Mládež v akcii: Dorastenci v sobotu proti Tatranu Prešov

22.11.2018 | Igor Tabiš

Na našich dorastencov čaká počas víkendu 1.FC Tatran Prešov.

Mužstvo trénera Vladimíra Včelku sa v sobotu predstaví na domácom ihrisku, kde bude jeho súperom 1. FC Tatran Prešov. Pri poslednom ligovom zápase našej U19-ky sa zrodila po dvoch góloch Martišiaka a jednom presnom zásahu Mičku domáca výhra nad Podbrezovou v pomere 3:2. Pre reprezentačné povinnosti hráčov AS Trenčín však naši futbalisti počas uplynulého víkendu oddychovali. "Má to svoje výhody aj nevýhody. Na druhú stranu sme si všetci poriadne oddýchli a môžeme vletieť do anglického týždňa, v ktorom nás čakajú až tri zápasy," povedal na úvod autor dvoch gólov proti Podbrezovej Dominik Martišiak, ktorý sa v krátkosti vrátil k poslednému domácemu zápasu proti Podbrezovej: "Bol to vyrovnaný zápas, o ktorom rozhodol jeden gól. Veľmi sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť. Sú to pre nás nesmierne dôležité tri body, je radosť vyhrávať ťažké zápasy."

Vyhrať v dvoch po sebe idúcich zápasoch býva vždy náročné, v sobotu budú proti futbalisti Tatrana Prešov, ktorí majú v tabuľke o jeden bod menej ako naši hráči. Práve na ihrisku sobotňajšieho súpera zaznamenala naša U19-ka prvé tri body v aktuálnom ročníku. Stalo sa tak v úvode sezóny po tesnom víťazstve 1:0, ktoré zabezpečil Pochylý. "Samozrejme ako každý jeden zápas aj tento bude náročný a budeme sa snažiť urobiť maximum, aby aj v tomto zápase ostali tri body doma," dodal na záver Dominik Martišiak.

Dvojzápasovú sériu výhier budú chcieť v sobotu potvrdiť aj futbalisti našej U17-ky. Zverenci trénera Rudolfa Bíleho zvíťazili v poslednom zápase nad Trenčínom 2:1, keď sa strelecky presadili Filip Buchel a Belko. Víťazstvo sa nakoniec po jednoznačnom prvom polčase nerodilo ľahko. "Zápas proti Trenčínu by som rozdelil na dve časti, a to prvý a druhý polčas. Prvú polovicu hry sme boli jednoznačne lepší, diktovali sme tempo hry. Z množstva vytvorených gólových šancí sme dokázali premeniť dve čo nás teší, ale zároveň veľmi mrzí, pretože ich bolo naozaj dosť a prvý polčas sa mal skončiť minimálne výsledkom 5:0. Druhý polčas by sme následne mohli dohrávať v pokoji. Do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že budeme pokračovať s predvedenou hrou z prvého polčasu. Bohužiaľ sa nám nepodarilo navýšiť skóre a naopak súper strelil kontaktný gól na 2:1, ktorý nás zaskočil. Zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca, za čo sme všetci veľmi radi," zhodnotil zápasu proti Trenčínu Filip Buchel.

Tabuľkové postavenie hovorí jasnou rečou v náš prospech. Futbalisti Tatrana Prešov nazbierali v doterajších 15 zápasoch 13 bodov, naši futbalisti majú na konte bodov 30. Pri prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne sa zrodilo jednoznačné víťazstvo 4:1. "Do Prešova cestujeme s jasným cieľom, a to bodovať naplno, hrať rýchly kombinačný futbal a takisto chceme zvýšiť aj efektivitu v koncovke," dodal Filip Buchel.

Zverenci Jozefa Uhlára sa v sobotu pokúsia rovnako na ihrisku Prešova ukončiť sériu dvoch prehier v rade. U16-ka podľahla Trenčínu na domácej pôde v poslednom kole 2:0, predtým zasa nedokázali v Podbrezovej streliť gól. Tri body zaknihovali naposledy v 13. kole, keď na domácej pôde otočili zápas proti Slovanu Bratislava.