Medzi NAJ športovcami mesta aj futbalisti FK Senica

Medzi NAJ športovcami mesta aj futbalisti FK Senica

27.02.2015 | Milan Ondruš

Mesto Senica už po 19-krát ocenilo tých najlepších športovcov za uplynulý rok. Medzi 26-timi ocenenými sú aj futbalisti FK Senica. V mestskom kultúrnom dome si ceny prebrali 25.februára 2015.

Mesto každoročne oceňuje tých najtalentovanejších športovcov v kategóriách žiaci, dorastenci, dospelí, kolektív i tréner. Vo všetkých kategóriách sa ušlo ocenenie i pre zástupcov FK Senica.

V žiackej kategórii ocenený Jakub Štefanka

Jakub je poctivý, pracovitý typ futbalistu, odchovanec senického klubu. Je agresívny, rýchly, hrá na poste stredného obrancu. Svojou cieľavedomosťou a pracovitosťou sa vypracoval do pozície kapitána svojho družstva a hráča slovenskej reprezentácie do 15 rokov.


V kategórii dorastenci si sošku (ne)odniesol Juraj Chvátal

Medzi najlepšími dorastencami figuruje meno Juraja Chvátala, ktorý momentálne hosťuje v pražskej Sparte. Ocenenie si tak z pochopiteľných dôvodov odniesť nevedel. Cennú trofej za neho prebral športový riaditeľ FK Senica.

Juraj napriek dorasteneckému veku hrával v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Pravidelne si pripisuje i reprezentačné štarty, v súčasnej dobe hrá za SR do 19 rokov a je účastník majstrovstiev sveta do 17 rokov, ktoré sa hrali v Spojených arabských emirátoch v r. 2013. V tomto roku sa zúčastní kvalifikácie na ME do 19 rokov v Nemecku. Začiatkom februára tohto roka prišla pre Juraja zaujímavá ponuka na ročné hosťovanie do Sparty Praha, k svojmu novému klubu sa pripojil na sústredení v Turecku.


V kategórii dospelých ocenený Juraj Piroska

Juraj si rovnako ako jeho mladší menovec nemohol prebrať ocenenie. Bol so svojim novým tímom FC Kaysar na sústredení v Turecku. Ocenenie si preberie neskôr a určite si ho zaslúži.

Bol kapitánom A-mužstva FK Senica. Osobnosťou nielen na ihrisku, ale i mimo neho. Pred angažmánom v Senici obliekal dres Freiburgu, Sparty Praha a Slovana Bratislava. Najlepšie sa vraj cíti v Senici, hoci s rodinou býva v Bratislave. V prebiehajúcej sezóne je po jesennej časti s družstvom na 3. mieste a strelil 6 gólov. Podobne ako Juraj Chvátal aj Juraj Piroska začiatkom februára zmenil senický dres. Dlhoročná opora Senice prestúpila do kazašského klubu FC Kaysar, kde Juraj podpísal ročnú zmluvu.


Medzi kolektívami aj senická 19-ka

Starší dorast U19 dosiahol v najvyššej dorasteneckej súťaži v minulom roku výborné výsledky. V súťažnom ročníku 2013/2014 obsadili chlapci pod vedením trénerov Stanislava Macka a Eduarda Pagáča výborné 2. miesto s 5-bodovou stratou na Slovan Bratislava. V jesennej časti ročníka 2014/2015 si pod trénerom Eduardom Pagáčom viedli ešte lepšie, keď po polovici súťaže sú na vedúcej priečke s 5-bodovým náskokom pred Žilinou. V jarných zápasoch budú chlapci bojovať o titul majstra Slovenska. Mužstvo vytvorilo výborný kolektív, ktorý ide za svojím cieľom. Viacero hráčov pravidelne trénuje s A-tímom a taktiež sú v kolektíve chlapci, ktorí nastupujú v najcennejšom drese - v slovenskej reprezentácii.

Zoznam hráčov:

Martin Junas, Richard Valkovič, Erik Chvál, Marek Karvaš, Lukáš Kojnok, Adam Konečný, Dávid Kozák, Denis Nemček, Filip Palkovič, Martin Privrel, Nikolas Včelka, Matej Kosorin, Adam Krčík, Milan Nestorik, Marek Pittner, Jaroslav Kubrický, Martin Mihálik, Samuel Mráz, Jakub Krč, Erik Otrísal, Timotej Královič, Dominik Malý,  tréneri: Stanislav Macek a Eduard Pagáč


Medzi NAJ trénermi aj Milan Suchý

Mládežnícky tréner FK Senica U15, je veľmi pracovitý. Svojím profesionálnym prístupom si získal srdcia svojich zverencov. Ako bývalý hráč vie svojim chlapcom odborne poradiť a odovzdať svoje skúsenosti. Vychoval veľa hráčov, ktorí pôsobia v mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Okrem trénerskej práci pôsobí v klube i ako sekretár pre mládež. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu