Lukáš Kučera zakončil náročný týždeň debutom vo Fortuna lige

Lukáš Kučera zakončil náročný týždeň debutom vo Fortuna lige

01.10.2018 | Igor Tabiš

Mladý 18-ročný futbalista nastúpil vo Fortuna lige premiérovo v základe pri zápase proti Dunajskej Strede.

Najlepšie veci prichádzajú v živote vtedy, keď to človek najmenej čaká. Inak to nebýva ani vo futbale, ktorý je sám o sebe nevyspytateľný. Na svoj uplynulý týždeň rozhodne tak skoro nezabudne ani odchovanec nášho klubu Lukáš Kučera. "Som šťastný a zároveň aj rád, že som dostal túto príležitosť v A-mužstve. Ďakujem spoluhráčom a trénerom, ktorí ma podporovali či už pred zápasom, alebo priamo na ihrisku," povedal po zápase proti Dunajskej Strede 18-ročný mladík.

Vekom stále ešte len dorastenec nastúpil sobotu premiérovo v základnej zostave nášho A-mužstva. Počas týždňa nič nenasvedčovalo tomu, že by si mal rýchlonohý futbalista zahrať v atraktívnom zápase proti Dunajskej Strede. "Až v deň zápasu som sa dozvedel, že budem hrať, konkrétne na zraze o 14:00 hod pri spoločnom obede. Celý týždeň som s mužstvom netrénoval okrem piatku. Bol som prekvapený a šťastný, že môžem nastúpiť prvýkrát pred domácimi fanúšikmi a ešte k tomu v základnej zostave a proti tak kvalitnému súperovi." Namiesto zápasu v prvej dorasteneckej lige čakala na nášho futbalistu výzva menom Fortuna liga. Aby toho nebolo málo, náš defenzívny futbalista sa musel rýchlo adaptovať na herné rozostavenie 3-5-2, ktoré praktizuje tréner Frederico Ricardo. "Zo začiatku to bolo náročné, pretože som hral na kraji akéhosi ´jazdiča´, takže som bol na svojej strane na všetko sám. Vzhľadom k mojej premiére na tejto pozícii to ale nebolo najhoršie," priznal otvorene reprezentant Slovenska do 19 rokov.

Obdivuhodný je aj fakt, že v prípade nášho futbalistu išlo už o tretí zápas v časovom úseku ôsmich dní. V nedeľu odohral deväťdesiat minút proti Nitre, rovnako v stredu pri dohrávke proti Slovanu Bratislava. Nasledujúci víkend tu bol ďalší. "Bol to náročný týždeň, odohral som v ňom dva zápasy a proti Dunajskej Strede to bolo v poradí už tretie stretnutie. Trocha som cítil únavu, nič to ale nemení na tom, že tento dátum sa mi navždy zapíše do pamäti," vysvetľuje Lukáš Kučera, ktorý ďalej dodáva: "Moja rodina bola veľmi šťastná, prežívala to so mnou. Rovnako aj moji kamaráti, niektorí boli na zápase a iní to zasa sledovali na internete, neskôr mi aj pogratulovali."

Proti Dunajskej Strede nakoniec na ihrisku zotrval 71 minút. Bojovným a zodpovedným výkonom sa snažil prelomiť sériu troch zápasov bez bodového zisku. "Som vďačný za každú minútu, ktorú strávim na ihrisku a ešte k tomu v A-mužstve. Bol to dobrý zápas, z našej strany jeden z najlepších v tejto sezóne. Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať, chýbalo nám trošku viac šťastia," skonštatoval po zápase odchovanec FK Senica. Podľa jeho slov bol rozdiel medzi zápasmi v doraste a Fortuna lige zrejmý: "Po všetkých stránkach je to citeľný rozdiel, či už ide o kondičnú pripravenosť alebo taktickú stránku. Ak to porovnám so zápasmi v reprezentácie, ide o podobnú úroveň."

Rodák z Myjavy sa stal súčasťou hráčskeho kádra nášho A-mužstva od tejto sezóny. Okrem povinností v U19-ke je aj súčasťou kabíny, ktorej národnostné zloženie je naozaj pestré. "Napriek rečovej bariére s niektorými hráčmi je v kabíne A-mužstva dobrá atmosféra. Myslím si, že nás chalani prijali dobre. Keďže sme spolu s Markom (Totkom) a Dominikom (Martišiakom) najmladší, týkajú sa nás všetky úlohy od zbierania pomôcok až po fúkanie lôpt," priznáva Lukáš. Na margo nášho postavenia v tabuľke dodáva: "V tejto sezóne sme mohli mať už oveľa viac bodov, musíme sa odraziť z tohto zápasu, zlepšiť naše výkony a začať zbierať body."

Futbalistom FK Senica je už od svojich siedmich rokov, počas svojej doterajšej kariéry si v našom klube prešiel všetkými vekovými kategóriami: "Počas môjho pôsobenia v klube sa toho zmenilo už veľmi veľa. Aj tak si myslím, že v Senici sú jedny z najlepších futbalových podmienok na Slovensku. Som veľmi vďačný každému trénerovi, ktorý ma trénoval. Každý z nich mi niečo dal. Najviac si vážim trénera Bíleho, ktorý nám toho dal po futbalovej stránke najviac. Navyše nás vychovával aj ako ľudí," ozrejmuje mladý futbalista.

"Mojim cieľom je hrať a pravidelne dostávať pozvánky do reprezentácie. A ďalšie ciele sú rovnaké ako u každého iného futbalistu - hrať v čo najlepších európskych kluboch po boku najlepších hráčoch a rovnako tak hrať o veľké trofeje ako napríklad v Lige majstrov," povedal na záver Lukáš Kučera.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

19.11. | Igor Tabiš
Michal Ščasný:

Michal Ščasný: "Mužstvo má potenciál. Hráči vedia, aký je náš cieľ."

18.11. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

18.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu