Martin Gamboš prichádza do FK Senica

Martin Gamboš prichádza do FK Senica

20.01.2021 | Redakce

Vedenie FK Senica dnes dotiahlo príchod 22-ročného záložníka Martina Gamboša z MŠK Žilina.

FK Senica dotiahol prestup 22-ročného odchovanca MŠK Žilina Martina Gamboša, na prestupe do Žiliny sa zároveň dohodol 20-ročný krídelník Tenton Yenne.

"Pocity sú príjemné, páči sa mi futbalové prostredie a zázemie klubu. Čo sa týka tímových cieľov, tým je určite udržanie sa v lige. Senica v tabuľke nepatrí tam, kde sa momentálne nachádza. Čo sa týka osobných cieľov, chcem čo najviac hrávať a pomoc tímu svojimi výkonmi," priznal na úvod rodák zo Žiliny.

Napriek mladému veku má odchovanec žilinského futbalu zaujímavými futbalový životopis. V 12 rokoch sa s rodičmi presťahoval do Nemecka, kde futbalovo vyrastal sedem rokov v akadémii TSV Mníchov 1860. Na vlastnej koži okúsil zápasy v dorasteneckých kategóriách napríklad proti FC Bayern Mníchov. V roku 2018 sa do Žiliny vrátil, v uplynulej sezóne hosťoval v Spartaku Trnava.

"V Žiline som nevidel cieľ, neprišla ani nová zmluva. Ozvala sa Senica, klub mal o mňa veľký záujem, v tom spočívalo moje rozhodnutie," vysvetľuje 22-ročný futbalista, ktorý s FK Senica podpísal dvojročný kontrakt s ročnou opciou.

Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska sa k nášmu mužstvu pripojil v utorok - v deň prípravného zápasu proti FK Blansko. Proti českému druholigistovi odohral 45 minút druhého polčasu. Aj keď s tímom neabsolvoval žiadny tréning, naskočiť do prípravného zápasu pre neho nebola náročná úloha.

"Bolo to špecifické, s tímom som predtým netrénoval, chalanov poznám z ligy, viem ako senický futbal vyzeral, nebol to pre mňa až taký obrovský problém," vracia sa k prípravnému duelu proti Blansku nová posila FK Senica.

"Keď sme sa v januári dozvedeli, že by Martin mohol byť k dispozícii, rozhodli sme sa spoločne, že sa ho pokúsime získať. Kontrakt podpísal na dva roky s možnosťou následného predĺženia o rok, nejedná sa o krátkodobý zámer, je tu obojstranný záujem na tom, aby Maťo u nás pôsobil dlhodobejšie. Takisto je bývalý mládežnícky reprezentant, v stále mladom veku, prešiel nemeckou akadémiou TSV Mníchov 1860 a na slovenskej ligovej scéne nie je žiadnou neznámou. Som veľmi rád, že sme so Žilinou našli spoločnú reč, s hráčom sme sa dohodli naozaj rýchlo. Cením si, že takisto ako aj ďalšie zimné posily chcel do Senice naozaj prísť, čo svedčí o tom, že po zmene majiteľa sa reputácia nášho klubu napráva. Čo sa týka Martina herne, myslím si, že je to veľmi šikovný stredový hráč, s dobrým výberom miesta, je použiteľný na viacerých postoch v stredovej formácii, čo nám môže priniesť väčšiu variabilitu. Je na ňom samozrejme vidieť žilinská škola, ochota hľadať konštruktívne riešenia v prihrávkovej činnosti, veľká aktivita. Som presvedčený, že v Martinovi sme získali kvalitu a najmä hráča s veľkou ochotou a potenciálom," vysvetľuje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Vitaj v našom klube Martin!

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu