Minútoví Kučerovci

Minútoví Kučerovci

19.05.2017 | Jozef Komorný

V ostatnom kole futbalistov FK Senica v Žiline si odkrútil svoj fortunaligový debut v jeho drese Lukáš Kučera, keď v 90. minúte vystriedal Tomáša Briganta.

Týždeň predtým si v zápase s Ružomberkom takisto odkrútil fortunaligový debut Martin Kovaľ. Ten jeho trval 15 minút a mal dokonca aj šancu na zníženie nepriaznivého stavu 0:2.

Kovaľ dostal šancu aj v zápase v Žiline, a tak iba Kučera sa zatiaľ pridal do skupinky hráčov, ktorí si v majstrovských zápasoch obliekli na seba senický dres iba jeden - jediný krát: Vladimír Vukajlovič, Kim Tae-Hyung, David Faleiro Kaká, Michal Vilkovský, Tomáš Kapusta, Miroslav Štepánek, Martin Červenák a Filip Kučera.

Filip i Lukáš Kučerovci odohrali po jednej minúte

Najmenej času z nich strávili na trávniku obaja Kučerovci (nie sú v rodinnom zväzku), Filip i Lukáš odohrali po jednej minúte, no oveľa spokojnejší z ihriska odchádzal Filip.

Ten v poslednom kole senického premiérového ročníka 2009/2010 v Corgoň lige v Petržalke za stavu 1:1 striedal v 90. minúte Adama Kittu a hneď prvým dotykom s loptou dal víťazný gól Záhorákov na 1:2, čím odsúdil Petržalku k zostupu. V tomto zápase debutoval spolu s Robom Pillárom a aj on sa zapísal do listiny strelcov. Kým Filip Kučera už oblieka dres Nafty Gbely a ďalší štart v senickom drese sa už ťažko dá predpokladať, Lukáš Kučera má stále šancu svoje zápasové konto v senickom drese rozšíriť.

Gól Ranka hneď v premiérovom zápase

Tých zápasových, ale aj streleckých debutantov bolo v jarnej časti prebiehajúceho ročníka veľa. Z doteraz strelených desiatich jarných gólov bolo až sedem premiérovými, pre Ranka, Kováča, Briganta, Blažeka, Kratochvíla, Pajera i Kopičára.

Michal Ranko ho strelil hneď vo svojom prvom zápase za Senicu (proti Žiline) a pridal sa tak k deviatim hráčom, ktorým sa to podarilo pred ním. Boli to Roland Števko, Onome Sodje, Róbert Pillár, Filip Kučera, Karel Kroupa, Jaroslav Černý, Adam Varadi, Sebastian Sosa a Jozef Dolný. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

19.11. | Igor Tabiš
Michal Ščasný:

Michal Ščasný: "Mužstvo má potenciál. Hráči vedia, aký je náš cieľ."

18.11. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

18.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu