Marin Ljubičić posilní FK Senica

Marin Ljubičić posilní FK Senica

05.03.2021 | Igor Tabiš

Do konca aktuálnej sezóny sa s vedením FK Senica dohodol na zmluve skúsený chorvátsky futbalista Marin Ljubičić.

Do FK Senica prichádza dvojnásobný majster Fortuna ligy Marin Ljubičić, 32-ročný chorvátsky futbalista sa dohodol s vedením nášho klubu na zmluve do konca aktuálneho ligového ročníka.

"Naskytla sa možnosť prísť do Senice, nejaká dohoda sa už rysovala minulý rok, dohodli sme sa však až teraz. Som šťastný, že som tu - späť vo Fortuna lige. Máme pred sebou dva a pol mesiaca, musíme bojovať a ukázať sa na ihrisku," vysvetľuje na úvod Marin Ljubičić.

Odchovanec Hajduk Split je na Slovensku veľmi dobre známy, v rokoch 2015 až 2018 pôsobil na Žitnom Ostrove, v Dunajskej Strede sa postupne vypracoval na lídra mužstva, neskôr aj s kapitánskou páskou na ruke. Následne zamieril do Slovana Bratislava, v drese ktorého sa tešil dvakrát zo zisku majstrovského titulu, dvakrát zodvihol nad hlavu trofej pre víťaza Slovnaft Cupu. Vo Fortuna lige má na svojom konte viac ako 130 štartov.

"Rozprával som sa s majiteľom klubu, športovým riaditeľom a trénerom, viem, aký je cieľ klubu. Najprv sa musíme zachrániť v lige, potom uvidíme, aký bude ďalší krok. V Senici chcem predviesť svoju hru, tak, ako som hrával doteraz. S chalanmi sa musím v kabíne čo najrýchlejšie spoznať. Musím povedať, že som veľmi prekvapený, čo sa týka podmienok v klube, či už ide o ihriská, nafukovaciu halu či celkovú organizáciu v klube," vysvetľuje nová posila klubu.

Rodák z Metkoviča začínal s futbalom v rodnom meste, neskôr putovali jeho kroky do akadémie Hajduk Split. V Chorvátsku obliekal aj dres NK Zadar, prvým zahraničným angažmán bol pre skúseného futbalistu ukrajinský celok SK Tavriya Simferopol, odkiaľ v roku 2014 prestúpil do Maďarska (Puskásova Akadémia FC).

V kabíne FK Senica našiel svojho krajana, rovnako odchovanca Hajduk Split Antonia Asanovića

"Samozrejme, bavil som sa s ním, teraz dokonca bývame spolu, pokiaľ si nenájdem vlastný byt. Povedal mi všetko o klube, majiteľovi a hráčoch. Prišiel som tu ale kvôli sebe, aby som sa ukázal na ihrisku a pomohol Senici," dodáva na záver Marin Ljubičić.

"Marin je skúsený a naozaj veľmi rešpektovaný hráč, ktorý zanechal už v našej lige výraznú stopu. Pomohol Slovanu k zisku dvoch titulov a má neodškriepiteľné vodcovské schopnosti, ktoré budú v boji o záchranu na nezaplatenie. Môže takisto pomôcť aj našim mladým stredovým hráčom, ktorí by sa od neho mohli určite veľa naučiť. Klasická šestka doteraz u nás v zostave trochu absentovala a aj to bolo dôvodom prečo sme sa nakoniec rozhodli pre Marinove angažovanie," vysvetľuje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Vitaj v našom klube Marin! 


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparetný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu