Miloš Kopečný: Chceme ukázať, že sme lepším mužstvom

Miloš Kopečný: Chceme ukázať, že sme lepším mužstvom

02.12.2020 | Redakce

V sobotu nás čaká ďalší šesťbodový zápas na ihrisku súpera, čo si plne uvedomuje aj 26-ročný pravý obranca FK Senica Miloš Kopečný.

Napriek dobrému výkonu sme proti Slovanu Bratislava nebodovali - ako hodnotíš tento zápas?

- Áno, je to tak. Nebodovali sme v domácom zápase, v ktorom sme minimálne bod získať mohli. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo, ideme ďalej a sústredíme sa na ďalší ligový zápas.

V sobotu nás čaká ďalší šesťbobodový zápas, tentokrát na ihrisku FC Nitra - aký duel očakávaš?

- Verím, že víťazný. Všetci vieme, ako na tom v tabuľke sme, chceme sa prípadným víťazstvom dotiahnuť na Nitru a ukázať, že sme lepším tímom.

Zo štyroch ligových víťazstiev v tejto sezóne prišli práve tri na ihriskách súperov. Môže to byť pre nás v sobotu pod Zoborom výhoda? Čím si zároveň vysvetľuješ túto našu úspešnú bilanciu na ihriskách súperov v tejto sezóne? 

- Popravde neviem, čím to je. Štve ma, že nie sme schopní vyhrať zápas na domácom ihrisku. Pokiaľ sa nám relatívne darí vonku, tak to chceme využiť a získať na ihrisku súpera ďalšie tri body.

Od svojho príchodu do nášho klubu si nevynechal ani jeden ligový zápas - ako sa zatiaľ cítiš v novom prostredí?

- Od samého začiatku, keď som sem prišiel sa cítim veľmi dobre, všetci mi veľmi pomohli a okamžite ma prijali medzi seba, za čo by som sa im chcel poďakovať. 

Tvoja doterajšia futbalová kariéra sa odohrávala v tvojej rodnej krajine, v Česku si pôsobil v kluboch FC Baník Sokolov, FC Hradec Králové či Fastav Zlín. Skús porovnať slovenskú najvyššiu súťaž s tou českou...

- Slovenská liga je rozhodne viac futbalová, v Česku sa to hrá naopak jednoduchšie s tým, že sa viac behá a je tam aj veľký rozdiel u prvých štyroch tímov čo sa týka kvality kádra. Čo som zatiaľ mohol postrehnúť v zápasoch, tak tu na Slovensku ten rozdiel medzi jednotlivými mužstvami nie je taký veľký.

Naša kabína je od tejto sezóny prevažne česko-slovenská, ako hodnotíš kolektív, ktorý sa v nej vyformoval počas jesennej časti súťaže?

- V podstate každý kto tu je, tak pôsobí v klube iba krátko, vrátane trénerov a ľudí vo vedení, nie je to však vôbec vidieť. Kolektív aj atmosféra v kabíne je tu veľmi dobrá, verím, že sa to postupne začne prejavovať aj na ihrisku.

Do konca jesennej časti ostávajú tri ligové zápasy - aký počet získaných bodov by ťa z týchto duelov najviac potešil?

- Najviac by ma samozrejme potešil plný počet získaných bodov, chcem vyhrať každý jeden zápas. Rovnako si myslím, že máme kvalitu na to, aby sa nám to podarilo.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet futbalovej akadémie

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu