Michal Šulla do ligovej brány

Michal Šulla do ligovej brány

29.08.2012 | Redakcia

šullaSenický odchovanec a reprezentant do 21 rokov Michal Šulla sa do senickej brány zatiaľ výraznejšie nedostal. V tvrdej konkurencii to má, veru, talentovaný gólman ťažké. Petr Bolek ho svojimi heroickými výkonmi do brány často nepúšťal a po jeho odchode zaujal miesto jednotky v bráne Senice Milan Švenger, ktorý patril vlani k ozdobe Sparty Praha, 35-násobného majstra českej, resp. československej ligy.

Talentovaný gólman Michal Šulla však postupne naberá cenné skúsenosti. „Michal na sebe veľmi tvrdo maká. Každým dňom je na ňom vidieť brankársky progres,“ hovorí tréner senických brankárov Miroslav Mentel. „Všetci si však uvedomujeme, že najlepším tréningom a najlepším spôsobom, ako bude Michal futbalovo rásť, je zápasová prax. Preto Michal odchádzal po minulé roky na hosťovanie do Vrbového, kde pravidelne chytával,“ dopĺňa kouča brankárov športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo. Tretiu ligu však už 21-ročný gólman prerástol. Preto sa vedenie FK Senica obzeralo od leta po angažmáne vo vyšších súťažiach.  Presadiť sa v dobrom tíme je však často problém. Post brankára býva väčšinou už kvalitne obsadený. Ako dar z čistého neba však prišla ponuka, ktorú Michal i vedenie FK Senica nemohli odmietnuť. „Oslovil nás Spartak Myjava. Ich jednotka Solnička sa dlhodobejšie zranil a Michal by mal byť v Spartaku prvým brankárom. Možno pre tento krok nebudú mať niektorí fanúšikovia pochopenie, ale je to fantastická šanca pre Michala chytať Corgoň ligu,“ hovorí športový šéf Záhorákov Vrťo a dodáva, že kluby sú dohodnuté na polročnom hosťovaní. „S Myjavou máme navyše veľmi dobré vzťahy. Michala budeme, samozrejme, v bráne Myjavy sledovať a želáme mu veľa úspechov,“ dodáva Vrťo.

Michal Šulla už patrí k stáliciam reprezentačnej 21. Má našliapnuté k sľubnej gólmanskej kariére. „Určite s ním počítame do budúcnosti. Má potenciál stať sa výborným brankárom. Nepochybujeme o tom, že raz bude v Senici jednotkou,“ uzatvára Vrťo.

Šulla od zajtra bude už trénovať s Myjavou. V sobotu čaká kopaničiarov domáci zápas s Prešovom, v ktorom by mal 21-ročný brankár figurovať. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu