Martin Junas ostáva pod dohľadom Chelsea

Martin Junas ostáva pod dohľadom Chelsea

28.09.2011 | Redakcia

maj 01

Vzorom je Čech

„Tá správa mi takmer vyrazila dych. Od malička som totiž veľkým fanúšikom Chelsea,“ rozplýva sa aj niekoľko dní po návrate spoza kanála La Manche nadaný brankár. „Slávny klub si získal moje srdce predovšetkým vďaka môjmu veľkému idolu. Je ním Petr Čech. Obdivujem na ňom, že sa dlhodobo drží v absolútnej svetovej špičke,“ súka zo seba vety nadšený Martin.

Akadémia ako La Masia

V novom svete spoznal futbal na iný štýl. Za týždeň nazbieral skutočne mnoho pozitívnych impulzov. „V prvý deň mi odovzdali individuálny tréningový plán. Dostal som športový výstroj a zapojil som sa do procesu. Tréningové centrum nie je v blízkosti Stamford Bridge, ale v časti Cobham, vzdialenej viac ako 30 km juhovýchodne od centra Londýna,“ opisuje polohu akadémie nadaný gólman. „Je to úplne iný svet. Všetko je vybudované do posledného detailu. Funguje to na spôsob barcelonskej La Masie. Chalani majú spoločné raňajky, tréningy, obedy, vyučovanie, večere... V čase voľna sa k slovu dostáva stolný tenis, počítačové hry a relax. Skrátka, celý deň majú presne zadelený,“ vyzdvihuje strojovú organizáciu. Cobham nepatrí iba mládeži The Blues. Svoj stan tam majú aj jagavé hviezdy prvého mužstva. „Videl som tréning A-čka, s Čechom som sa ale do debaty nepustil. Nebol na to čas,“ ľutuje možný nástupca fenomenálnej jednotky Chelsea.

V Cobhame na Stocha nezabudli

Akadémie svetových gigantov majú svojich skautov po celom svete. Výnimkou nie je ani modrý londýnsky klub. „V našej skupine trénoval aj borec z Číny. Celkovo tam bolo veľa cudzincov. Keď sa ostatní dozvedeli, že som zo Slovenska, hneď sa oživili ich spomienky na Stocha. Vraj rozhodne nepatril medzi tých nenápadných a zakríknutých chlapcov,“ usmieva sa člen senickej sedemnástky.

„Budeme ťa sledovať,“ lúčili sa s Junasom tréneri

Po absolvovaní naplánovaných tréningov nadišiel čas rozlúčky. „Po týždňovej práci mi tréner povedal, že som na neho urobil dojem. Klub ma vraj bude naďalej sledovať. Je to pre mňa obrovská pocta a záväzok. Viem, že v tréningoch musím byť ešte dôslednejší a snaživejší. Vízia prestupu do Chelsea je veľkým lákadlom,“ uvedomuje si stále sa zlepšujúci futbalista, ktorý sa po príchode z osemmiliónového veľkomesta stal stredobodom kabíny.Chlapci boli samozrejme zvedaví. Chceli vedieť všetko – ako sa tam trénuje, aké sú ihriská, ako to tam funguje. Nové veci zaujímali aj trénera Stanislava Maceka.“

Angličtina ide do hlavy zrazu akosi ľahšie

Výjazd do britskej metropoly mal pre senického delegáta obrovský motivačný význam. A to nie len po športovej stránke. Mladý muž zistil, že ovládať cudziu reč je veľkým privilégiom. „Na tréningu som pokynom rozumel. Keď som sa dostal do úzkych, pomohol mi môj manažér. Na štúdium Angličtiny som vždy kládol veľký dôraz. Po návšteve Londýna som v tejto aktivite ešte pridal,“ hlási snaživý študent – športovec.

Pripraveným sa sny plnia

Tým čo sú pripravení, sa sny plnia. Vedel by o tom hovoriť mladučký útočný klenot Romelu Lukaku. Belgický forvard si na steny lepil plagáty svojich miláčikov. Anelka, Drogba, Lampard... S úctou sa pozeral na podobizne svojich favoritov. Popritom sníval a drel. Pred sebou mal jediný cieľ. Ten sa mu naplnil počas uplynulého leta. Roman Abramovič neváhal siahnuť hlboko do vrecka a neprehliadnuteľný klenot Anderlechtu Brusel kúpil do svojho mužstva. Lukaku sa zrazu ocitol v jednej šatni s hráčmi, ktorých dovtedy so zatajeným dychom sledoval iba v televíznych prenosoch. Určite aj Martin vzhliada s podobnou dávkou úcty k Petrovi Čechovi. A kto vie? O pár mesiacov či rokov bude možno v kabíne na Stamford Bridge sedieť vedľa neho.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu