimnej prestávky zatiaľ neprišlo, káder zostáva nezmenený, mrzí ma akurát zranenie brankára Odrášku, s ktorým pravdepodobne na jar nemôžeme počítať. Jedná sa o zranenie kotníka.

Najlepším strelcom prípravy sa stal zo siedmimi gólmi Filip Blaha. Do akej miery bude mužstvo spoliehať na jeho kvality počas jari?

- Blahovi sa strelecky v zimnej príprave darilo, samozrejme k tomu prispelo aj mužstvo, má "nos" na góly, ak máte v mužstve strelca je to výhoda, no na druhej strane čakám na prebudenie niektorého ďalšieho strelca, mohol by ním byť napr. Borúfka. Viac strelcov, viac gólov, viac bodov.

Už tento piatok na váš čaká prvý jarný ligový zápas na ihrisku Nitry. S akými cieľmi budeme cestovať pod Zobor?

- V úvode jarnej časti nás čaká Nitra, ktorej máme vracať  jesennú domácu prehru 0:5, zápas sa hral na hlavnom ihrisku, ktorý nám skôr uškodil, ako nás mal motivovať k lepšiemu výkonu. V našich silách je mužstvo spod Zobora potrápiť a prekvapiť.

Aktuálne patrí mužstvu v ligovej tabuľke 9. miesto. Trúfa si mužstvo na lepšie umiestnenie v jarnej časti?

- S 9. miestom v tabuľke istotne nie je spokojnosť, myslím si, že o 2 priečky by sme sa mohli na jar posunúť, ak sa mužstvu budú vyhýbať zranenia a choroby.


Zimná príprava FK Senica U16:

Halový turnaj v Brne:

Zbrojovka Brno - FK Senica  5:2 g. Borúfka, Halabrín

Slovan Liberec - FK Senica  4:7 g. Borúfka 2, Blaha 2, Čmarada, Vrajko, Koprna

SV Horn - FK Senica  7:2 g. Koprna, Blaha

Ostatné prípravné zápasy:

FC Gyirmót - FK Senica 1:2 g. Blaha, Borúfka

Lokomotíva Trnava U17 - FK Senica 1:3  g. Hanáček, Blaha, Kadlečík

Spartak Myjava U17 - FK Senica 2:1  g. Borúfka

FK Senica - Vysočina Jihlava 3:1 g. Blaha 2, Borúfka

FK Senica - Inter Bratislava U17  2:3  g.Blaha 2

Dubnica U17- FK Senica 1:1 g. Blaha

Fotogaléria

             
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu