Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

10.12.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U17 majú za sebou náročnú jesennú časť, v ktorej sa im nepodarilo naplniť očakávania, s ktorými vstupovali do tohto ligového ročníka. Tréner Rudolf Bíly hodnotil posledný súťažný polrok.

Ako hodnotíte prvú polovicu sezóny?

- Jesennú časť hodnotím z dvoch strán. Na jednej z pohľadu výsledkov ako neúspešnú, pretože sme nesplnili cieľ a očakávania, ktoré sme si pred sezónou nastavili čo sa týka postavenia v tabuľke. Zisk 10 bodov je veľmi málo, s čím sme samozrejme veľmi nespokojní. Na druhej strane ma potešili výkony vo viacerých zápasoch, kde nám však chýbala potrebná kvalita a častokrát aj športové šťastie.

V porovnaní s minulou sezónou sa musíme uspokojiť iba s 11.miestom v tabuľke. V čom možno hľadať príčiny?

- Príčin je viacero a samozrejme nie len mňa, ale rovnako tak aj chalanov trápi postavenie v tabuľke. Nechcem sa vyhovárať, vypadlo nám však bohužiaľ viacero hráčov či už v lete, ale najmä počas sezóny. Dlhodobo zranení sú Dibusz a Osvald, ktorí neboli k dispozícii posledné tri mesiace. Rovnako musím priznať, že kvalita a sinusoida výkonov nebola na potrebnej výkonnostnej krivke, akú by sme si predstavovali a preto musíme v zimnom prípravnom období popracovať na doplnení a skvalitnení kádra na viacerých postoch.

Počas jesennej časti sa mužstvo radovalo z troch bodov iba v dvoch prípadoch. V jednom z nich to bolo po víťazstve nad tretím mužstvom tabuľky - MŠK Žilina. Bol to váš najlepší výkon v jesennej časti?

- Áno, išlo o jeden z vydarenejších zápasov, ale tých sme paradoxne mali viacero. Nedokázali sme ich výsledkovo dotiahnuť do víťazných koncov.

Na čom musí mužstvo počas zimnej prestávky najviac zapracovať?

- Musíme v prvom rade doplniť káder na postoch stredných obrancov, stredných stredových hráčov a aj klasickú "deviatku", ktorá nám veľmi chýba.

Aký je program zimnej prípravy čo sa týka tréningov a prípravných zápasov?

- Prípravu začíname 13.1.2020 a na programe je množstvo prípravných zápasov prevažne s českými mužstvami. Taktiež plánujeme predsezónne sústredenie v Uherskom Hradišti, takže chceme urobiť maximum pre zlepšenie výsledkov ale aj výkonov v majstrovských zápasoch.

S akým cieľom budete vstupovať do jarnej časti súťaže?

- Nechceme mať sny ale reálne ciele, ktoré budú splniteľné. Môj osobný cieľ je získať 20 bodov a skončiť do 8.miesta. Či sa nám tento cieľ podarí zrealizovať, to už záleží iba od nás.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu