Majty má po operácii, pauzovať bude 3 mesiace

Majty má po operácii, pauzovať bude 3 mesiace

07.10.2014 | Milan Ondruš

Senický útočník Tomáš Majtán si od futbalu chvíľu oddýchne. V pondelok sa podrobil operácii ramena, ktoré ho od začiatku tejto sezóny trápilo, a rekonvalescencia je naplánovaná predbežne na tri mesiace.

Tomáš Majtán prišiel do Senice v lete tohto roku. Na nový angažmán sa tešil. V rozlete ho však pribrzdilo zranenie ramena, ktoré prišlo v najnevhodnejšiu chvíľu. Týždeň pred štartom Fortuna ligy. „V generálke proti Slavii Praha mi vyskočilo rameno,“ opisuje začiatky zranenia Majtán a pripomína. Po niekoľkotýždňovom odpočinku od futbalu sa ale Majtán k tímu Senice pripojil a vo Fortuna lige naskočil na jeseň do desiatich zápasov, v ktorých dal jeden gól. Hetrikom sa blysol v Slovnaft Cupe na pôde Gabčíkova.

Domáci duel proti Banskej Bystrici (3.10, Senica vyhrala 3:2) bol ale pre Tomáš Majtána na jeseň posledným. V pondelok sa v malackej nemocnici podrobil operácii zraneného ramena. Duel Majtán dohral, no zranenie je tak vážne, že operáciu už nemohol odkladať. „Pôvodne som chcel ísť na operáciu až v zimnej prestávke, no v zápasoch mi rameno stále vyskakovalo. Bola to bolesť, ktorú som už nedokázal dlhšie potláčať. S doktorom Javorčíkom z Malaciek sme sa dohodli, že 6.10. pôjdem pod nôž,“ opisuje Majtán. Deň po operácii je senický strelec už v domácej opatere. Operácia bola však náročnejšia, ako všetci spočiatku očakávali. „Najskôr ma operovali laparoskopicky, no videli, že poškodenie ramena je vážnejšie, tak to museli otvoriť klasickou metódou. Pôvodne som mal ísť domov už včera, no nechali si ma v nemocnici cez noc. Veľmi to bolí, ramenom nemôžem hýbať, v noci som spal asi dve hodiny. Mesiac teraz budem mať na ruke bandáž, potom môžem začať pomaly s tréningom,“ opisuje najnepríjemnejšie okamihy v živote každého športovca 27-ročný útočník Senice, ktorému akosi nie je súdené nastúpiť proti svojmu dlhoročnému klubu MŠK Žilina (pre zranenie nenastúpil ani v 3. kole, nenastúpi ani v 14-stom).  

Do plného tréningu sa Majtán bude môcť zapojiť pravdepodobne až v zime. „Začiatok zimnej prípravy by som mal stihnúť,“ dodáva Majty, ktorý ďakuje najmä profesionálnemu prístupu lekára Patrika Javorčíka i zdravotných sestier v nemocnici Malackách.  Majtán mal takmer na chlp rovnaké zranenie aj pred dvoma rokmi. Vyskočilo mu to isté rameno. Po operácii však až do zápasu so Slaviou držalo. Paradoxom je, že prvýkrát sa mu to stalo v drese MŠK Žilina v zápase proti Senici. 

Tomášovi želáme v mene FK SENICA skoré uzdravenie a skorý návrat na trávnik! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu