Mišo Šulla už zarezáva v Turecku so Slovanom, v Senici ešte spraví hostinu

Mišo Šulla už zarezáva v Turecku so Slovanom, v Senici ešte spraví hostinu

14.01.2018 | Vlado Miček

Prestup Michala Šullu do Slovana Bratislava by možno mohol ašpirovať do Guinessovej knihy rekordov. Veď už pred začiatkom letnej časti Fortuna ligy sa avizoval jeho prestup do kabíny Belasých ako hotová vec, ale nakoniec sa tak udialo až teraz v januári.

Dlhoročná opora Senice medzi tromi žrďami už naplno zarezáva so svojimi novými spoluhráčmi na sústredení v Turecku. Ale našieľ si čas, aby odpovedala na niekoľko otázok pre fanúšikov nášho klubu.

Ak nerátame krátke hosťovanie v Myjave, prvýkrát opúšťaš Senicu. Strávil si tu takmer celú kariéru, aké máš pocity?

V Senici som hrával od malička. Vlastne som sa pohyboval v tretích ligách, či už žiackych alebo dorasteneckých. Vtedy mi dával brankárske základy Braňo Valjent. Zlom nastal, keď sa Senica dostala do prvej ligy a v klube sa začalo pracovať na profesionálnej úrovni. Prišiel tréner Miro Mentel a od 18 rokov som pracoval pod jeho vedením. Najväčšiu zásluhu na tom, kde som sa momentálne dostal má on, začo som mu vďačný. Samozrejme na Senicu nikdy nezabudnem, keďže ma vychovali a umožnili prestúpiť.

Slovan je na Slovensku historicky najúspešnejší a najznámejší klub. Na druhej strane to v ňom hráči nemajú jednoduché. Čo očakávaš od svojho pôsobenia v ňom?

Hlavne je to pre mňa nová veľká výzva hrať v najslávnejšom klube na Slovensku. Budem sa snažiť robiť pre to maximum, či už v zápasoch alebo tréningoch a uvidíme či sa na mňa usmeje aj šťastie.

Ako si sa rozlúčil v šatni?

Na nejaké veľké rozlúčky ešte nebol čas. Zastavil som sa iba na chvíľku na štvrtkovom tréningu, podal som chalanom ruku, keďže na druhý deň sme hneď odchádzali na dlhé sústredenie. Ale po návrate z Turecka bude určite viac času a urobíme s Medveďom (Jurijom Medveděvom) pre chalanov a realizačný tím nejakú hostinu.

V Senici si bol doteraz služobne najstarší, zažil si tu veľa. Na čo budeš najradšej spomínať?

So Senicou mám veľa pekných spomienok. Či to boli zápasy Európskej ligy alebo derby stretnutia s Myjavou a Skalicou. Bola na nich vždy vynikajúca divácka atmosféra.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

15.7. | Klub
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas
FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

13.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu