Medzi športovcami roka mesta Senica aj traja zástupcovia FK Senica

Medzi športovcami roka mesta Senica aj traja zástupcovia FK Senica

27.02.2018 | Klub

Svojich zástupcov na oceňovaní najlepších jednotlivcov a kolektívov mal aj náš klub FK Senica.

V pondelok 26. februára sa v Dome kultúry uskutočnilo vyhlasovanie najlepších športovcov Senice za rok 2017. Tento rok organizátori Mesto Senica a komisia pre šport pri mestskom zastupiteľstve pristúpili k niektorým zmenám. Znížením  počtu ocenených zvýraznili najlepšie výkony za rok 2017 a športovcov v jednotlivých kategóriách predstavili aj videovizitkou, čo sa stretlo s veľmi  priaznivou odozvou u prítomného publika. Zásluhu na skvelej atmosfére galavečera mal aj moderátor Vratko Studenič, ktorý každého oceneného vtipne vyspovedal. Novinkou večera bola i kategória za mimoriadny prínos k športu. Ceny oceneným športovcom odovzdávali primátor mesta Branislav Grimm, zástupkyňa primátora Elena Valášková, prednostka Mestského úradu Katarína Vrlová a predseda komisie pre šport Peter Hutta. 

V kategórii žiakov bol oceneným Juraj Vyletel. V FK Senica pôsobí od svojich 6 rokov. Začínal v najmladších prípravkách pod vedením trénerov Bíleho, Skalbu, Rehu, Buzaya, Mičku a Blaháča. V kategórii U12 ho začal opäť trénovať Rudolf Bíly, ktorý ho vedie už tretí rok, v súčasnosti v kategórii U14. V tíme patrí k oporám zadných radov a svojím prístupom a zanietenosťou je vzorom pre všetkých hráčov vo svojom družstve. Hráva na poste stredného obrancu, kde vyniká svojou rýchlosťou a prehľadom v hre. Svojimi výkonmi sa dostal aj do výberov Západoslovenského futbalového zväzu. Jeho tréner si na ňom cení jeho povahové a hráčske vlastnosti. A hoci má tichú povahu, dokáže strhnúť ostatných hráčov vo svojom tíme. Má predpoklad pre úspešnú kariéru.

Medzi dorastencami sa presadil náš veľký talent Dominik Martišiak. Dominik je odchovancom akadémie FK Senica, má 100% prístup k povinnostiam. Je to hráč, ktorý je vždy ochotný na tréningu či v zápase zo seba vydať maximum. Je veľmi dobre fyzicky disponovaný, hrá výborne chrbtom k bráne. Hneď od svojich začiatkov je vynikajúcim zakončovateľom, čo potvrdzoval aj v roku 2017 v kategórii U19. Hoci má len 17 rokov, v uplynulom roku si už pripísal svoje prvé štarty za A-mužstvo vo Fortuna lige. Dominik je stabilným členom mládežníckych reprezentácií SR, v súčasnosti v kategórii do 18 rokov. Jeho snom je hrať na Britských ostrovoch, kde už niekoľkokrát absolvoval skúšky v rôznych kluboch. Dominik trénuje pod vedením Stana Maceka. 

V kategórii kolektívy boli ocenené naše staršie žiačky FK Senica. V rámci akadémie FK Senica pôsobí od jesene 2015 aj družstvo žiačok, ktoré od svojho začiatku vedie Richard Opalek. Pod svojím trénerom robia dievčatá každoročne veľký pokrok. Vo februári 2017 dosiahli v Púchove výborný úspech, keď získali strieborné medaily počas Halovej sezóny mládeže SFZ v kategórii žiačok. Z deviatich zápasov zvíťazili až šesťkrát, raz sa zrodila remíza a dvakrát prehrali. Svoju pozíciu obhájili aj v tomto roku, keď znova získali titul vicemajster SR v rovnakej súťaži. Tamara Morávková sa stala najlepšou strelkyňou turnaja, keď nastrieľala 13 gólov. Súpiska družstva, ktoré získalo strieborné medaily: Viktória Opalková - Tamara Morávková, Vanessa Krásna, Karolína Bayerová, Bianka Krahulcová, Alexandra Kuchtová, Sofia Kňazovičová, Valentína Flajžíková, Eva Hiľovská, Hedviga Deáková. Výborné výkony dievčat si všimli aj reprezentační tréneri a na jeseň 2017 povolali do najcennejšieho dresu duo Tamara Morávková a Sára Majzúnová. Obidve dievčatá si zahrali v prípravných zápasoch proti českým rovesníčkam. Trénuju pod vedením Richarda Opalka.

Veríme, že aj rok 2018 bude pre nás minimálne tak úspešný, ako ten minulý. Všetkým našim oceneným zástupcom gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu futbalového klubu FK Senica. Všetkým oceneným športovcom v meste Senica prajeme najmä pevné zdravie a veľa športových úspechov v tomto roku.

Fotogaléria

             
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu